Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 33
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Колега Младенов , в същата ситуация и аз се чудех как има миши изпражнения в кошера.Един ден намерих мумифицирана мишка в един кошер.Беше с невероятно малък размер.Мисля че се казва земеровка.

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Този пост е редактиран от зуница; 16.12.2014 в 17:53.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  3. #23
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Колега Младенов , в същата ситуация и аз се чудех как има миши изпражнения в кошера.Един ден намерих мумифицирана мишка в един кошер.Беше с невероятно малък размер.Мисля че се казва земеровка.
    Мисля.че мишката ще направи и други поразии ако влезне в кошера,питите са непокътнати има запечатан мед,най вероятно скутелатора е прав,остатъците от пчели са черни като при септицемия

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Преди няколко седмици местих един куп плодници на комин които не ми остана време да прибера. Отгоре и отдолу бяха с мрежа. Като ги прибирах видях, че беше минало едно супер малко мишле (досущ като етруската земеровка на снимката). Явно мрежата не е била прилепнала добре по цялата повърхност. Направи ми впечатление, че не е като малко мишле а по скоро като малко гущерче с козина като мишле. Сега като видях снимката много съм убеден, че може да е такова нещо. Беше много подвижно, плоско и удължено. Пробвах да го настъпя няколко пъти и неуспях.
    Виждал съм много малки мишлета току що прохождащи и са по-едри и много по-малко маневрени от това нещо.
    Съмнява ме да направи някакви поразии по кошерите, прекалено е малко. Ако успява да мине през мишепредпазителите най-много да яде и събира подмора.

    Керчев кошера на земята ли е или на стойка?
    Винаги може по-добре.

  5. #25
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.08.2014
    Мнения
    235
    Колега според мен не е септицемия,имал съм случаи тъй,като пчелина ми е на такова място,че през послените години от многото дъждове избиват подпочвенни води и отпред се завирява,тя се характеризира с това,че трупчетата се разчленяват,но те са влажни и черни.Тук ми изглежда сухо,но не виждам смисъл от тази празна пита още повече ,че е за бракуване да стои зимата в гнездото!Ако е влизала мишка пораженията са същите,но тя подпикава и няма начин да не си усетил миризма.

  6. #26
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    Преди няколко седмици местих един куп плодници на комин които не ми остана време да прибера. Отгоре и отдолу бяха с мрежа. Като ги прибирах видях, че беше минало едно супер малко мишле (досущ като етруската земеровка на снимката). Явно мрежата не е била прилепнала добре по цялата повърхност. Направи ми впечатление, че не е като малко мишле а по скоро като малко гущерче с козина като мишле. Сега като видях снимката много съм убеден, че може да е такова нещо. Беше много подвижно, плоско и удължено. Пробвах да го настъпя няколко пъти и неуспях.
    Виждал съм много малки мишлета току що прохождащи и са по-едри и много по-малко маневрени от това нещо.
    Съмнява ме да направи някакви поразии по кошерите, прекалено е малко. Ако успява да мине през мишепредпазителите най-много да яде и събира подмора.

    Керчев кошера на земята ли е или на стойка?
    На стойка 35 ст. от земята.

  7. #27
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.08.2014
    Мнения
    235
    Ето,това при едно семейство от вчерашния преглед,по дъното и зад преградната тъска,подсуших още малко стесних/12 рамков беше на 9,сега на 7/Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	2014-12-20 14.16.19.jpg
Прегледи:      261
Размер:	290.8 KB
ID:	2700 и се надявам всичко да е О.К.

  8. #28
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Поставих под всеки кошер храна за гризачите , каквито и да са те и на места са си облизали "чинийките". А това е снима на входа на всеки кошер и ми е трудно да повярвам че може да влезе мишка , но тези земеровки не съм ги виждал на живо, на снимка са доста малки. И така варианта да е гризач е по вероятна но не е потвърдена с намиране на изпражнения в засегнатите кошери поради факта че не съм ги отварял отново. По отношение на септицемията, няма фактори които да я потвърдят . Говоря за влага която не е налична както около пчелина така и в пчелното гнездо. От недобри хранителни запаси не ми се вярва защото това е в малък процент от кошерите а както писах всички семейства са отводки.Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	IMG_20141220_115228.jpg
Прегледи:      230
Размер:	112.4 KB
ID:	2719Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	IMG_20141220_115154.jpg
Прегледи:      230
Размер:	208.6 KB
ID:	2720

  9. #29
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Керчев Виж публикацията
    Поставих под всеки кошер храна за гризачите , каквито и да са те и на места са си облизали "чинийките". А това е снима на входа на всеки кошер и ми е трудно да повярвам че може да влезе мишка , но тези земеровки не съм ги виждал на живо, на снимка са доста малки. И така варианта да е гризач е по вероятна но не е потвърдена с намиране на изпражнения в засегнатите кошери поради факта че не съм ги отварял отново. По отношение на септицемията, няма фактори които да я потвърдят . Говоря за влага която не е налична както около пчелина така и в пчелното гнездо. От недобри хранителни запаси не ми се вярва защото това е в малък процент от кошерите а както писах всички семейства са отводки.Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	IMG_20141220_115228.jpg
Прегледи:      230
Размер:	112.4 KB
ID:	2719Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	IMG_20141220_115154.jpg
Прегледи:      230
Размер:	208.6 KB
ID:	2720
    Колега ако на тая поляна слагаш отрова за гризачи и си мислиш че по тоя начин ще се отървеш от тях няма как да стане.Просто и 1 тон отрова да сложиш и да е изядът ще унищожиш само 1 част но постоянно идват и шетат нови и нови така че спести си средствата.

  10. #30
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    И какво предлагаш.

 

 
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •