Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 41 от 107 ПърваПърва ... 3139404142435191 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 401 до 410 от общо 1063
  1. #401
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    За мен премахването на всичкото пило след слънчогледа и третиране с ОК е по приемливо и си заслужава вниманието.Всичкото пило се слага в малко на брой семейства ,където третирането може да е по сериозно.
    Колега,как го виждаш това? При 200 кошера х 6 рамки /около/ = 1200 рамки с пило ,къде ги слагаш?

  2. #402
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Колега,как го виждаш това? При 200 кошера х 6 рамки /около/ = 1200 рамки с пило ,къде ги слагаш?
    Като изолираш майката в плодника на 5 рамки с преградна дъска и ХР и плюс пашата пилото ще е на 3 рамки .При добре подготвени семейства и добра паша при мен след слънчогледа има малко пило.Пилото може да бъде и в 5,6 корпуса или това са 50,60 рамки на едно семейство.

  3. #403
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Това правил ли си го ?Поясни -кога как.
    Чанко,аз никога ...............И да, правил съм го ,последно потвърждение за мен си бе-18.08-02,09.15г.Как ,нали писах как.

    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  4. #404
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    Като изолираш майката в плодника на 5 рамки с преградна дъска и ХР и плюс пашата пилото ще е на 3 рамки .При добре подготвени семейства и добра паша при мен след слънчогледа има малко пило.
    Това само теория ли е?Прощавай не търся да се заяждам.Чудно ми е как намираш време да намериш 200 майки /по това време има много пчели/ ,да ги изолираш ,да третираш и пак да ги върнеш в нормално състояние.

  5. #405
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Лалов Виж публикацията
    Чанко,аз никога ...............И да, правил съм го ,последно потвърждение за мен си бе-18.08-02,09.15г.Как ,нали писах как.

    Това което разбрах до тук е че не си злопаметен.Нямах възможност по това време да следя ежедневно форума ,би ли пуснал линк или поне в коя тема да търся.

  6. #406
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Колега,как го виждаш това? При 200 кошера х 6 рамки /около/ = 1200 рамки с пило ,къде ги слагаш?
    От горе бе Чанко,отгоре и само ОТВОРЕНО ПИЛО, след 10 дена в основното всичко е излюпено,
    в 398 пост е писано.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  7. #407
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Лалов Виж публикацията
    От горе бе Чанко,отгоре и само ОТВОРЕНО ПИЛО, след 10 дена в основното всичко е излюпено,
    в 398 пост е писано.
    Недялко ,ти нали установи ,че съм босичък пък ми пишеш с многоточия и насоки.Нали въпроса ми е породен точно от пост 398.Дай малко по-подробно.И двамата с Радо сте промишлени пчелари.Не е ли по -лесно опушване ,накапване ?Все мисля че метода ви еза 5-10 кошера.

  8. #408
    Наблюдател
    Регистриран
    17.02.2011
    Мнения
    29
    Цитат Първоначално публикувано от Лалов Виж публикацията
    Много добре си схванал идеята,когато няма пило ,или го предизвикаме ИЗКУСТВЕНО-ефекта е поразяващ.Вместо 21 дена,качваш майката с 2-3 пити прясно пило над плодника с тв.преграда-фазер примерно,10 дена след това третираме горе и долу,3 дена след това обединяваме с вестник-махаме фазера
    При това положение долу ще има неоплодена маѝка на 2-4 дена,достатъчно силна да убие старата,и ако не се оплоди...търтовка....по- добре би било да се измени схемата,варианти има много описани ...

  9. #409
    Цитат Първоначално публикувано от DimityrG Виж публикацията
    При това положение долу ще има неоплодена маѝка на 2-4 дена,достатъчно силна да убие старата,и ако не се оплоди...търтовка....по- добре би било да се измени схемата,варианти има много описани ...
    А защо си мислиш, че пчелите ще и го позволят? Много по-вероятно е, те да убият тази млада майка, отколкото да и позволят да убие старата работеща.

  10. #410
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Много по-вероятно е, те да убият тази млада майка
    Това вече аз няма да го позволя.И двамата знаем защо.

 

 
Страница 41 от 107 ПърваПърва ... 3139404142435191 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •