Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 43 от 107 ПърваПърва ... 3341424344455393 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 421 до 430 от общо 1063
  1. #421
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    В клетка на рамката,има клипове.
    По точно в изолатор на Хмара.

  2. #422
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    В клетка на рамката,има клипове.
    Да ве -супер.Новата Странджанска технология.Хората се чудят как да стимулират майката да снася повече в края на сезона за повече зимни пчели ,а те си я ограничават .Кой за 16 дена ,кой за 21 дни.Явно това е резултат от издухването на супата с тимола.Това ги стимулира в проби на луди идеи.

  3. #423
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    В клетка на рамката,има клипове.
    Има и по добър вариант ,изолатор на две или три рамки, но не го давам за пример,защото отделена самостоятелно и с пространство имаме повече файда,Ангел по горе загатва за което.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  4. #424
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Хората се чудят как да стимулират майката да снася повече в края на сезона за повече зимни пчели ,а те си я ограничават .Кой за 16 дена ,кой за 21 дни.
    Ограничаването се прави по време на последната паша, и когато приключи пашата се вади меда,третира се семейството,сменя се майката ако има нужда и се подхранва за подготовка за следващия сезон.

  5. #425
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    Ограничаването се прави по време на последната паша, и когато приключи пашата се вади меда,третира се семейството,сменя се майката ако има нужда и се подхранва за подготовка за следващия сезон.
    Ако го правите -браво на вас.На последната паша аз имам два магазина с мед и ще се зоря да ги сваля за да ограничавам майката на п...н ден.Като не си цените труда -сполай ви.И на който ви последва -успех.

  6. #426
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    Ограничаването се прави по време на последната паша, и когато приключи пашата се вади меда,третира се семейството,сменя се майката ако има нужда и се подхранва за подготовка за следващия сезон.
    В събота ще му го убесня на четири очи ,ако благоволи да дойде.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  7. #427
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Да ве -супер.Новата Странджанска технология.Хората се чудят как да стимулират майката да снася повече в края на сезона за повече зимни пчели ,а те си я ограничават .Кой за 16 дена ,кой за 21 дни.Явно това е резултат от издухването на супата с тимола.Това ги стимулира в проби на луди идеи.
    Как може толкова хора на твоята възраст да си мислят,че знаят всичко?Гледай това https://www.youtube.com/watch?v=Gvbfk1TWLxM ,нали си на ти с руския.В края на лятото почти всички семейства нямаха никакво пило при мен,не ги третирах с нищо за да видя на края на годината колко акар ще падне.Това го правя с цел да разбера колко е ефикасно пръскането цял сезон с БиоАписа на Александров.Преди 15 дена имах още прясно пило,затова ще третирам началото на ноември с ОК.

  8. #428
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Никога и никъде не съм твърдял ,че зная всичко.Напротив почти винаги питам ,защото постоянно научавам нови неща.Незнам какво визирате с това :края на лятото или сезона.Ако при теб в този период няма пило то при мен /около 15 ,08 / си има доволно.Затова казвам да се обеснява по-подробно ,защото не навсякъде нещата са като при вас .И друго -мен ме оставете ,тук има много млади хора ,които също четат.Ти защо не приложиш идеята на Недялко.

  9. #429
    Нещо не мога да схвана каква е идеята,с моят скромен опит и минимални познания.Навсякъде пише ,че след сваляне на магазините /корпусите/ трябва да накараме майката да снася възможно най-много,като подхранваме и едновремено следим дали има място къде да снася.Как така ще я затваряме в клетка или ще я настаняваме в горният корпус с мрежа за 10 или 21 дни,пък и да третираме един два пъти с ОК.нали това е голям стрес за цялото семейство а под стрес никои не може да работи на макс.

  10. #430
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Точно стреса дава много,но е друга тема.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

 

 
Страница 43 от 107 ПърваПърва ... 3341424344455393 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •