Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 54 от 107 ПърваПърва ... 444525354555664104 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 531 до 540 от общо 1063
  1. #531
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    А тези кошери които имаха прекъсване на пилото не пада почти нищо.
    И при мен е така.По въпроса на бат Тянко,при мене прекъсването беше за да се излюпи новата майка-свищева.Направих го с една група семейства преди главна паша като отнех майката и направих отводка с нея,а основното семейство оставих само да си произведе майка.Тази група семейства са с ниски нива на опаразитеност при третирането с мравчена през август.Ще видя как ще е сега като накапя с оксаловата.

  2. #532
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Питам неслучайно, защото имам колега който прави като Костадинов но акара е....ужас.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #533
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Ще споделиш ли за прекъсването ?
    На 5 семейства сменявах майки с зрял маточник, но не приеха маточниците и заложиха свещеви , след което им придадох зряла майка. Но имаше прекъсване на пилото понеже придадох майките на 25тия ден. От тях паднаха по 10тина акара само.

  4. #534
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    Това е графиката на отпадане на акарите след третиране с ОК. Зависи и от атмосферните условия, но листите трябва да стоят поне 3-4 дена. При нормални условия първия ден отпадат само около 25% от акарите.
    Прикачен файл 5309
    Ето какво беше положението 1 седмица след третирането с ОК. В мнение №511(първата снимка) се вижда колко акар падна 1 денонощие след третирането, след това 1 денонощие нямаше контролен лист, последва поставяне и от понеделник до събота това е падналия акар:

    20151107_130551_1.jpg

  5. #535
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Колега,ще споделиш ли повече за начина на третиране/рецептата/ какво съотношение ОК.и др. неща. Предварително ти благодаря.

  6. #536
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Цитат Първоначално публикувано от M.Milkov Виж публикацията
    Колега,ще споделиш ли повече за начина на третиране/рецептата/ какво съотношение ОК.и др. неща. Предварително ти благодаря.

    2 страници назад в мнение 511 съм описал по коя рецепта съм третирал.

  7. #537
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Добре.Благодаря ти колега за бързия отговор.

  8. #538
    Наблюдател
    Регистриран
    08.02.2015
    Мнения
    34
    Пчеларски район
    с.Бресте, общ. Червен бряг, обл. Плевенска
    В събота третирах с ОК чрез накапване с 1:1 сироп и 3,5 гр. ОК на 100ml разтвор. След 24 часа проверих таблите на 3 кошера. Не видях никакъв паднал акар. Знам, че повечето трябва да паднат след 3 ден, но би трябвало и сега да има някой брой. В противовес на това пък имаше подмор на пчели от 6 до към 25 на кошер. Предния ден нямаше толкова мъртви пчели, а и почистих преди накапването. Дали има място за притеснения или винаги при третиране с ОК се наблюдава някакво количество мъртви пчели?

  9. #539
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от delpi Виж публикацията
    Ето какво беше положението 1 седмица след третирането с ОК. В мнение №511(първата снимка) се вижда колко акар падна 1 денонощие след третирането, след това 1 денонощие нямаше контролен лист, последва поставяне и от понеделник до събота това е падналия акар:.....
    Падналия акар го видяхме. А имаш ли представа колко акар е останал в кошера? Щото това е важното ....... Важното е колко акари имаш в кошера по пчелите, а не колко имаш на белия лист отдолу.

  10. #540
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от XAHKPYM Виж публикацията
    В събота третирах с ОК чрез накапване с 1:1 сироп и 3,5 гр. ОК на 100ml разтвор. След 24 часа проверих таблите на 3 кошера. Не видях никакъв паднал акар. Знам, че повечето трябва да паднат след 3 ден, но би трябвало и сега да има някой брой. В противовес на това пък имаше подмор на пчели от 6 до към 25 на кошер. Предния ден нямаше толкова мъртви пчели, а и почистих преди накапването. Дали има място за притеснения или винаги при третиране с ОК се наблюдава някакво количество мъртви пчели?
    И при мен имаше по 20-30 пчели след 24 часа, но след това никакъв подмор. За ОК е хубаво да не си я купил разфасована в плик, аз така купувах миналата година и нямаше никакъв ефект.

 

 
Страница 54 от 107 ПърваПърва ... 444525354555664104 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •