Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 59
  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    А защо просто не направиш един 12-часов тест? Едно външно реле да включва телта за по 3-4 секунди веднъж на всеки 30 секунди, и това в продължение на 12 часа.
    Идеята е добра, ще го пробвам и така. Преди два дни половин час рязах стиропор на максимален ток от 4,6А и не загря видимо повече от 40гр. Виж резултатите в темата тук.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #32
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Устройството за лепене на основи изглежда направено много професионално. Ако се изработи с надписи на английски, може да се продава чрез eBay по цял свят. Но рано или късно, китайците ще копират модела и ще започнат да подбиват цената.

  3. #33
    Наблюдател
    Регистриран
    04.12.2014
    Мнения
    13
    Пчеларски район
    Русенски
    Искам да споделя удоволствието ми от работата с адаптора за основи. Не знам дали е бързо или бавно, но за 6 часа работа с уреда залепих 200 ДБ основи. Излъгах 199, защото в единия кашон търговеца беше сложил 99 вместо 100, но това е друга тема. Наистина не усетих кога минаха часовете. След първите 2-3 основи настройвам за време и ампери, свързвам изводите на уреда, натискам крачния педал и не гледам дали ще прегори основата. За 200 основи не развалих нито една от прегаряне, а между другото спокойно си изгледах няколко филма. Относно въпроса на г-н Матеев дали уреда загрява след продължителна работа-за 6 часа съвсем леко затопляне. Настройката на уреда е същата и за магазинните и за плодникови пити.
    Успешна година на всички.

  4. #34
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.07.2013
    Мнения
    225
    За тел инокс 4 метра (23 ома за цялата дължина) дали става? 24 волта дали стигат? Трябва ми за армирани основи (две ЛР основи заедно).

  5. #35
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Това значи около един ампер ток и то при условие че източника ти е мощен. До колкото си спомням оптималния ток е около 2.5 - 3 ампера, което ще рече че ще чакаш доста за да залепиш основата.

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от nikola.vladov Виж публикацията
    За тел инокс 4 метра (23 ома за цялата дължина) дали става? 24 волта дали стигат? Трябва ми за армирани основи (две ЛР основи заедно).
    За твоя случай този уред не е подходящ. Трябва ти източник с напрежение над 60V и мощност около 200W. Единственото подходящо нещо, за което се сещам е някой малък електрожен.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #37
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.07.2013
    Мнения
    225
    Аз също мисля трябва по-мощен уред. Сега имам зарядно за лаптоп 20V 9A и става за 4метра обикновена тел. Ако е инокс става на два пъти по два метра. За два метра се чака около 15 секунди. Обещаха да ми дадат за проба един трансформатор 42 волта. Идвала ми е идея за електрожен, но ме е страх. Не разбирам и си викам да не ме удари тока

  8. #38
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от nikola.vladov Виж публикацията
    Аз също мисля трябва по-мощен уред. Сега имам зарядно за лаптоп 20V 9A и става за 4метра обикновена тел. Ако е инокс става на два пъти по два метра. За два метра се чака около 15 секунди. Обещаха да ми дадат за проба един трансформатор 42 волта. Идвала ми е идея за електрожен, но ме е страх. Не разбирам и си викам да не ме удари тока
    60V си друсат доста здраво! Няма да те убият, но усещането не е от най-приятните. Използвай изолирани електроди за подаване на напрежението към телта. Едни домакински ръкавици също ще ти свършат добра работа.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #39
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    От скоро имам адаптора за лепене на основи ТСК1, много добра машинка. Благодаря за което на производителя ТСК1. Кратко клипче как работи адаптора.
    https://www.youtube.com/watch?v=NpGtbH32z_s

  10. #40
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    От скоро имам адаптора за лепене на основи ТСК1, много добра машинка. Благодаря за което на производителя ТСК1. Кратко клипче как работи адаптора.
    https://www.youtube.com/watch?v=NpGtbH32z_s
    Куров, това ти ли беше. Клипа да не е правен в склада на някой изкупвач.
    пп. залепи си една ръкохватка на стъклото.

 

 
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •