Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 69 от 107 ПърваПърва ... 1959676869707179 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 681 до 690 от общо 1063
  1. #681
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от n.kostadinov Виж публикацията
    ...Резултата след второто опушване, около 14 след първото го направих.На първото поставих контролни листи на 10% от семействата и за 10 дни паднаха средно по 350 акара от семейство.Тук на тази снимка са минали 9 дни от третирането.
    Колко са паднали вече видяхме. А колко са останали имаш ли си представа?

  2. #682
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Като си купя комплекта от tsc1 ще разберем

  3. #683
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Ако няма пило ако има 35хил.пчели и ако третирането е на 100% ефикасно и ако няма заразяване от вън то % на опаразитяване би трябвало да е 1 %
    може би нещо нормално за това време на годината но лошото е че акара не смуче лимфа само от една пчела а се прехвърля от една пчела на друга.

  4. #684
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Колко са паднали вече видяхме. А колко са останали имаш ли си представа?
    Ясно е че по пчелите има още акар.Все пак ОК действа само на акара по пчелите, но не и на този в пилото.Затова третирах втори път, ще има и трети като му дойде времето

  5. #685
    Наблюдател
    Регистриран
    12.09.2016
    Мнения
    4
    Пчеларски район
    казанлък
    Здравейте, може ли някой да сподели каква е рецептата при изпаряване на оксалова киселина с газова пушалка, какви мерки се предприемат за обезопасяването на пчеларя и какъв вид патрон за противогаз се използва. Благодаря!

  6. #686
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от Takeda Виж публикацията
    Здравейте, може ли някой да сподели каква е рецептата при изпаряване на оксалова киселина с газова пушалка, какви мерки се предприемат за обезопасяването на пчеларя и какъв вид патрон за противогаз се използва. Благодаря!
    35 гр. ОК в 0,500 л дестилирана вода /леко загрята/ разклащаш до пълно разтваряне на киселината. Три натискания на помпата, на кошер. Дима е по-скоро пара за разлика от др. лекарства при които е бял на цвят, заради парафина например. Ползвам латексови ръкавици за еднократна употреба и противогаз от гранични войски - тип "Маймунка".
    Keep Walking...

  7. #687
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    35 гр. ОК в 0,500 л дестилирана вода /леко загрята/ разклащаш до пълно разтваряне на киселината. Три натискания на помпата, на кошер. Дима е по-скоро пара за разлика от др. лекарства при които е бял на цвят, заради парафина например. Ползвам латексови ръкавици за еднократна употреба и противогаз от гранични войски - тип "Маймунка".
    Колега , това количество за колко кошера стига?

  8. #688
    Наблюдател
    Регистриран
    12.09.2016
    Мнения
    4
    Пчеларски район
    казанлък
    Благодаря за отговора, а парафин слагам ли или не?

  9. #689
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    35 гр. ОК в 0,500 л дестилирана вода /леко загрята/ разклащаш до пълно разтваряне на киселината. Три натискания на помпата, на кошер. Дима е по-скоро пара за разлика от др. лекарства при които е бял на цвят, заради парафина например. Ползвам латексови ръкавици за еднократна употреба и противогаз от гранични войски - тип "Маймунка".
    От скоро също третирам чрез опушване.Преди да започна четох доста за предпазните мерки.Мислех да си взема и аз военен противогаз, но от прочетеното разбрах че не всеки филтър за военен противогаз е със достатъчно висока степен на защита(имат си означения по тях по които може да се разбере), някой дори са само за прах(нямах си на идея за такива неща до този момент).По притеснителното обаче е, че веднъж отворен филтъра на противогаза(имам впредвид този за химическа защита), ползван не ползван има срок в който е годен за употреба и от там нататък не трябва да се използва.Тези неща може и вече да ги знаеш, но просто исках да ги споделя и ако не знаеш да го вземеш в предвид че работата със сублимация на ОК не е майтап.Аз ходих в магазин за работно облекло и от там си купих маска за лице с подходящия тип филтър.
    Иначе по въпроса на колегата Takeda-аз ползвам руската рецепта-15г оксалова киселина, 10г тимол, 100мл 95% спирт.Само че аз не ползвам тимол. Спирта се затопля на водна баня на около 40-50 градуса, прибавя се оксаловата киселина и се разбърква до пълно разтваряне(5-10мин).Дават го да стигне за 30-50 кошера, не знам защо в такава голяма амплитуда, на мен ми стига за 45-50 семейства.

  10. #690
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от n.kostadinov Виж публикацията
    Иначе по въпроса на колегата Takeda-аз ползвам руската рецепта-15г оксалова киселина, 10г тимол, 100мл 95% спирт.Само че аз не ползвам тимол. Спирта се затопля на водна баня на около 40-50 градуса, прибавя се оксаловата киселина и се разбърква до пълно разтваряне(5-10мин).Дават го да стигне за 30-50 кошера, не знам защо в такава голяма амплитуда, на мен ми стига за 45-50 семейства.
    Като го сметнеш това-15г на 45-50 семейства, не идва ли много малко?Имам предвид 2-та грама при изпаряване.

 

 
Страница 69 от 107 ПърваПърва ... 1959676869707179 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •