Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 16 от 107 ПърваПърва ... 614151617182666 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 151 до 160 от общо 1063
  1. #151
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Благодаря за мнението и на двамата. Вече нямам колебание за качеството на везните. Притесняваше ме ниската цена.

  2. #152
    Здравеите колеги!Колко дълго и как мога да съхранявам оксалова кисилина?Благодаря!!!

  3. #153
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Димо Караангелов Виж публикацията
    Здравеите колеги!Колко дълго и как мога да съхранявам оксалова кисилина?Благодаря!!!
    Аз за две години не съм забелязъл промяна във физичните свойства. Съхранявам я в същата найлонка, с която я купих. Найлонката е завързана, за да няма достъп до околния въздух и стои на тъмно в един шкаф.

  4. #154
    Автор
    Регистриран
    07.10.2013
    Мнения
    153
    Отдавно учих, ама чини ми се че киселините нјамат потребителен срок.

  5. #155
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    112
    Моля за рецепта на Оксалова киселина чрез опушване, какво количество ОК се слага (за течна ОК) и долу горе какво количество пушек (колко натискания ) са достатъчни за опушване на 1 семейство.
    И да се лъжем няма смисъл в това - самозалъгваш себе си като пчелар!!!

  6. #156
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Ако ми позволиш да те поправя, няма течна оксалова киселина. Може да има разтвор на оксалова киселина и някаква течност. Съответно процентен разтвор на ОК.

  7. #157
    Само да попитам едно време използвало ли се е ОК.Понеже при разговор с един колега на който баща му е бил пчелар в държавен пчелин ми обяснява че едно време са накапвали и опушвали ама не знае с какво

  8. #158
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от кентавър Виж публикацията
    Само да попитам едно време използвало ли се е ОК.Понеже при разговор с един колега на който баща му е бил пчелар в държавен пчелин ми обяснява че едно време са накапвали и опушвали ама не знае с какво

    Не, Американците са измислили всичко, нищо че европейците са имали 30 години прединина с вароатозата.
    Американците са изпробвали и цитрусовата, млечната, мравчената, те са измилили и тимола, третирането с Асунтол (поради което Байер го спират на пазара, само за да пуснат след няколко години същата активна съставка под други тъгровски наименвания - Чекмайт и Перицин на 10 пъти по-висока цена), третирането с Маврик, Тактик, Нафралин и много други неща. А междувременно американските пчелари са изпробвали и хиляди други домашни рецепти, комбинации и препарати против акара, някои от които са убивали или акарите заедно със семейства, или нито едното от двете. Е, тогава просто е нямало Интернет и всеки си е експериментирал сам със пчелите си.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  9. #159
    Автор
    Регистриран
    29.07.2013
    Мнения
    144
    Пчеларски район
    Мизия
    Цитат Първоначално публикувано от n_markov Виж публикацията
    Моля за рецепта на Оксалова киселина чрез опушване, какво количество ОК се слага (за течна ОК) и долу горе какво количество пушек (колко натискания ) са достатъчни за опушване на 1 семейство.
    Прегледай мненията от 124 от темата.

  10. #160
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Последното третиране с ОК смятам да направя чрез накапване директно върху междурамията без да вдигам рамките.
    Гледам рецептата :"Накапване - 35 гр. ОК на 1 кг. захар +1 л. вода/5 мл на междурамие - прилага се веднъж годишно когато няма пило.
    Начин на дейстие - при облизване на пчелите една друга активната субстанция попада в хемолимфата и от там попада в акарите. Защитни средства – ръкавици."
    Но така на 1.6л. разтвор се слагат 35 гр. ОК, а на scutellator рецептата на 1л. са 35 гр. ОК.
    Да ли е достатъчно или да увелича малко ОК ?

 

 
Страница 16 от 107 ПърваПърва ... 614151617182666 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •