Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 17 от 57 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 161 до 170 от общо 564
  1. #161
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Цитат Първоначално публикувано от lubol
    Нямам снимка сега, но ще я снимам. Имам някаква представа какво и е мога да фрезовам плотовете, че ми се струват че не са равнинни. И явно ще трябва малко обучение за работа с нея. Или по вероятно ще се я поправя и ще си стои в единият ъгъл. Казвам го защото по сигурен се чуствам като държа инструмента(оберфреза, ел. ренде и др.), а не детайл. И много внимавам с малкият банцинг, с него съм спокоен за разлика от циркулята. Пчеличките ще ме извиняват, но ще има ръбчета .
    Може би машинката не е много фрет , най вероятно може би тресе , оправи си я и не стой далеч от нея,кураж.
    Моята мечта е за щраймус би ми свършил идиална работа и по прицизна работа, но са скъпички ако можех да си направя или да намеря някой стар който да ремонтирам ще съм много доволен.

  2. #162
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Малкото щрайхмусче за любителска работа в направата на кошери за себе си върши чудесна работа, но трябва опит в настройването и работа с такива машини.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  3. #163
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Ето ви едно интересно клипче за въведено приспособление за направата на странична летва с хофманов уширител. Това е наше клипче, правено от мен.
    http://vbox7.com/play:14e8f39476
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  4. #164
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Гена, Поработи още малко за защитата си. Иначе по подобен начин и аз правя летвите, но ползвам едни приспособления да ги бутам около фрезера, че имам вече скъпи спомени.

  5. #165
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Благодаря, ползваме разбира се, това беше само за клипчето.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  6. #166
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    216
    здравейте,
    не бях влизал сигурно повече от 8 мосеца, но поради заетост и други неща нямах време. сега с удоволствие откривам тази тема и искам да споделя един проект по който работя.
    Правя си сам кошерите. Поради това, че живея в апартамент, а имам къща която ползвам само лятото в Нови Искър не мога да си оставям машините там понеже ще зачезнат реших да си направя маса с комбинирани на нея циркуляр и оберфреза. Всичко е сглобяемо и се прибира в колата на багажника, както машините, така и самата маса.
    Самата маса ще бъде от желязо квадрат с разглобяеми крака върху който ще се слага плот от ПДЧ 25 мм.
    Машините се закрепят на две метални правоъгълни планки 6мм ладерно рязани за 25 лв. и двете. Ще направя два канала в плота и там ще се плъзга шейна, която ще видите в клипа по долу....
    Прави се линеал и машината е готова за действие.
    Това циркуляра. Оберфрезата също се монтира на такава метална плоча 6 мм., която плоча се вкопава в плота. Отдолу съм купил най-обикновен крик за 10 лв. който играе ролята на повдигащ мехадиизъм за фрезата и това колко да се показва фрезера над плота, този клик ще се монитра неподвижно на желязна планка, за да не дава отклонение при вибрациите.
    Знам, че така представено не изглежда мн професионално, но машините и масата ми позволяват на правя прави ъгли, фалцове, хофманови рамки и всичко необходимо да режа до 60 мм. дебели дъски и фрезовам до 55 мм. дълбочина, което надминава обикновените работи по кошщера.
    Относно дебелината на дъските и подготовката им имам комшия който за 5 лв. минава дъски за 10 кошера засега ме устройва.
    Това което ми липсва е такер и се чудя с въздух или електриески да взема, но май ще е с въздух.
    Пускам ви и линкове и дано съм полезен, като направя изцяло масата ще кача снимки и видео.
    http://www.youtube.com/watch?v=wnzgI92si4w
    http://www.youtube.com/watch?v=Gf5tRp35EEU
    Това видео е малко скучно и дълго но обяснява как се прави такава шейна и защо е толкова полезна.
    http://www.youtube.com/watch?v=UbG-n--LFgQ
    Моят плот ще е по голям за да може в единият край да сложа оберфрезата, а в другият циркуляра.

  7. #167
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    216
    Ето две видеа, които описват много ясно е лесно как се правят сглобки за кошерите ни....без да е необходимо да се купуват шаблони...
    http://www.youtube.com/watch?v=AWXfb...e=results_main

    http://www.youtube.com/watch?v=AWXfb...e=results_main

    на мен определено ми послужиха като вдъхновение.

  8. #168
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    216
    Цитат Първоначално публикувано от Boro
    Като стана въпрос за обрфрезите спрял съм се варху Raider и по точно от трите модификации - потапящите. В Бриколаж гледах още Bosch и Skill. Всичко е China братче. Иначе METABO, MAKITA, FESTOOL, че и нашите Sparky вече за дебели откъм цифра. Каква точно да си взема и при изборът им на кое точно да обърна внимание?
    аз си купих оберфреза dewalt 2000W за 750 лв. в момента има промоция някъде в нета гледах иначе аз я взех за 800 лв. в Баумакс, но има гаранция 5 години, това бе решаващо пред макита и бош, като машината е произведена в Германия. Пробвах я на орех и трябва да ти кажа, че не усеща натоварване никакво.

  9. #169
    Потребител
    Регистриран
    23.06.2012
    Мнения
    65
    Натоварването ще е като дойде сметката за тока :D
    Колеги откъде купувате материал ?

  10. #170
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    216
    Цитат Първоначално публикувано от LoGo
    Натоварването ще е като дойде сметката за тока :D
    Колеги откъде купувате материал ?
    така е, но аз правя кошери за себе си...не е цех да каже човек

 

 
Страница 17 от 57 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •