Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 12 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 114
  1. #51
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Не са толкова пасивни все пак, има някакво стягане на редиците. Откакто Ботьо разбра, че младите пчелари искат да го пенсионират като почетен член и да се избере млад човек на негово място, който да привлече младите хора към дружеството, започна да разправя навсякаде за нагласен преврат :-) :-) :-) :-). На файла се вижда, че все пак се е стреснал и има някаква онфанзива за момента.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри FB_IMG_1453233721259.jpg‎  
    Този пост е редактиран от borislav aleksandrov; 06.09.2016 в 21:49.

  2. #52
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov Виж публикацията
    Всеки си дърпа чергата...
    Но доколкото си спомням проф. Цанков има единствената лаборатория за откриване на всякакви болести по пчелите и по точно по пчелните майки и доказа, че във всички майкопроизводители , на които е изследвал майките, е пълно с болести и това е начин за разпространение и по пчелините по цялата страна. Затова е толкова недолюбван....
    Струва ми се, че се бъркаш с проф. Вълчовски..?!?

  3. #53
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Като чета постовете стигам до извода, че за последните години нищо не се е променило в пчеларството и това е доста жалко. Жалко е, защото в тези работни групи от време оно има хора чието ниво на компетентност граничи с нулата, а такива хора са си присвоили правото да вземат решения от името на всички пчелари, а после като настъпят котето да се оправдават с този онзи та даже и министерството. Истината е, че така както сме я подкарали, далече няма да стигнем. Докато продължаваме да се делим на ганчовисти, мишовисти, матеевисти и т.н. ще сърбаме горчивата попара, та пушек ще се вдига. Как очаквате да ни се чува думата, като самите ние един друг ще се изядем заради някоя троха по някаква програма. Как мислите, че ще се стигне до споразумение с зърнопроизводителите, като старите организации изпращат на тези срещи хора, които нито познават законите, нито владеят изкуството да водят преговори, а само простотии вършат и влошават и без това нажежената обстановка. Истината е, че докато всеки дърпа чергата към себе си и се прави на велик нещата ще стават все по-лоши. Матеев видя, че когато се около каузата се обединят повече хора със своите познания и компетентност, може и да се постигат макар и частични резултати. Моето мнение е, че процеса започнал от Несебър трябва да бъде завършен и трябва най-накрая да се намери вярната формула на обединението. Няма да откриване топлата вода. Има достатъчно добре работещи формули и в Европа, та дори и у нас. Просто трябва да изберем най-приложимата при нашите условия и да я приложим. А коя е тази формула? Това всички заедно трябва да го решим. Иначе нищо добро не ни чака.

  4. #54
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Струва ми се, че се бъркаш с проф. Вълчовски..?!?
    ДА, за което се извинявам.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  5. #55
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.05.2014
    Мнения
    224
    Цитат Първоначално публикувано от n.kostadinov Виж публикацията
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    При създаване на конфедерацията се говореше за пълна прозрачност. В този дух мисля, че е редно да ни запознаете с най-важното от ежеседмичните ви заседания в работната група по програмата.
    Аз съм единия от онея двамата дето са попълвали преди година анкетна карта или както там се казваше за присъединяването ми към КБП.Да в началото се говореше за прозрачност,информираност, избиране на УС с гласуване,отчитане на реално извършена дейност,организиране на лектории през зимните месеци и още идилии за които в момента не се сещам и не ми се рови в архива.До този момент нищо от това не се е случило и аз както Рости(извинявай ако бъркам) се изрази се чувствам като един пълнеж който бе необходим за създаването на КБП.Сега отново ще каже Матеев ами то като никой не дава пари какво искате и аз еди си колко съм похарчил.....Ами добре аз и много други хора сме готови на членски внос,но за една година членство дори и да не знам със сигурност член ли съм на КБП или не е направо несериозно...
    Най-тъжното е, че никой не се сеща, че както всички останали организации, така и тази изигра вече своята роля

  6. #56
    Автор
    Регистриран
    02.08.2014
    Мнения
    172

    Cool

    Цитат Първоначално публикувано от Aranis Виж публикацията
    Най-тъжното е, че никой не се сеща, че както всички останали организации, така и тази изигра вече своята роля
    Ний трева не пасем, брат, ама стой та гледай сериала, тепърва ще става интересно...

  7. #57
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев Виж публикацията
    Като чета постовете стигам до извода, че за последните години нищо не се е променило в пчеларството и това е доста жалко. .....
    Напротив - 2015-та година беше ГОДИНАТА НА НАЙ-ГОЛЕМИТЕ ПРОМЕНИ В ПЧЕЛАРСКИЯ СЕКТОР В БЪЛГАРИЯ от 2003-та година насам. При това говорим не само за козметични промени, а за основно преобразяване на целия сектор.

    1. Вече има ВТОРА РАЗВЪДНА ОРГАНИЗАЦИЯ, която на практика УНИЩОЖИ МОНОПОЛА ВЕДНЪЖ ЗАВИНАГИ. По-значимо събитие никога не се е случвало и няма да се случи в следващите поне 10-20 години.

    2. МЗХ вече се съобразява с исканията на пчеларите. Това, което ми го е разправял Кожухаров или Бонев - ВЕЧЕ ГО НЯМА !!! Вече заседанията на работните групи са открити и честни. Никой не ни кара да се подписваме за конфединциалност. Никой не ни забранява да записваме заседанията и после да ги коментираме в публичното пространство. Бонев, искаш ли да извадя публично какви си ми ги приказвал едно време в лични съобщения, за да видиш сам, че МНОГО НЕЩА ВЕЧЕ СА ПРОМЕНЕНИ КЪМ ПО-ДОБРО?

    3. Вече има РЕАЛНО ВЗАИМОДЕЙСТВИЕ МЕЖДУ РАЗЛИЧНИТЕ ПЧЕЛАРСКИ ОРГАНИЗАЦИИ и това е НЕОСПОРИМ ФАКТ. Организирани бяха много срещи между лидерите, набелязани бяха много съвместни действия, съгласувани бяха много съвместни виждания. До пълно обединение има много време, но първите стъпки вече са направени, при това изключително успешно. Заслуга за това има КБП.

    4. Вече има съгласие от страна на властимащите, че ПЧЕЛООПРАШВАНЕТО ТРЯБВА ДА СЕ ЗАПЛАЩА ПОД НЯКАКВА ФОРМА. Заслугата за това е именно на КБП, друг е въпроса, че като всяко ново нещо се задействуваха много интереси, и към днешна дата не е много ясно какви ще са параметрите на това заплащане.

    5. Вече има съгласие от страна на властимащите, че една автоматизирана оповестяваща система при пръскане силно ще намали тровенията на пчели от арендаторите. Има две възможни направления за реализирането на тази система, както към момента на най-високо ниво са одобрени и двете. Едното е БАБХ да реализира всичко това със средства от бюджета, а ако не се справи, второто направление е да го реализира КБП със средства по пчеларската програма. Идеята и заслугата за това пак е на КБП.

    6. И най-важното, което вече го казах по-горе - Ганчовисткия модел постепенно започна да преминава в МОДЕЛА НА КБП, който предполага честност, почтенност, публичност и т.н. Самите стари вождове постепенно преминават на същата тази вълна, а това вече създава предпоставки за едно бъдещо обединение.

    Всичко това се е случило благодарение на активноста на членовете на КБП и БПРА, както и на едва ли не неограниченото финансиране, което аз доброволно вложих във всички тези дейности. Потрошени са десетки хиляди левове дарения от мене в обществена полза. Набрана е огромна инерция и тепърва има да се случват нови, значими за целия пчеларския сектор положителни събития.

    Колкото и да им е тъжно на някои провокатори или противници на КБП и БПРА, всичко това се случи и е НЕОСПОРИМ ФАКТ. Летвата вече е вдигната много високо, и ми е много любопитно какво ще обещае на пчеларите следващия пчеларски "вожд", който най-вероятно ще се роди от Пловдивската група. Ако на всичко това, което го направи КБП и БПРА, кажете че е ЕДНО НИЩО, то тогава следващия новоизлюпен пчеларски вожд трябва да обещае като минимум гледане на кошери на Луната и Марс, както и по 1 кило злато субсидия на кошер на година.

    Моята съвест е чиста. Аз вложих огромни усилия, време и средства в обществена полза, и успях да направя за пчеларите това, което никой пчеларски вожд досега не го е правил в цялата пчеларска история.

  8. #58
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,
    Подкрепям написаното от Матеев, защото съм свидетел на някои от нещата случили се през последната година! Нужен ни беше човек като него, извън "старите" пчелари, незапознат с "кухнята и посудата"от преди години. А тази година показа, че нищо явно не е забравено и нищо няма да се промени с напъни за "обединения по панаири и сергии"! А на панаир се ходи да се види само мечката, водена от пеещият фалшиво гъдулар!

  9. #59
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Браво Матеев, БРАВО. (това съвсем сериозно, защото, не може да се отрече всичко добро което е постигнато от Матеев)

    И всички добре запомнете едно важно правило когато говорите за конфедерацията ЗА НЕЯ ГОВОРИТЕ ИЛИ ДОБРО ИЛИ НИЩО

    Второ правило никога не питате нищо.

    Ако не спазвате правилата сте ВЪРЛИ ГАЧОВИСТИ СЪС СПЕЦИАЛНА ПРОВОКАТОРСКА МИСИЯ.

    Днес си работя и си мисля за форума за конфедерацията за политиката в пчеларството и т.н. Осъзнах че съм мнооооого прост. За какво ми трябва да се обаждам. Форума си има собственик който да го управлява, конфедерацията председател и т.н. Аз къде ходя да се муша между шамарите. Заставам си тихичко и каквото направят по умните и по кадърните направят, аз ще гледам да ползвам ситуацията в моя полза и толкова. Няма нерви, кавги обиди, загуба на време и т.н.
    Успех.

    Гледам меренето на ръчичките е категорично в моя полза (благодаря), но вече не държа да получа извинение. Дори мога АЗ да се извиня като достоен и честолюбив мъж.

    ГОСПОДИН МАТЕЕВ, ДЪЛБОКО СЕ ИЗВИНЯВАМ АКО СЪМ ВИ ЗАСЕГНАЛ. НЕ Е БИЛО ЦЕЛЕНАСОЧЕНО.
    Този пост е редактиран от rosty_sz; 21.01.2016 в 00:52. Причина: допълване скобите на първи ред

  10. #60
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Рости не ми е работа, ама ако си член на БСП не можеш да се бъркаш в политиката на СДС.

 

 
Страница 6 от 12 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •