Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 21 от 57 ПърваПърва ... 11192021222331 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 201 до 210 от общо 564
  1. #201
    Наблюдател
    Регистриран
    26.02.2012
    Мнения
    21
    Скъпа е за тези гладни години.Освен ако са Ви излишни тези 650лв.А машините които сте изброили са Ви достатъчни.

  2. #202
    Потребител
    Регистриран
    26.04.2011
    Мнения
    98
    Благодаря за мненията.Ще ги имам в предвит при избора на машина.
    Гладът не е заради това,че не можем да нахраним гладните,а заради това ,че не можем да нахраним богатите.

  3. #203
    Цитат Първоначално публикувано от Цветан Андров
    Здравейте колеги.Имам идея да си купя настолен циркуляр подходящ за производство на кошери в малки количества.Не съм имал до сега такава машина,затова искам мнение от вас.Харесал съм ето това:
    http://www.tashev-galving.com/promo/...8F%D1%80+st+12
    Ако някой е ползвал такъв ще се радвам да сподели мнение.Приемам и други предложения.Благодаря предварително.
    Един ръчен циркуляр и една плоскост ще ти свърши същата работа . За истински стационарен циркуляр трябва да си приготвиш поне 3000 лв без дисковете . То един диск струва 100-120 лв така че си направи сметка това нещо за 650 лв с какво качество е . Ако нямаш никъкъв и имаш пари купувай го обаче е за хоби това .
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  4. #204
    Потребител
    Регистриран
    13.12.2012
    Мнения
    86
    Обиколи местните кооперации(бивши ТКЗС)говори с шефовете какво имат за продаване,ще останеш учуден от техниката която се продава за скраб.За тези 700лв.които ще дадеш за китаичето,можеш да вземеш цяла дърводелна с професионална техника,тежки,масивни,здра и машини,няма вибрации,няма натоварване и т.н.Не са лъскави,но с малко стягане работят перфектно.Почти всичко съм купил така,за скраб.Трактор с плуг и устроиство за пробиване на дупки в земята,4 платформи,цялата дърводелна и др.Учете се от пчелите,като не могат да спасят кошера от кражба,нападение,тръгват с крадците.

  5. #205
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Аа, я тъкмо спецовете сте на линия, я вижте в какво се спънах на тавана оня ден:






    Малко ощипано ми се види, ама бормашината е у форма, та мисля да го пусна в експлоатация, от любов към спорта, разбира се. После я плотче, я масичка, поживем-увидем. Така че, някой ако се е занимавал с такава джунджурия да дава инфо, ще съм благодарен, а ако пусне и някоя снимчица, направо обещавам да почерпя като се засечем по Международните изложения :D :D Само за протокола : засега по принцип имам достъп /на приятелски начала/ до дърводелска работилница, имам и голям трифазен циркуляр на който рано или късно ще му правя тунинг, т.е. апаратчето на снимките ще се ползва за гъдели, предполагам.

  6. #206
    Колега имам такова,за жалост бормашината изгоря преди няколко месеца.Но върши работа за рамки и то да него зориш много.Потърси пак на тавана това върви и с абрихтче което пак става само за рамки.И нали знаеш че не всяка дрелка става за тях,трябва да е оригиналната другите няма как да се захванат.

  7. #207
    Потребител
    Регистриран
    20.09.2011
    Мнения
    80
    jordanovНяма го плотчето отдоло.Как ще го ползваш без него?

  8. #208
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    gorgi, предположих че нещо му липсва, затова и питам и умувам още, иначе да съм го подкарал досега.

    Николай Калапиш, като го намерих първата ми работа беше да смъкна шпиндела на машината и да пробвам, става. За съжаление абрихтче/ренде не намерих, намерих приставка ъглошлайф, редукторът е някъде 1 към 2,5. На мен не ми трябва, /имам два ъглошлайфа-само Елтос !/, някой ако е навит на бартер за приставка настолен шмиргел или ренде, да пише на ЛС и да почваме пазарлъка.

  9. #209

  10. #210
    Колега това е което имам аз.Бащами го е купил поне преди 30 години.Стегите са две.Когато изгоря дрелката се опитах да ги пригодя за ел. мотор от 350 вата чрез мека връзка и се получи доста добре,имаше неща за изчистване но не остана време. P.s.Дрелка да работи 30 г.сега незнам дали ще се намери такава.

 

 
Страница 21 от 57 ПърваПърва ... 11192021222331 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •