Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 107 ПърваПърва 123451353103 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 1063
  1. #21
    Потребител
    Регистриран
    06.02.2011
    Мнения
    62
    Ами имам много подмор по дъната на кошерите имам и няколко семеиства които изобщо ги няма изчезнали са а лентите които купих(варостоп) за есенното третиране бяха сухи и без никакъв мирис но нямах финансовата възможност да купя други и сега след като по опитни от мен пчелари ми погледнаха кошерите всички са на едно мнение че пчелите са силно опаразитени.

  2. #22
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Цитат Първоначално публикувано от perdeee
    И аз да попитам нещо дали вече е късно за третиране с ОК чрез накапване?
    Все още не е късно.Направи го.

  3. #23
    Потребител
    Регистриран
    06.02.2011
    Мнения
    62
    Благодаря утре започвам с третирането и дано имам успех в което почти съм убеден.

  4. #24
    Потребител
    Регистриран
    06.02.2011
    Мнения
    62
    Купих оксалова киселина от магазин за химически реактиви и питането ми е дали има различни видове от тази киселина с различно процентно съдържание или нещо такова?

  5. #25
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Не,няма.

  6. #26
    Цитат Първоначално публикувано от perdeee
    Купих оксалова киселина от магазин за химически реактиви и питането ми е дали има различни видове от тази киселина с различно процентно съдържание или нещо такова?
    За изпарителя трябва да е на кристали!

  7. #27
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov
    ОК е много вредна за белите ни дробове, не за бъбреците. Като вдишаш парите, те в алвеолите на белите дробове кристализират и тн.
    Источник на инфото Wikipedia
    Оксаловата (1,2-етандиова) киселина има следната формула Н2С2О4. Кристализира из водни разтвори, като големи безцветни призматични кристали, които съдържат две молекули вода. ]Тя е отровна и предизвиква парализа на нервната система. Разтваря се във вода и етанол, слабо в етер т.т. 101°C(хидрат), 189°C(безводна), сублимира при 157°C. При загряване с глицерин образува мравчена киселина. Среща се в свободно състояние в листата на цвекло и като калиев хидрогеноксалат в киселец и ревен. Калиевия и амониевия оксалат са разтворими във вода, а калциевият е силно неразтворим. Промишлено се получава при загряване на безводна натриева основа и въглероден оксид в автоклав при 160-200°C и 0.8-1MPa. Образува се натриев оксалат. Оксаловата киселина се освобождава лесно след това при реакция със сярна киселина. Използва се за почистване на метали и като междинен продукт при химични синтези. Поради избелващото си действие се използва в текстилната и кожухарската промишленост. В бита намира приложение за почистване на петна от ръжда или кръв върху бели тъкани (за предпочитане памучни).http://Осаловата киселина се използв...пчелите.

    Оксаловата киселина не е полезна за организма, защото намалява Ca в него, като образува калциеви съединения, неразтворими във вода. Това води до появата на камъни в бъбреците.

    Летална доза при хора (орален прием): 600мг/кг.

  8. #28
    Потребител
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    Раднево
    Колеги,имам следното питане за ОК,мисля
    да си взема,защото много колеги ми казаха,че върши чудесна работа,та проблем ли е да се пръска по това време ?
    Дали не е вредно за пчелите или меда,знам ,че се пръска есента.
    Благодаря предварително

  9. #29
    Цитат Първоначално публикувано от kasapina
    Колеги,имам следното питане за ОК,мисля
    да си взема,защото много колеги ми казаха,че върши чудесна работа,та проблем ли е да се пръска по това време ?
    Дали не е вредно за пчелите или меда,знам ,че се пръска есента.
    Благодаря предварително
    Колега , някъде по в горните постове вече са ви отговорили на въпроса , но няма проблеми на меда не вреди , на пчелите също , идеята е че ако имате запечатано пило просто акара който е вътре при прилото ще си остане там въпреки вашето третиране.След третирането ще падне само акара по пчелите.
    Поздрави!

  10. #30
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Цитат Първоначално публикувано от perdeee
    И аз да попитам нещо дали вече е късно за третиране с ОК чрез накапване?.
    Цитат Първоначално публикувано от kasapina
    Колеги,имам следното питане за ОК, проблем ли е да се пръска по това време ?
    Колега,чети внимателно темата,не задавай същите въпроси,на които малко по-нагоре е отговорено,не чакай и да ти се отговори а третирай,защото времето минава и след няколко дни вече ще е късно.

 

 
Страница 3 от 107 ПърваПърва 123451353103 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •