Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 31
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Явно ще подаря два-три броя на някой познат да видя как ще се развият.А колкото до селекцията на майката ще видим какво ще правя за напред,засега съм ги селектирал само против студ и глад/която оцелее,природния закон/,но доколкото чета ще са по хубави от доцентките.

  2. #12
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Явно ще подаря два-три броя на някой познат да видя как ще се развият.А колкото до селекцията на майката ще видим какво ще правя за напред,засега съм ги селектирал само против студ и глад/която оцелее,природния закон/,но доколкото чета ще са по хубави от доцентките.
    То и оси да беше селектирал, пак щяха да дават повече мед от доцентските
    А и те са по над 12 000/кг Анорексички

    Обратно на темата
    Виж какви отзиви има от пакетите в САЩ и си направи сметките.
    И виж как ще се подсигуриш с майки. Дали ще си ги отглеждаш сам или ще купуваш...
    Виж също и queen castle и mating nuc и т.н.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  3. #13
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Абе, то хубаво ги плюем доцентските майки, ама да попитам няко купувал ли си е майка директно от доцента?!? - тука май би трябвало мнение да даде някой от "лицензираните" майкопроизводители, ама едва ли ще бъде много достоверно мнението, имайки на предвид какво се чува на последък, че доцентските майки май са "чужденки"...?!?

  4. #14
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Аз съм купувал три пъти-имало е и хубави майки, но са далече от майките на Дони

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    На времето ,когато доцента идваше по сбирките да рекламира родопиката и аз съм купувал.Водихме ги "кисъовки".Още тогава не биваха.Щом гена е тръгнал от там вече ми е ясно ,защо майките в ВГ не са добри.Купувал съм и от другаде и общия ивод е: 30% са направо брак, 30% под средно ниво и останалие биват.Сравнението е с майки собствено производство.

  6. #16
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    А, колкото до пазара на на пчелни пакети, то "лицензираните" производители на отводки, нямат изгода да ги продават, и неслучайно вече не се подпомагат по тригодишната НПП, последно цената по програмата беше 80 лв без ДДС, но незнам въобще някой от "лицензираните" дали ги е предлагал, и дори да е имало някой то, той по-скоро е бил изключение, и няма как - според Наредба 47, голият рой трябва да съдържа 1,5 кг пчели, а отводката е с 0,800 кг пчели, почти двойно по-малко в отводката, а и цената на отводката е доста по-висока от на голият рой(115 лв без ДДС по пчеларската програма).

    http://www.mzh.government.bg/MZH/Lib...ba47.sflb.ashx

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    А трябва ли да си лицензиран майкопроизводител да продаваш гол рой,да знам дали да пиша фактура или не.

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Гледам колегата Искрен три пъти споменава така наречените "лицензирани" ,обаче от там никакъв отговор.??

  9. #19
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    А трябва ли да си лицензиран майкопроизводител да продаваш гол рой,да знам дали да пиша фактура или не.
    Според сега съществуващата нормативна уредба, ако не си регистриран по Наредба 47(лицензиран, и не е задължително да си майкопроизводител, може да си лицензиран само за производство на отводки и роеве), то търговията с пчелни майки, отводки и голи роеве(пакети пчели) според Закона за пчеларството ти е "забранена"...

  10. #20
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Гледам колегата Искрен три пъти споменава така наречените "лицензирани" ,обаче от там никакъв отговор.??
    Все едно да чакаш от умрял писмо...

 

 
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •