Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 75 от 107 ПърваПърва ... 2565737475767785 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 741 до 750 от общо 1063
  1. #741
    Здравейте.
    Да ви обърна внимание на следното :
    - Оксаловата киселина е наречена и още тихият убиец.При изпарение тя няма мирис , не се усеща и въпреки всички уверения , че армейски противогаз или филтри за еди коя си маска ще ви свършат работа , химиците препоръчват при изпарение на Оксалова киселина да бъдете оборудвани с ръкавици и със костюм който е със независима кислородна станция.Страничните ефекти са ви добре известни - камъни в бъбреците и смърт.
    Бъдете внимателни.
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  2. #742
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от Kiril8305 Виж публикацията
    Здравейте.
    Да ви обърна внимание на следното :
    - Оксаловата киселина е наречена и още тихият убиец.При изпарение тя няма мирис , не се усеща и въпреки всички уверения , че армейски противогаз или филтри за еди коя си маска ще ви свършат работа , химиците препоръчват при изпарение на Оксалова киселина да бъдете оборудвани с ръкавици и със костюм който е със независима кислородна станция.Страничните ефекти са ви добре известни - камъни в бъбреците и смърт.
    Бъдете внимателни.
    Благодарим за съвета, но били подлпътил с факти, доказателства и материали да прочетем за това, което твърдиш?За да можем да прочетем и да сме наясно с рисковете на които сме изложени при работа с ОК.Аз търсих да чета относно изпаренията на ОК, но единственото, което намерих е че ако попадне в организма образува камъни в бъбреците.Може и аз да не съм се справил добре с търсенето знам ли...та сериозно ако знаеш някой сигурен източник на информация моля сподели да се запознаем иначе това, което си написал ми звучи като-"един приятел ми каза че, а на него друг приятел е казал........"

  3. #743
    Инфото от горния пост е от човек който ми продаде маска модел ЗМ 6200 когото попитах дали може да ми предложи подходящи филтри за нея при работа с ОК чрез изпаряване.Върна ми отговора който съм споделил във горния пост, като беше категоричен , че във описанието което е прочел той при него , при изпаряване на ОК задължително трябва да сме със костюм свързан със независима кислородна станция.
    Това споделям със вас , това споделих тогава и със мой добър приятел пчелар който вече няма общо с този форум , и той като мен се бе засилил да третира чрез изпаряване.
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  4. #744
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от Kiril8305 Виж публикацията
    Инфото от горния пост е от човек който ми продаде маска модел ЗМ 6200 когото попитах дали може да ми предложи подходящи филтри за нея при работа с ОК чрез изпаряване.Върна ми отговора който съм споделил във горния пост, като беше категоричен , че във описанието което е прочел той при него , при изпаряване на ОК задължително трябва да сме със костюм свързан със независима кислородна станция.
    Това споделям със вас , това споделих тогава и със мой добър приятел пчелар който вече няма общо с този форум , и той като мен се бе засилил да третира чрез изпаряване.
    Аз си купих моята маска от магазин за работно облекло, а продавача ми е приятел от 20 години.Обясних му за какво ми трябва, на следващия ден ми се обади и ми каза че имат филтър със степен на защита подходящ за тази работа.Думите му дори бяха-Защитава от много по сериозни отрови...и ми показа списък с химии.И сега все едно аз да обявя-Хора безапасно е с маска опушвайте!Е да ама смятам че не е много правилно, затова те помолих ако имаш научно доказателство да ни споделиш.Не се заяждам просто искам намеря истината.И затова че нямала оксаловата киселина мирис и не се усеща си в дълбока заблуда

  5. #745
    Не , нямам научни доказателства - не съм лаборант.
    Живота си е на всеки да прави с него каквото си иска.
    Успех.
    Ето и линк към едно интересно видео.
    https://www.youtube.com/watch?v=QkRLgY7f4mc&t=767s
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  6. #746
    Потребител
    Регистриран
    20.03.2016
    Мнения
    55
    Колеги имам питане .На 29 /събота/приготвих разтвор с 0.900мл.вода, 1кг.захар ,и 0.35гр ОК.да третирам.Наложи ми се да замина спешно и се обърка всичко .Мога ли да го използвам на 5.11. след една седмица .Дайте съвет на новобранците .Благодаря.

  7. #747
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Аз водата я преварявам винаги,а в твоя случай вече май не е подходяща.Захар не слагам и не мога да дам мнение каква е хим. реакция захар ОК за толкова време

  8. #748
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от jenia Виж публикацията
    Колеги имам питане .На 29 /събота/приготвих разтвор с 0.900мл.вода, 1кг.захар ,и 0.35гр ОК.да третирам.Наложи ми се да замина спешно и се обърка всичко .Мога ли да го използвам на 5.11. след една седмица .Дайте съвет на новобранците .Благодаря.
    Земляк, всичко може! Но, по-добре, за това количество оксалова, да използваш 600мл вода, и 600 гр захар. Поздрави!
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 01.11.2016 в 12:45.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  9. #749
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от jenia Виж публикацията
    Колеги имам питане .На 29 /събота/приготвих разтвор с 0.900мл.вода, 1кг.захар ,и 0.35гр ОК.да третирам.Наложи ми се да замина спешно и се обърка всичко .Мога ли да го използвам на 5.11. след една седмица .Дайте съвет на новобранците .Благодаря.
    Хвърли я и си направи нова. Водата да е дестилирана.
    п.п. захарта трябва да е 100 гр.
    Този пост е редактиран от tarty; 01.11.2016 в 15:46.

  10. #750
    Автор
    Регистриран
    29.07.2013
    Мнения
    144
    Пчеларски район
    Мизия
    Цитат Първоначално публикувано от jenia Виж публикацията
    Колеги имам питане .На 29 /събота/приготвих разтвор с 0.900мл.вода, 1кг.захар ,и 0.35гр ОК.да третирам.Наложи ми се да замина спешно и се обърка всичко .Мога ли да го използвам на 5.11. след една седмица .Дайте съвет на новобранците .Благодаря.
    Това количество захар, не е ли много?

 

 
Страница 75 от 107 ПърваПърва ... 2565737475767785 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •