Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 57 от 57 ПърваПърва ... 747555657
Резултати от 561 до 564 от общо 564
  1. #561
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от krasimir00 Виж публикацията
    Умишлено избрах по кофти дъска за проба, за да видя какъв ще е резултата при нея. Предполагам че една качествена машина би изгладила сравнително добре подобна дъска. Имам няколко дъски дюшеме в работилницата, и днес нарочно пуснах една чудесно изгладена дъска , за да видя до колко ще се развали. Резулатът беше леко по зле от първоначалното състояние на дъската. Имаше повечко напречни вдлъбнатини , за които споменахте , че вероятно се получават от по-издаден нож. По спецификация на машината оборотите на вала са 5200. Май наистина ще се наложи да търся някой дърводелец наблизо да удари едно рамо с настройката. За връщане на машината ми се вижда прекалено нереалистично при положение , че знаем къде живеем.
    При тези обороти съм категоричен, че ножовете са ти като тесли. Проблема ти е в тях и не в настройката, а в заточването.

  2. #562
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от nolkov Виж публикацията
    Аз като непрофесионалист също бих казал, че оборотите са малко, но виждам, че споделяте, че може причината да е и в издаден нож на вала спрямо другите.
    Скоростта на подаване е важна, пробвай по-бавно, също и заточването. Има едни нови глави с индивидуални пластини - https://www.youtube.com/watch?v=FVNWrF8XzpA

    Тъй като въпросът ми бе към всички може ли някой да сподели за циркуляр и фреза дали и какъв опит има с машина на Якоруда или
    Работя от 16 години на 3–операционка на ЯКОРУДА,професионална,а кога е произведена– не знам.Всички табели са се изтрили от много работа.Била е 5 операционна.Оставил съм щтрайхмуса,абрихта и циркуляра.Плотовете/чугунени/ се отварят при използване на щтрайхмуса,тип лястовичи крила.Два двигателя на 380V,звезда по 1,7 kw.При добре заточени ножове и добър реглаж дъските излизат почти огледално гладки.На циркуляра му трябват още 600–800 оборота и той би дал същия резултат,но мен ме задоволява това му състояние.
    Единственият недостатък при мен е паразитната шайба за задвижването на придърпващите валци на щтрайхмуса.
    Всичко друго е О,К. Пиша за машина произведена някъде 70–80 години.Новите/сегашните/ би трябвало да са още по–перфектни.Доволен съм от нея.
    Имам и Габровка,с ламаринените плотове,монофазна.В комбинация двете ми спестяват много време,допълват се.
    А пробите не прави с такъв материал.Чеповете се разпробиват предварително и след това се запълват с нормална дървесина.След тази операция,дъските могат да се използват за всичко.В противен случай деформациите са гарантирани.Това от мен засега.Сполучлив избор ти пожелавам.

  3. #563
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Благодаря колега Гогол. След замерване на ножовете се оказа , че от трите ножа нито един не се върти в една равнина с друг . Тоест един е нагоре друг надолу . Надявам се след една качествена настройка нещата да се подобрят значително.

  4. #564
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Хайде сега да кажа и нещо за настройката. Под ножовете в канала е добре да се пробият отвори и в тях да се закрепят пружинки. Тези пружинки ще държат ножа ви облегнат на фиксатора и след това се затягат болтовете, а не това да става на око.

 

 
Страница 57 от 57 ПърваПърва ... 747555657

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •