Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 52 от 57 ПърваПърва ... 2425051525354 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 511 до 520 от общо 564
  1. #511
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    За качеството, това нещо е 20 кинта. На няколко месеца е.Прикачен файл 8042
    Ми, къде си блял, та не си видял, какво е качеството на изделието. Очевадно е, че материала на рамката, боядисана в зелено, не е подготвен подобаващо, защото е калпав.
    Пуста му и икономия - майка на мизерията, а после се жалваме как ни били прекарали. За останалите недостатъци Рости е споменал.

  2. #512
    Автор
    Регистриран
    27.02.2013
    Мнения
    118
    Пчеларски район
    стара загора
    Визирам успоредността на канала върху плота и следата на диска - трябва да са успуредни защото в противен случай детайл поставен на упора на шейната най - малкото има стремеж да се мести и ъгълът "бяга"
    www.rabotilnicata.hit.bg мебели и обзавеждане по индивидуален проект

  3. #513
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Да се опитаме да опишем добрия циркуляр. Дописвайте каквото се сетите.

    Стабилна конструкция.
    Плот който не се измята.
    Мощен двигател.
    Асинхронен двигател е за предпочитане. Няма консумативи за смяна и може да се натоварва по дълго време.
    Оборотите двигателя да бъдат МАКСИМАЛНИТЕ за големината на дисковете които поема машината.
    Фин реглаж на височината на диска посредством супер опростен механизъм. Реглажа да се извършва възможно най лесно.
    Линеал изработен от материал който не се измята.
    Захват на линеала с възможност за супер лесно преместване при необходимост.
    Вградена скала за бърз настройка на линеала по размер.
    Канали на плота, минимум един, по добре два. Абсолютно успоредни и успоредни на режещия диск.
    Възможност за работа на колкото може по-голям диск, но и възможност за работа и с по малки размери. Това изискване идва не от желанието да се режат дебели детайли,а от факта, че рязовете с голям диск стават по лесно, по гладки, и по бързо. Това е заради високата периферна скорост на големите дискове и преминаването на голям брой зъби през детайла за единица време. Същевременно големите дискове са по-шумни и с по-голяма опасност от счупване което може да има фатални последствия.
    Захвата на диска да е безопасен, но и с възможност за лесна смяна на диска.
    Възможност за включване на обезпрашителна инсталация.
    Екстри към добрия циркуляр:
    Възможност за наклонено рязане.
    Приставка за ъглово рязане която се движи по канала на плота.
    Възможност да се поставят приставки на изхода на диска към плота с цел оставащото разстояние между плота и диска да е минимално.
    Карета - супер екстра

  4. #514
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Само цената му кажи на това чудо

  5. #515
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ми, къде си блял, та не си видял, какво е качеството на изделието. Очевадно е, че материала на рамката, боядисана в зелено, не е подготвен подобаващо, защото е калпав.
    Пуста му и икономия - майка на мизерията, а после се жалваме как ни били прекарали. За останалите недостатъци Рости е споменал.
    Незнам Рости, каква специалност има, но друго си е да се намеси инженеро. Особено умен и кадърен, като теб, виждащ и неблеещ. Толкова си в облаците, че не четеш и не мислиш. Пробвай пак да не ме хокаш на вятъра.

    Писал съм, че снимката е за онагледяване на качество, на евтини кошери, в случая -дъно. Дали съм блял: Сигурно, аз съм бръснар, кво разбирам.

    Когато рано на пролет ми трябват две дъна и в момента не мога да си ги направя, от къде да ги взема гн. инженер. Да ги поръчам от Родопите или да ги купя от магазина. А, и друго :В магазина имаше 25 модела, ама аз избрах най-иефтиното.
    пп. Спирам, че да ти е по-лесно.

  6. #516
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Незнам Рости, каква специалност има..... .
    Управление на хотела и ресторанта.

  7. #517
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Каретката да се върти на градус(до 45°) и стяга на каретката за захващане на детайла към нея(по добра безопасност), възможност на поставяне на човка за точен размер

  8. #518
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    Само цената му кажи на това чудо
    Нямам удоволствието да притежавам такова бижу. Моят е без карета, със четков двигател, и без приставка която се движи по канал на плота за ъглово рязане. Взех го 150 лв. втора употреба от OLX. Нямаше и крака та му правих стойка.

  9. #519
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Управление на хотела и ресторанта.
    Като зарежеш пчеларството и откриеш хотел имай ме предвид. Аз ще ги бръсна иефтино.

  10. #520
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен

 

 
Страница 52 от 57 ПърваПърва ... 2425051525354 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •