Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 57 1231151 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 564
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    18.01.2011
    Мнения
    10

    КАКВИ МАШИНИ СА НЕОБХОДИМИ ЗА НАПРАВАТА НА КОШЕР

    Колко и какви машини са необходими за направата на 1 пчелен кошер?Имам в предвид без пчелните рамки,само за корпусите,дълбокото дъно и капак.Става въпрос не за сериино производство а за любителски пчелин от има няма 20 кошера.Тея дни ще кача и снимки с тази машинка с която смятам баща ми да се пробва да ги направи.

  2. #2
    Това зависи от финансовите възможности, сръчността на човека и целите му.

    Под аватара ти пише 200 ЛР, което предполага че се грижиш за толкова. Сега говориш за има- няма 20 ...

  3. #3
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    129
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Аз използвам настолен циркуляр с абрихт,настолна фреза и Герунг циркуляр
    метабо.Купувам готови талпи на 3 см.Плащам да ми ги минат на щрайхмус.До края на годината ако събера някой лев се надявам да си купя собствен.За зглабянето използвам видий и лепило.Видиите завинтвам с винтовер на батерий.

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607

    Re: КАКВИ МАШИНИ СА НЕОБХОДИМИ ЗА НАПРАВАТА НА КОШЕР

    Цитат Първоначално публикувано от sisi_bs
    Колко и какви машини са необходими за направата на 1 пчелен кошер?Имам в предвид без пчелните рамки,само за корпусите,дълбокото дъно и капак.Става въпрос не за сериино производство а за любителски пчелин от има няма 20 кошера.Тея дни ще кача и снимки с тази машинка с която смятам баща ми да се пробва да ги направи.
    Най добрият вариянт е 5 операционна машина на Якоруда. Цените на тези машини втора употреба варират от 1000 до 2000 лв в добро състояние.Тази машина ти решава абсолютно всички проблеми.С нея правиш всичко бързо и лесно.Аз ги правя сам и знам за какво става въпрос.Другото е неудобство.Успех.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    За направата на кошер е нужен циркуляр , трупче с шкура , чук и пирони , лепило , добър материал и мозъчни гънки ! :D :D :D
    Невсичко с две бузи е лице !

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Цитат Първоначално публикувано от Бай Пчеличко
    За направата на кошер е нужен циркуляр , трупче с шкура , чук и пирони , лепило , добър материал и мозъчни гънки ! :D :D :D
    Колега не смятам ,че с този си пост помогна на момичето!!!

  7. #7
    Цитат Първоначално публикувано от Бай Пчеличко
    За направата на кошер е нужен циркуляр , трупче с шкура , чук и пирони , лепило , добър материал и мозъчни гънки ! :D :D :D
    Смея да допълня и опит при боравене със циркуляра иначе , накой пръсти от ръкавицата може да останат сираци.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Направата на един кошер не е много лесна работа въпреки че на времето хората са ги правили с много примитивни сечива....

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    21.02.2011
    Мнения
    48
    Кошерите си ги правя сам с един абрихт,циркуляр,зеге,борма ина която използвам и за винтоверт и други дребни помагала,а да не забравим и желание.

  10. #10
    Според мен много важно е да разполагаш с щрайхмус за да обработиш детайлите в идеална геометрична форма.....освен разбира се цитираните от колегите циркуляр,абрихт и т.н.

 

 
Страница 1 от 57 1231151 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •