Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 14 от общо 14
  1. #11
    Автор
    Регистриран
    01.08.2014
    Мнения
    161
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Уж беше на 3-4 рамки преди да направи кълбо. А сега кълбото е на 4 рамки видно от разпечатките. Вижда се и че похапва повечко, защото му е трудно, но в никакъв случай това семейство не е било на 3-4 рамки в края на септември.
    Какво те кара да мислиш така? В момента се вижда,че има разпечатки под 4 междурамия,но те заемат една трета от цялата дължина на рамката,тъй като са направили кълбото в ъгъла.Това означава,че ако ги разпределим,ще се получат около две междурамия пчели.

  2. #12
    Автор
    Регистриран
    27.02.2013
    Мнения
    118
    Пчеларски район
    стара загора
    Колега не знам как си смяташ големината на кълбото но от снимката ми изглежда да не е чак толкова обречено семействвото.Аз бих му поставил една питка над кълбото , покриваш с полиетилена и наблюдаваш отвреме навреме - като я "опапат" втората и така
    www.rabotilnicata.hit.bg мебели и обзавеждане по индивидуален проект

  3. #13
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.02.2014
    Мнения
    249
    Според мен полиетилена може да ти създаде по големи проблеми.Аз бих му сложил вестник, картон, памперс ако щеш нещо обиращо влагата,а отгоре излационен материал.Честита Коледа.

  4. #14
    Автор
    Регистриран
    01.08.2014
    Мнения
    161
    Цитат Първоначално публикувано от argilov Виж публикацията
    Според мен полиетилена може да ти създаде по големи проблеми.Аз бих му сложил вестник, картон, памперс ако щеш нещо обиращо влагата,а отгоре излационен материал.Честита Коледа.
    Между другото,съдейки по конденза,и аз мисля така...

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •