Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 35 от 107 ПърваПърва ... 2533343536374585 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 341 до 350 от общо 1063
  1. #341
    Ами какво да ти кажа. Аз не го правя и не мисля да го правя. До кога пчелите ще успяват да се справят сами само времето ще покаже.

  2. #342
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.08.2015
    Мнения
    306
    Пчеларски район
    град Белово - Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Ами какво да ти кажа. Аз не го правя и не мисля да го правя. До кога пчелите ще успяват да се справят сами само времето ще покаже.
    Последен въпрос. Виждал ли си акари по пчелите?
    "Десет грама практика са повече от тонове теория".

  3. #343
    За последните 3 години, това лято видях 1 в една отводка. Беше в периода преди нейната майка да започне да снася. Това разбира се не значи че няма. Миналата година разпечатвах търтеево пило в няколко кошера и не видях акари. Тази не съм се занимавал.

  4. #344
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.08.2015
    Мнения
    306
    Пчеларски район
    град Белово - Пазарджик
    <p>
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    За последните 3 години, това лято видях 1 в една отводка. Беше в периода преди нейната майка да започне да снася. Това разбира се не значи че няма. Миналата година разпечатвах търтеево пило в няколко кошера и не видях акари. Тази не съм се занимавал.
    ;Казах последен обаче... строителни рамки слагаш ли?Това е последен въпрос. И благодаря за отделеното време.
    "Десет грама практика са повече от тонове теория".

  5. #345
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Миналата година изрязах по 4-5 строителни рамки от кошер и есента паднаха хиляди акари. Всичко беше добре докато изрязвах строителните рамки, но след това стана чудо масово обезкриляване на зимната пчела и гледаха пило до декември. Имали силно опаразитяване няма как да стане само със строителни рамки. Миналата година в една килийка имаше по 7 акара а тази година на цяла рамка едвам се намираха по толкова.

  6. #346
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Миналата година изрязах по 4-5 строителни рамки от кошер и есента паднаха хиляди акари. Всичко беше добре докато изрязвах строителните рамки, но след това стана чудо масово обезкриляване на зимната пчела и гледаха пило до декември. Имали силно опаразитяване няма как да стане само със строителни рамки. Миналата година в една килийка имаше по 7 акара а тази година на цяла рамка едвам се намираха по толкова.
    Абе докато не ти влезе в двора акара на нищо не вярваш. Може да се кълнеш, че марсианския кошер е велик докато не се сблъскаш челно с гадинката....
    Нито мрежа, нито стр. рамка, нито прекъсване на пилото помага. Миналата година и трите условия ги имах и пак паднаха хиляди. Тази година е същото от началото на август 5 третирания до момента сумарно са поднали над 2 000 от кошер и има поне още 1 000 в пилото в момента.
    Първото третиране трябва да е не по-късно от 20 юли!
    Винаги може по-добре.

  7. #347
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Чудно при мен как се изчистиха направо не ми се вярва. Сега слагах контроли на 3 кошери с 3 препарата и не пада нищо. Иначе си много прав влезне ли ти в двора е мъка, и аз съм с изцяло мрежа + строителна рамка и си няма ни една.

  8. #348
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.08.2015
    Мнения
    306
    Пчеларски район
    град Белово - Пазарджик
    Nik_m,днеска тьрсих рецептата на Дони ,но не я открих.Ако не те затруднява да я напишеш или да ме насочиш.
    "Десет грама практика са повече от тонове теория".

  9. #349
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.08.2015
    Мнения
    306
    Пчеларски район
    град Белово - Пазарджик
    Между другого,такова безкрилие ,както казвате при моите не сьм забелязьл.Мисля, че щеше да ми направил впечатление.
    "Десет грама практика са повече от тонове теория".

  10. #350
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от IVO_3 Виж публикацията
    Nik_m,днеска тьрсих рецептата на Дони ,но не я открих.Ако не те затруднява да я напишеш или да ме насочиш.
    Има я на много места в форума
    900мл. вода
    100гр. захар
    35гр. ОК
    50мл. на кошер.
    Хубаво е да се ползва вода с розовия етикет.

 

 
Страница 35 от 107 ПърваПърва ... 2533343536374585 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •