Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 23 от 107 ПърваПърва ... 1321222324253373 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 221 до 230 от общо 1063
  1. #221
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Правих разтвора с дейонизирана вода купена от бензиностанция,и се получи малко мътен разтвора.След това взех дестилирана вода от аптека разтвора стана бистър.Павел вече ще знам че имали утайка в разтвора,значи водата частично неотрализира киселината.Благодаря ти

  2. #222
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Не е точно водата,а примесите и минералите в нея.Благодарностите към колегата Скутелатор,аз нямам заслуги.На същия принцип е и разреждането на ракията,но там не е толкова фатално

    П.С. В нашия югоизточен край,водата е твърда и варовика неутрализира част от киселината.В други части на България сигурно става и с чешмяна вода,просто зависи от твърдостта и минерализацията.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  3. #223
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    Пробвай с чешмяна и пробвай с изворна(розов етикет).Ако нямаше разлика,тогава никой нямаше да пише каква вода да се използва.В случая не казвам,че розовия етикет е най-доброто.Най-правилно е с дестилирана вода,а чешмяната е мноого далеч от дестилирана.
    Взех от веригите 1,5литра бутилката е тъмно синя пише ,че е от района на Хисаря минерализация <50mg/l pH-7,разствора е бистър много-много леко към бяло.
    До сега съм ползвал месна вода преварена от района на пчелина разствора е бил бистър,ефект от третирането е имало,да видим сега.

  4. #224
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    С риск да повторя Павел и Владо ще го кажа така,многократно е писано, десетки ако не и стотици пъти,че ОК се разтваря в дестелирана или преварена вода.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  5. #225
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    За да затвърдим - преваряването неутрализира варовика,тоест омекотява водата за да няма какво да неутрализира Оксаловата киселина.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  6. #226
    Автор
    Регистриран
    05.09.2012
    Мнения
    101
    Пчеларски район
    Ловеч
    Купувал съм дестилирана вода, преварявал съм чешмяна, а тази есен използвах водата, която се окапва от климатика. Според мен, това си е чист дестилат, като единственно за зезинфекция я преварих.

  7. #227
    Потребител
    Регистриран
    06.02.2011
    Мнения
    62
    Имам една молба към вас,някой от колегите които за запознати с третирането могат ли да систематизират информацията кога,при каква външна температура,с каква концентрация и по какъв начин се третира за да можем ние начинаещите в този вид третиране да не се лутаме и чудим кога и как стават нещата.Аз лично изчетох цялата тема и то не веднъж и съвсем се обърках.Ще съм благодарен на всеки които реши да направи това.

  8. #228
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Aз описах подробно как третирах, само температурата мисля че не съм написал. Значи започнах сутринта температурата беше около 6-7 градуса, но поледните кошери започнаха да излитат пчели защото стана малко по топло и трябва да се действа бързо.

  9. #229
    Потребител
    Регистриран
    06.02.2011
    Мнения
    62
    Доколкото разбирам значи сега става да се третира чрез накапване на междорамията и не пречи че пчелите са на кълбо.

  10. #230
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Мисля че на разбираш.
    Когато пчелите вече окончателно са оформили кълбо се стремим да не ги тормозим. Третирането трябваше да е началото на ноември.

 

 
Страница 23 от 107 ПърваПърва ... 1321222324253373 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •