Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 91 от 107 ПърваПърва ... 41818990919293101 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 901 до 910 от общо 1063
  1. #901
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Някой работи ли с оксаловата киселина посредством опушване с газова пушалка?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #902
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Някой работи ли с оксаловата киселина посредством опушване с газова пушалка?
    Куров май работеше и уроци даваше.

  3. #903
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Куров май работеше и уроци даваше.
    Там май ставаше въпрос за немски изпарител на мравчена киселина, то е друго.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #904
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Някой работи ли с оксаловата киселина посредством опушване с газова пушалка?
    Какво точно те интересува?

  5. #905
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Там май ставаше въпрос за немски изпарител на мравчена киселина, то е друго.
    Затова казах "май", че не мога да помня всичко, но той пък се появи един специалист. Как забравих за него?

  6. #906
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Затова казах "май", че не мога да помня всичко, но той пък се появи един специалист. Как забравих за него?
    Пу, изчервих се.

  7. #907
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Какво точно те интересува?
    Не ми е пред очите "варомор" - а, но на него има написана рецепта за опушване с оксалова киселина, разтворена в спирт, ако не се лъжа. Досега не се решавах да опушвам с нея, че е токсична за бъбреците, но маската ми е добра и мисля да се престраша и да пробвам на контролна група кошери. Та затова подпитвам ако някой използва този метод, да сподели с каква рецепта работи.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #908
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Работя с пистолет за горещ въздух с терморегуларор, така се постига необходимите условия ОК да не прегори, а да се изпари. Не се слага нищо към ОК.

  9. #909
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Пробвал съм със спирт и изпарителя. Правих го един път и при липса на пило. Пада акар, но не съм правил задълбочени опити, колко е ефективен метода. Отказах се точно заради опасността за здравето ми. Това което си спомням е, че при тази рецепта парата която излиза е почти безцветна.

  10. #910
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Не ми е пред очите "варомор" - а, но на него има написана рецепта за опушване с оксалова киселина, разтворена в спирт, ако не се лъжа. Досега не се решавах да опушвам с нея, че е токсична за бъбреците, но маската ми е добра и мисля да се престраша и да пробвам на контролна група кошери. Та затова подпитвам ако някой използва този метод, да сподели с каква рецепта работи.
    Точно рецептата написана на Варомор съм използвал - ОК, тимол и спирт. Правил съм разтвора и като съм заменял тимола с равно на него количество ОК. Падат кърлежи, но и аз не съм проверявал ефективност. Броил съм падналите кърлежи в тавичките под мрежестите дъна и броя им е бивал от 30 до 200. Използвам хубава маска с филтри и нищо от киселината не преминава през нея. Случвало се е да вдишам от изпаренията при махната маска и е доста неприятно.
    Тук да похваля изпарителите за МК на Георги Куров. Взех 1 комплект, за проба. Поставих ги на 2 кошера 1 месец след като двукратно накапвах с Тактик. На единия кошер паднаха 350 акара, а на другия 900.

 

 
Страница 91 от 107 ПърваПърва ... 41818990919293101 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •