Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 46 от 57 ПърваПърва ... 36444546474856 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 451 до 460 от общо 564
  1. #451
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    Цитат Първоначално публикувано от roxterox Виж публикацията
    Мога да ти дам друго елегентно и евтино решение на проблема - направи си стаичка от дърво и найлон (един вид парник) около машината. Машината си я знаеш, бързо ще се стопля с една духалка...
    Това ми беше първото решение, но работилницата ми е на село и трябва да ходя всеки ден за да работя до там. В Добрич живея в къща и имам свободни три стаи на първия етаж и ще ми е по-удобно.Мислех и машината да разглобя и да я пренеса, но пък с нея като я цопна посредата ще стане тясно, че затова съм тръгнал да търся нещо по-компактно.

  2. #452
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от галин Виж публикацията
    Това ми беше първото решение, но работилницата ми е на село и трябва да ходя всеки ден за да работя до там. В Добрич живея в къща и имам свободни три стаи на първия етаж и ще ми е по-удобно.Мислех и машината да разглобя и да я пренеса, но пък с нея като я цопна посредата ще стане тясно, че затова съм тръгнал да търся нещо по-компактно.
    Имам чуството, че ако си сметнеш труда ще ти е по евтино да си купиш готови.

  3. #453
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Имам чуството, че ако си сметнеш труда ще ти е по евтино да си купиш готови.
    ДА, ако си сложи надник, колкото на твоите работници- направо е вътре.

  4. #454
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от rosimir83 Виж публикацията
    Здравейте,искам да попитам дали някой е правил самоделен дърводелски щтрайхмус. Имам вал от абрихт 50см работна дължина и нов двигател 4кв трифазен (долу горе повърхностна идея). Мисля ,че няма да е проблем да се направи стойката за вала и двигателя. Трудното очаквам да е при направата на подвижен плот за нагоре-надолу и подавателен механизъм за дървения материал.Ако има майстори ,който биха се навили да го направят-да пишат или на тел.- 0988919636
    Не си струва. Готов щрайхмус от старите чугунени /7,5 квт / ще намериш на смешни цени, само да имаш търпение да търсиш. Скоро си купих банциг от най-големите, производство на завода в Койнаре /вече не съществува/ на смешната цена от 350 лв. Тежи близо 500 кг, вложих в него труд, лентоводач, мотор, ремъци и ел. инсталация.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #455
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от rosimir83 Виж публикацията
    Здравейте,искам да попитам дали някой е правил самоделен дърводелски щтрайхмус. Имам вал от абрихт 50см работна дължина и нов двигател 4кв трифазен (долу горе повърхностна идея). Мисля ,че няма да е проблем да се направи стойката за вала и двигателя. Трудното очаквам да е при направата на подвижен плот за нагоре-надолу и подавателен механизъм за дървения материал.Ако има майстори ,който биха се навили да го направят-да пишат или на тел.- 0988919636
    Задължително завесата да я има , че ........

  6. #456
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Галине, имам го същият но е от по стар модел. Купувал съм го от практикер на цена 520лв. Върши работа, бая зор видях да го настроя да реже що годе под прав ъгъл. Тогава не разполагах с достатъчно средства /не че сега имам/ и ми досвидя да събирам пари за бош. Мой съвет, имаш хубава машина на село, не хвърляй много пари, за триста и кусур лв. си струва.

    Поздрави, Г. Георгиев

  7. #457
    Потребител
    Регистриран
    17.06.2013
    Мнения
    80
    Пчеларски район
    покрай павликени
    Този циркуляр има слабо зъбно колело предаващо движението на дискът и слаб ротор .от опит

  8. #458
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Имам чуството, че ако си сметнеш труда ще ти е по евтино да си купиш готови.
    Подобна сметка си правя и сега.
    Предните две зими правих оранжерии и затова пчелите бяха на второ място/ липса на време и пренасочване на капитала, към основния залък/.Тази година кандидатствах за 30 кошера по НПП с идеята да си почина зимата, но като стоя без работа и всеки изминал ден пренареждам идеите и времето. Сметнах, че:
    Ще платя за кошери по мое желание 3660лв.
    Ще ми възстановят/ако ме удобрят/1680лв.
    Моето участие е 2000лв /с ходенето до Варна и ДФЗ в Добрич / и отгоре.
    Задължението 3 години да съм ЗП и плащането на осигуровки.
    Проверките когато им кефне.
    И заради всичко това мисля че 30 кошера ще ми излязат по евтино да си ги направя докато от фонда се натуткат с резултатите.

  9. #459
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от галин Виж публикацията






    И заради всичко това мисля че 30 кошера ще ми излязат по евтино да си ги направя докато от фонда се натуткат с резултатите.
    Изобщо няма фронт за мислене , нещата са ясни. Какъвто и труд да калкулираш, цената ще е по-ниска /когато си ги направиш/, защото няма включена печалба. Интересно ми е оня мебелист, освен кошерите и мебели ли си купува.

  10. #460
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Изобщо няма фронт за мислене , нещата са ясни. Какъвто и труд да калкулираш, цената ще е по-ниска /когато си ги направиш/, защото няма включена печалба. Интересно ми е оня мебелист, освен кошерите и мебели ли си купува.
    Въпрос на преценка. Тези сметки всеки ги прави.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 46 от 57 ПърваПърва ... 36444546474856 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •