Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 47 от 57 ПърваПърва ... 374546474849 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 461 до 470 от общо 564
  1. #461
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Знаеш ли колко дърводелци /професионалисти / са със скъсени пръсти. Можеш да си скъсиш пръстите и без да си пчелар или дърводелец.
    Разбрах те, дай сега всички да сме еднакви, защо аз като нямам няколко пръста, другите да имат всичките.
    Та си мисля, че въпроса, около който се завъртя полемиката, бе за плюсовете и минусите, ти обаче посочи единствено и само плюсовете, а в минусите може да се включи и времето, което е необходимо за направата им. И когато стигнеш до момента, в който времето ти е много ценно, то тогава се налага да търсиш нечии други услуги, срещу заплащане естествено.

  2. #462
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    ...И когато стигнеш до момента, в който времето ти е много ценно, то тогава се налага да търсиш нечии други услуги, срещу заплащане естествено.
    Това за времето, с което разполагаме, Матеев го повтаря непрестанно в няколко теми вече, като най-важния ограничен ресурс, с който разполагаме.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #463
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от галин Виж публикацията
    Подобна сметка си правя и сега.
    Предните две зими правих оранжерии и затова пчелите бяха на второ място/ липса на време и пренасочване на капитала, към основния залък/.Тази година кандидатствах за 30 кошера по НПП с идеята да си почина зимата, но като стоя без работа и всеки изминал ден пренареждам идеите и времето. Сметнах, че:
    Ще платя за кошери по мое желание 3660лв.
    Ще ми възстановят/ако ме удобрят/1680лв.
    Моето участие е 2000лв /с ходенето до Варна и ДФЗ в Добрич / и отгоре.
    Задължението 3 години да съм ЗП и плащането на осигуровки.
    Проверките когато им кефне.
    И заради всичко това мисля че 30 кошера ще ми излязат по евтино да си ги направя докато от фонда се натуткат с резултатите.
    Ще бъда благодарен накрая, ако си направиш сам кошерите, да дадеш една сметка в помощ на колегите, който тепърва замислят да си ги правят сами. Колко струва сушения материал, машините(дрелка, винтоверт), другите материали( липила, стяги,винтове,капаци и др.), времето за изработка и качеството на крайния продукт( ти би ли купил така направен кошер от майстор). Не се заяждам, разбери ме правилно. Имам двама познати дето в момента се псуват защото се хванаха сами да си правят всичко. Друг е въпроса ако имаш наличните машини и оборудване, и да имаш отпадак дървен материал, който можеш да ползваш наготово, без пари.

    п.п- би трябвало поне малко от малко да рабираш как се работи със дърво. Тук вече трябва да кажат професионалистите, защото мойте познания за дървесината са от училище и си признавам, че нищо не разбирам.

  4. #464
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Ще бъда благодарен накрая, ако си направиш сам кошерите, да дадеш една сметка в помощ на колегите, който тепърва замислят да си ги правят сами. Колко струва сушения материал, машините(дрелка, винтоверт), другите материали( липила, стяги,винтове,капаци и др.), времето за изработка и качеството на крайния продукт( ти би ли купил така направен кошер от майстор). Не се заяждам, разбери ме правилно. Имам двама познати дето в момента се псуват защото се хванаха сами да си правят всичко. Друг е въпроса ако имаш наличните машини и оборудване, и да имаш отпадак дървен материал, който можеш да ползваш наготово, без пари.
    Галин не го виждам и ще се възползвам. При купешкият кошер цената е по-висока, защото има включена печалба + печалбата на търговеца. Когато си ги прави човек сам тези две неща ги няма. Цената на материала е същата, е с някаква отстъпка за професионалния производител. Качеството зависи от кунките на майстора.
    пп. Аз си купувам стандартен материал ,като плащам да ми го калиброват на 25мм. Да те питам и мебели ли си купуваш.

  5. #465
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    ... Друг е въпроса ако имаш наличните машини и оборудване, и да имаш отпадак дървен материал, който можеш да ползваш наготово, без пари.
    И да нямаш отпадък дървен материал, ако така и така имаш дърводелци, които имат "дупки" в работното време, по-добре да им възложиш да правят кошери, вместо да стоят. Не можеш да се лишиш от тях, защото практиката е показала, че специфичните изделия, които си правиш в собствената дърводелна, са по-изгодни от поръчката им на друго място. Освен това, практиката показва, че дърводелците, поради спецификата на работата, притежават интелект, подходящ за възлагане и на други, неспецифични задачи, с които да си заработват заплатата.
    .
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #466
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Галин не го виждам и ще се възползвам. При купешкият кошер цената е по-висока, защото има включена печалба + печалбата на търговеца. Когато си ги прави човек сам тези две неща ги няма. Цената на материала е същата, е с някаква отстъпка за професионалния производител. Качеството зависи от кунките на майстора.
    пп. Аз си купувам стандартен материал ,като плащам да ми го калиброват на 25мм. Да те питам и мебели ли си купуваш.
    Да купувам си когато се наложи мебелите, не вярвам да го разбереш. Цената на материала, който купуваш ти е многократно завишена от това на което го купуват дурводелците в Родопите или Троян примерно. Ако обикаляш страната като мен, спри и питай някоя фирма и имай на предвид, че ще ти кажат цена като на непознат, защото не те познават. По последни данни, кошер ЛР от три корпуса, дълбоко дъно, таванка и капак, струва закупен от дърводелец с печалбата му от 60 лв. за бр. Ти можеш ли да докараш тази цена?

  7. #467
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Да купувам си когато се наложи мебелите, не вярвам да го разбереш. Цената на материала, който купуваш ти е многократно завишена от това на което го купуват дурводелците в Родопите или Троян примерно. Ако обикаляш страната като мен, спри и питай някоя фирма и имай на предвид, че ще ти кажат цена като на непознат, защото не те познават. По последни данни, кошер ЛР от три корпуса, дълбоко дъно, таванка и капак, струва закупен от дърводелец с печалбата му от 60 лв. за бр. Ти можеш ли да докараш тази цена?
    Писал съм тук за обкновенно дъно, защото последно това съм си правил. Моята цена е несъпоставима с тази при Ванчето. За цял кошер нещата ще изглеждат по същия начин. След малко ще ти дам данна за дъното.

    Ето :"Как се казва -нискобюджетно дъно. От 12-13 години не бях се правил на дърводелец и бях забравил кефа-да си направиш нещо сам за почти без пари.За 70лв. -10бр. осемрамково , 4бр. десетрамково и 2бр. 12-рамково.Мрежата не е включена в цената също и труда."

    Ти кажи колко надник да си сложа. 12р. дъно струва 25лв. на магазина. Да, там е крайната цена. На Калин някой братовчет може и за 40лв да му ги направи.

  8. #468
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Писал съм тук за обкновенно дъно, защото последно това съм си правил. Моята цена е несъпоставима с тази при Ванчето. За цял кошер нещата ще изглеждат по същия начин. След малко ще ти дам данна за дъното.
    А това, омразното Ванче, за което всички сме чували, защо седи в тоя магазин? Ми свържи се с някой производител на пчелни сандъци и съпостави цената. Защо сравняваш твоята с магазинната цена? Ако е за твое успокоение - разбирам.

  9. #469
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    А това, омразното Ванче, за което всички сме чували, защо седи в тоя магазин? Ми свържи се с някой производител на пчелни сандъци и съпостави цената. Защо сравняваш твоята с магазинната цена? Ако е за твое успокоение - разбирам.
    Той труд не си смята, поне така казва винаги и ако на тази цена му излизат без труд, няма да може да заспи тази вечер :-):-):-)
    п.п- цената не е от Ванчето :-):-):-)

  10. #470
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Той друд не си смята, поне така казва винаги и ако на тази цена му излизат без труд, няма да може да заспи тази вечер :-):-):-)
    п.п- цената не е от Ванчето :-):-):-)
    Горе дописах, може да почетеш.

 

 
Страница 47 от 57 ПърваПърва ... 374546474849 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •