Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 12 ПърваПърва ... 9101112 ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 114
  1. #101
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Какво става с КБП съществува ли още?
    Докъде стигна въпроса с изграждането на структурите на КБП? Какво стана с регионалните и областни координатори (така и не бяха публикувани както бе обещано). С привличането на пчеларите към КБП (членовете все още ли са 500) и т.н. С другите обещания от преди 3-4 години....
    Някой нещо да знае....
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    В неведение съм и аз .
    Питах преди време , но .... .
    Вземете му звъннете иначе скоро отговор може и да не получите.

  2. #102
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Някой може ли да ме насочи, къде да се запозная с устава на КБП? Сайта им не работи, Матеев не вдига телефон.

  3. #103
    Потребител
    Регистриран
    18.08.2014
    Мнения
    65
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Някой може ли да ме насочи, къде да се запозная с устава на КБП? Сайта им не работи, Матеев не вдига телефон.
    КПБ си изигра ролята.Вероятно вече не им трябва.

  4. #104
    Наблюдател
    Регистриран
    24.06.2013
    Мнения
    20
    Пчеларски район
    -
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Някой може ли да ме насочи, къде да се запозная с устава на КБП? Сайта им не работи, Матеев не вдига телефон.
    Ето сайт http://bpra.bg Успех!

  5. #105
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от SanifleX Виж публикацията
    Ето сайт http://bpra.bg Успех!
    Това е на рзвъдната, аз търся устава на Конфедерация на българските пчелари

  6. #106
    Наблюдател
    Регистриран
    24.06.2013
    Мнения
    20
    Пчеларски район
    -
    Разбрах те какво търсиш и ми се струва, че няма да го намериш. Само това е останало да излиза от КБП https://www.facebook.com/cbb.confederation/

  7. #107
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от SanifleX Виж публикацията
    Разбрах те какво търсиш и ми се струва, че няма да го намериш. Само това е останало да излиза от КБП https://www.facebook.com/cbb.confederation/

    еххххх.... а то какви обещания бяха... спорове....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  8. #108
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    еххххх.... а то какви обещания бяха... спорове....
    Предполагам, че админа е зает, но вероятно ще има отговор.

  9. #109
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Предполагам, че админа е зает, но вероятно ще има отговор.
    вероятно .... все пак лични средства ....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  10. #110
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    КБП (Конфедерация на Българските Пчелари) си съществува и продължава да е активна организация. С WEB сайта имахме издънка, която обаче скоро ще я оправим.

    Въпреки че отдавна не съм писал нищо по въпроса, дейноста на КБП не е замирала нито за миг. Точмно обратното - напоследък постигнахме значими успехи, които ще променят пчеларския сектор в България към по-добро. Ще ви разкажа накратко, защото за повече нямам време:
    1. След много опити най-после бяха осъществени няколко поредни срещи с новия Зам. Министър.
    2. Това се случи няколко седмици преди протеста
    3. На тези срещи бяха постигнати споразумения както за деминимиса, така и за редица важни за пчеларството проблеми.
    4. Най-важното е че министъра се съгласи да организира нещо като Пчеларски Борд, който веднага след нова година да започне регулярни заседания по разрешаването на всеки един пчеларски проблем.
    5. Единият от проблемите е самото пчеларско законодателство - Закона за пчеларството и наредбите към него. Зам. Министър се съгласи, че цялото пчеларско законодателство трябва да се ревизира и да се приведе във вид, който да отговаря на съвременните потребности на сектора.
    6. По жълтите табелки - Зам. Министъра се съгласи, че не може едновременно да съществуват 2 системи за идентификация на пчелните семейства. Трябва да е само едната от двете, и в борда ще се борим да остане старата система. Проблемът с липсата на програмно обезпечение за ВЕТИС беше разрешен веднага - Зам. Министъра преведе пари на БАБХ да си платят старите плащания към разработчиците, които отказваха да ъпдейтнат ВЕТИС.
    7. По тровенията на пчелите - наредбата ще бъде преразгледана и модифицирана така, щото да защитава пчеларите, а не арендаторите.
    8. По плащанията за екосистемната услуга ОПРАШВАНЕ - нещата вече са задействани на много високо ниво. Разработва се система от WWF относно подробностите по това на кого и как ще се плаща.
    9. По задължението пчеларите да си продават меда само на изкупвачите - това ще отпадне и всеки пчелар ще може сам да си изнася меда зад граница, ако поиска.
    10. Има и още много, и в общия случай Зам. Министъра е съгласен да съдейства на пчеларския борд за всичко, което е разумно и законно. Всички негативи, налагани насила от старото ръководство под управлението на Цветан Димитров, постепенно ще бъдат изчистени.

    Всичко това се случи преди протеста. На самия протест Зам. Министъра само потвърди, че е съгласен с пчеларските искания, и че по тях вече се работи. Самият пчеларски борд, който интензивно ще се занимава с тези проблеми, ще се състои от лидери на пчеларски организации, които отговарят на всички законови изисквания - да са национални, да са регистрирани в обществена полза, и да имат сериозна членска маса. От 17-те пчеларски организации, които в момента са се набутали по работните групи, на новите изисквания засега отговарят само 4 организации, две от които са КБП и БПРА. Даден е срок до 10-ти Януари на пчеларските организации да си въведат в ред законноста, и ако не го направят - МЗХ вече няма да се съобразява с тях и няма да ги допуска до работни групи.

    В първите дни на новата година ще бъде свикано заседание на управителния съвет, на което ще се разгледа вече постъпилото предложение от Евден Николов за промяна на Закона за пчеларството. Тази промяна е ОСНОВОПОЛАГАЩА, като тя трябва да отвори път и за промяната на всички съпътстващи наредби. Предложението вече е разпратено по мейл на всички членове на двата управителни съвета - на КБП и БПРА. Ако някой от форума иска да се включи с предложения за промяна - сега е момента.

 

 
Страница 11 от 12 ПърваПърва ... 9101112 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •