Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 57 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 564
  1. #61
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    И аз подържам мнението на колегата Галин в предходния пост.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  2. #62
    Потребител
    Регистриран
    14.04.2011
    Мнения
    86
    Пчеларски район
    с.Вълчитрън, общ. Порд
    Аз пък му благодаря за изчерпателния отговор. Разбира се че става дума за хоби и така и така сме на темата ако трябва да избирам, кой от трите модела на Райдер би ми препоръчал?

  3. #63
    Автор
    Регистриран
    01.01.2011
    Мнения
    167
    Пчеларски район
    с.Средец и гр.Стара Загора
    Според мен с две думи, НАЙ-ЕВТИНАТА!

    За мен Райдер са под общ знаменател. Не мисля, че по-скъпото ще е по издръжливо, предадената цена ще е за разни "екстри" без които също може да се свикне и работи или за по голяма мощност която в случая не е голям плюс и наложителна.

    Аз съм малко обременен, защото неволно ги сравнявам със съвсем друг клас машинки. На Райдер съм имал един малак ъгловшлайф който се ползва само по монтажи за рязане на алуминиеви и ПВЦ лаисни с 1мм. диск, не се товари хич, и изкара доста. Затова и реших да пробвам с тяхна оберфреза (ползвал съм само една и не ги знам всичките модели) също за елементарни неща, но да не я размествам поне. Ъглошлайфа като се развали реших да го ремонтирам, но се оказа, че оста в единия край е на лагер, но в другия на втулка с гнездо което не подлежи на ремонт. Оберфрезата като се разтрака, след задоволително ползване за цената си, въобще не си правих труда да я отворя и не съм сигурен дали е на лагери които да се сменят. Това може да се проучи от вносител, дистрибутор, но запознати технически и да се вида ако има някаква документация защото повечето говорят наизуст, особено консултанти в магазини. Или от някои които е ровичкал такава. Моята я подарих на приятел и трябва да питам дали я е правил и знае.

    При покупка преди всичко пропусни хипермаркети и разни железарии, цените са завишени на повечето неща. Търси вносител и пращане по-куриер (ако така е по-изгодно) или някои дистрибутор които продава ня техни цени. За оглед на живо си я оглеждаш където и да е, а я поръчваш където ти е изгодно.
    При избора трябва да се знае кои модел на какво лагерува (втулки или лагери) ако модела с лагерите не е много по-скъп, по-добре него. Пусни ги на мин. и мах. обороти да я чуеш как звучи, вибрации... Не вярвам някъде да откажат тест на изложени модели, в днешно време не се продава лесно. Механичните елементи за настройка дали вървят добре. Да не е с цанга 12мм. - по скъпи са фрезерите (поне които ползвам, за ефтените трябва да се види) а с 8мм. Цангите се сменят и се продават, но за какво да се дават още пари. То друго няма какво да се гледа. Това е машина без предавка на движението, въртенето е директно на оста без да се предава с механика и няма какво да се разваля там освен четки и лагери, рядко горят двигатели или прекъсвачи.

    При ползване по-добре на мин. обороти или средни. Високите ще я амортизират по-бързо а не са чак толкова необходими за иглолистна дървесина.

  4. #64
    Автор
    Регистриран
    08.12.2011
    Мнения
    124

    Какви машини са необходими за производство на рамки?

    Какви машини са необходими за серийно производство на рамки?

  5. #65
    Наблюдател
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    13
    Същите с които се правят и кошерите.Банциг,абрихт,цир уляр,фреза и щрайхмус.
    Това са основните машини.

  6. #66
    Автор
    Регистриран
    08.12.2011
    Мнения
    124
    Не мислех че се прави всяка летвичка поотделно и всяка една засечка.Мислех че има специална машина да прави по няколко,но аз незнам нищо по този въпрос така че благодаря за отговора!

  7. #67
    Наблюдател
    Регистриран
    24.08.2011
    Мнения
    6
    Здравейте я даите малко акъл решил съм да заприходя две машинки,за да си правя и кошери сам.
    Спрял съм се на този абрихт-щрайхмус http://www.onlinemashini.bg/darvoobr...tar-pt-85/1596
    И на ето този циркуляр http://einhell.bg/?p=1784
    Имате ли някакви наблудения над тях,предполагам за непостоянна работа би трябвало да държат.
    Благодаря!

  8. #68
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Цитат Първоначално публикувано от vladi_90
    Здравейте я даите малко акъл решил съм да заприходя две машинки,за да си правя и кошери сам.
    Спрял съм се на този абрихт-щрайхмус http://www.onlinemashini.bg/darvoobr...tar-pt-85/1596
    И на ето този циркуляр http://einhell.bg/?p=1784
    Имате ли някакви наблудения над тях,предполагам за непостоянна работа би трябвало да държат.
    Благодаря!
    Стават с тях можеш да си направиш кошер.За хоби техника не са лоши.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  9. #69
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    За циркуляра ще кажа само НЕ КУПУВАЙ ЕНХЕЛ.

  10. #70
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Цитат Първоначално публикувано от donboneti
    За циркуляра ще кажа само НЕ КУПУВАЙ ЕНХЕЛ.
    Преди 7-8 години си купих комплект инструменти Айнхел - дрелка, ъглошлайф и зеге. Зегето нещо се прецака и не реже право, но дрелката и ъглошлайфа са свършили много работа и нямам ядове за сега. Даже ъглошлайфчето в момента съм го направил на циркуляр и доста дървения нарязох с него.
    Може би е въпрос на късмет, знам ли.

 

 
Страница 7 от 57 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •