Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 97 от 107 ПърваПърва ... 47879596979899 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 961 до 970 от общо 1063
  1. #961
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Пашата обича смелите.Ама не си прави опити.Ще си измориш пчелите.Това са недоказани и неприлагани заедно смесени компоненти който по-отделно можеш да използваш за приложими и доказали се рецепти.Нищо лично.Поздрави.
    Този пост е редактиран от M.Milkov; 20.10.2018 в 20:31.

  2. #962
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    След накапване с ОК акара пада активно след 4-ия ден. Случва се по-бързо само в много влажно време. Мравките обожават падналите акари и често упорочават резултатите на контролните намазки.
    А,след опушване с ,,Амитраз",може ли да очаквам ефект след 24часа?Става въпрос за юлска отводка.

  3. #963
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    А,след опушване с ,,Амитраз",може ли да очаквам ефект след 24часа?Става въпрос за юлска отводка.
    Тази гадост още ли я ползвате. Накрая ще ни забранят да изнасяме мед.

  4. #964
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    А,след опушване с ,,Амитраз",може ли да очаквам ефект след 24часа?Става въпрос за юлска отводка.
    На Амитраза ефекта е моментален и действието му е едва няколо часа. Това го прави изключително не ефективен когато се прилага с "пушалката" или чрез накапване. Да убива почти всичкия акар до който има досег, но този пилото остава, а той е десетки пъти повече от този който е върху пчелите за няколко часа. Тази година яко се ползва чувам и всеки се хвали колко е съборил по намазката и никой не си дава сметка колко акар остава. На пролет ще има яко рев.

  5. #965
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    На Амитраза ефекта е моментален и действието му е едва няколо часа. Това го прави изключително не ефективен когато се прилага с "пушалката" или чрез накапване. Да убива почти всичкия акар до който има досег, но този пилото остава, а той е десетки пъти повече от този който е върху пчелите за няколко часа. Тази година яко се ползва чувам и всеки се хвали колко е съборил по намазката и никой не си дава сметка колко акар остава. На пролет ще има яко рев.
    На следващия ден сложих лентите.

  6. #966
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    На Амитраза ефекта е моментален и действието му е едва няколо часа. Това го прави изключително не ефективен когато се прилага с "пушалката" или чрез накапване. Да убива почти всичкия акар до който има досег, но този пилото остава, а той е десетки пъти повече от този който е върху пчелите за няколко часа. Тази година яко се ползва чувам и всеки се хвали колко е съборил по намазката и никой не си дава сметка колко акар остава. На пролет ще има яко рев.
    Много колеги го прилагат след изваждането на меда/август/месец.Прилагат го 3 пъти през 7 дни=21 дни.Да обхванат целият цикъл от излюпването на новите пчели.Трайноста му бил 6 месеца като остатъчна стойност в меда и восъка който остава в плодника.Така съм чувал от колеги които го използват. Миналата година го използвах,и наблюдавах как акара излиза навън по-прелката след третиране. На пролет нямах нито една загуба.Тази година пак го използвах.Ако има колеги да го прилагат моля за мнения.

  7. #967
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от M.Milkov Виж публикацията
    ... На пролет нямах нито една загуба.....
    Аз също нямах без да го ползвам. Сигурно има и друг начин. Може да не излиза в пробите но съм чел, че се натрупва във восъка.

  8. #968
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Виждал съм на колеги пчелините им как се променят по-време на медосбор след третиране с Амитраз, преди това линеят и не работят.След това светват и се променят.Аз не съм привърженик по-време на медосбора да ги третирам.За това нямам обяснение.А не е от липса на паша.Пример за това е че съседен пчелин работи и има стокова продукция.

  9. #969
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от M.Milkov Виж публикацията
    Виждал съм на колеги пчелините им как се променят по-време на медосбор след третиране с Амитраз, преди това линеят и не работят.След това светват и се променят.Аз не съм привърженик по-време на медосбора да ги третирам.За това нямам обяснение.А не е от липса на паша.Пример за това е че съседен пчелин работи и има стокова продукция.
    Не ти знам съседа, но ако не продава на едро, ми е ясен.

  10. #970
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Не ти знам съседа, но ако не продава на едро, ми е ясен.
    Това е че продава на едро,и не знам как му го вземат.

 

 
Страница 97 от 107 ПърваПърва ... 47879596979899 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •