Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 12 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 114
  1. #71
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    :
    Ако всички в твоето дружество бяха такива зилоти, крепостите на кухите организации щяха да бъдат с една по-малко.
    Едва ли.Точно такива хора ги лигитимират.Ходят им по събрания, организират мероприятия, чат -пат плащат членски внос и така Ганчо си кара повече от две петилетки.Аз понеже не съм борбена личност, напуснах преди десетина години с мисълта : въртите си играта, но ще карате без мен.Ха ха, и си карат, младите активисти не свършват.

  2. #72
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    ЛИЧНО МНЕНИЕ!
    Никой от нас не е доволен от свършеното от ЛИДЕРИТЕ на пчеларските организации! (Преди създаването на КБП). На всички (поне така мисля) ни беше гот когато Матеев организира създаването на КБП с надеждата да се случат така дълго желаните промени в сектора. Появи се ЧОВЕК с възможности и желание за промени. На всичкото отгоре не искаше нищо от нас, само да присъстваме на учредителното събрание, и ако ЖЕЛАЕМ ПРОМЕНИ ДА СТАНЕМ ЧЛЕНОВЕ НА КБП. Не съм доволен от случващото се в сектор пчеларство в страната. Кражби, отравяния, далавери и какво ли не още. КБП в лицето на Матеев доста разбърка спокойствието на "старите вождове". Не може всичко което искаме и желаем да се случи "на мига". Има ли някой който да е доволен от закупени майки от ........... " родопика"? Всички знаем какво направиха в края на правителството на Орешарски. Само това, че се успя да се регистрира БПРА е ГОЛЯМ УСПЕХ.

    Ако толкова много искаме нещо да се случи, то трябва да си "размърдаме з....ка". Не се опитвам да защитавам никой, но не мога да не съм и ПРИЗНАТЕЛЕН на направеното до сега.
    Рости, уважавам и те поздравявам за АКТИВНОСТТА ТИ. Стани член на управителният съвет на КБП. Там ще имаш възможността да работиш за благото на всички ни. Аз те подкрепям! Не смятам, че като едни разумни хора "ще се хванете за гушите" с Матеев, даже ще си му от полза.
    Извинете ме за главните букви.
    Поздрави, Г. Георгиев

  3. #73
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    ......В дружеството не се говори за пчеларски политики ВЪОБЩЕ. Хората са безкрайно огорчени и не искат да говорят и обсъждат никой от пчеларските лидери. Дори и да съм се опитвал да повдигам въпроси свързани с тях или с някакви решения на министерството и на ДФЗ въпроса се е обсъждал максимум 3-4 минути с пълно отвращение и толкова. Тук се създава някаква мантра, че всяка седмица се събират някакви хора и мислят за подривна дейност, лъжи, кражби и т.н. .....
    В такъв случай можеш да им повдигнеш въпроса - защо трябва да си натоварвате бюджета на дружеството и да подпомагате (с гласовете си) организация, която работи против вас? Ето ти двоен ефект, който членовете получават при евентуално отписване от такава структура.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  4. #74
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Да изкажа мнението си.
    Докато има Ганчовци, Куменовци, Муменовци и.....Матеевци няма да стане така, поради простата причина, че всеки дърпа чергата към него си!
    Ако може да се обединят в една организация и да работят заедно за доброто на БГ пчеларство можеби ще се получат нещата. Защото един ако тръгне да прави глупости другия ще го дръпне за интерийката! А и не напразно се 'вее' надписа пред НС " Съединението прави силата".
    п.с.- и сега нямаше да има дразги тук кой на кой бил представител и т.н.
    Този пост е редактиран от marianski; 21.01.2016 в 19:12.

  5. #75
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Ако това беше възможно щеше да има само една политическа партия. А сега са....
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #76
    Потребител
    Регистриран
    15.06.2012
    Мнения
    80
    Без опозиция нещата не вървят.
    Без контрол също.

  7. #77
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Бедата е, че сега всички с в опозиция.

  8. #78
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Обединението е НЕВЪЗМОЖНО, докато всеки си мисли, че може да се справи по-добре от съществуващия лидер (вожд). Това важи не само за пчеларските вождове (всеки се мисли за най-велик), а и за редовите пчелари, които също си мислят, че ще се справят по-добре от вожда. Нищо лично - това е просто НАРОДОПСИХОЛОГИЯ. Всеки един пчелар (и всеки един Българин) се мисли за по-добър специалист във футбола, в управлението на държавата, в бизнеса, в международната обстановка, в геополитиката, в образованието и във поне 1000 други области. И не това е най-лошото ..... Най-лошото е в това , че той САМ СИ ВЯРВА !!! Нищо лично - това е просто НАРОДОПСИХОЛОГИЯ.

    Дори и да се намери идеалния пчеларски вожд, той пак ще бъде непрекъснато оплюван. Нищо лично - това е просто НАРОДОПСИХОЛОГИЯ.

    Дори и този вожд да облече със злато всички пчелари, пак ще бъде оплюван, че вместо злато е можел да ги облече с платина. Нищо лично - това е просто НАРОДОПСИХОЛОГИЯ.

    Дори и този вожд да сваля звезди от небето, той пак ще бъде оплюван, че е свалил грешните звезди. Нищо лично - това е просто НАРОДОПСИХОЛОГИЯ.

    Не знам какво повече да кажа, освен това че чакаме ПОРЕДНИЯ ВОЖД, КОЙТО СИ Е ВЪОБРАЗИЛ, ЧЕ Е НАЙ-ДОБРИЯ. И който още от сега трябва да е наясно, че ще бъде оплюван още от момента, в който научим името му. И понеже пчеларите са поне 20 000, можем да очакваме, че в следващите 1000 години ще се пръкнат поне 1000 нови вождове - специалисти по всичко .....

    В заключение повтарям вече не знам за кой ли път - МОЯТА СЪВЕСТ Е ЧИСТА. Направих за пчеларството това, което НИКОЙ ДОСЕГА не го е правил в цялата пчеларска история. Ако това не го оцените, нямам какво повече да кажа. Чакайте новия вожд със златото и със звездите от небето. Аз също го чакам, но не знам дали ще доживея този миг в следващите 1000 години.

    ПС: Не забравяйте, че в Събота е общото събрание на БПРА. Сега е момента да дойдете, да ме свалите от власт (за което ще ви благодаря) и да издигнете някой друг "специалист по всичко" - залата ще е пълна с такива.

  9. #79
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Ако това беше възможно щеше да има само една политическа партия. А сега са....
    Именно!
    От многото партии затова България е на този хал!! Всеки гледа да се докопа до властта да вземе едни евро пари да направи, някой далаверка и така!
    Да и в другите държави има партии, но тук се люпят като......... Ся и Местан ще направи една! За малка държава като нашата толкова партии няма и в Германия .А и само пред народа се джафкат партиите иначе после си пият уискито заедно.

  10. #80
    Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    141
    Цитат Първоначално публикувано от marianski Виж публикацията
    Именно!
    От многото партии затова България е на този хал!! Всеки гледа да се докопа до властта да вземе едни евро пари да направи, някой далаверка и така!
    Да и в другите държави има партии, но тук се люпят като......... Ся и Местан ще направи една! За малка държава като нашата толкова партии няма и в Германия .А и само пред народа се джафкат партиите иначе после си пият уискито заедно.
    Не е проблема в многопартийната система.Без значение каква система ще се избере, единствения фактор са хората.Чудно ми е защо се очаква друго качество хора, след като всеки може да си направи сметка какъв личен пример даваме като народ.Искате хора, които да се жертват за вас, а такива вече и в Църквата ще намерите трудно.

    Матеев не е месия, но има сходни интереси с нашите, да придобие пазарен дял, от който да печели.Организациите не са среща на випуска и няма нужда да се обичаме, свързва ни желанието за прогрес и печалба.Какъв е характера на Матеев не е от значение, но трудно ще намерите лидер, който да харесва критиката.От значение са неговите професионални качества и възможностти.Ако на една организация членовете са апатични, лидера или превръща своето управление в тоталитарно(еднолични решения) или организацията се разпада.В една активна организация, членовете играят основна роля, като насочват лидера си.В бизнеса не се търси личността, а професионализма, затова Матеев го оценете по свършената работа, а не по субективното възприемане на личността.Лично аз разглеждам възможността тази година да стана член на организацията и запозная отблизо какви са професионалните перспективи на този съюз.Създаването на модерен и икономически перспективен пчеларски съюз е в мой интерес.

 

 
Страница 8 от 12 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •