Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 12 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 114
  1. #41
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    А бе Ростиславе, нещо много се активира напоследък. Започвам да си мисля, че Ганчо ти е поставил задача да ме тормозиш в публичното пространство. Ако искаш да си толкова много информиран за всички подробности от първа ръка, ами стани член на Конфедераяцията или на БПРА. Нещо повече - след като си толкова голям активист, най-вероятно щяхме да те изберем за член на Управителния съвет.

    Разбираш ли какъв е парадокса в момента? Ти си върл Ганчовист, и вместо да си задаваш въпросите на Ганчо, тормозиш мене. Също и с Мария Габриел - защо не го даде твоето писмо на Ганчо? Защо все искаш аз да свърша мръсната работа? Имаш си организация (тази на Ганчо), ами изявявай се в нея. Тормози Ганчо, а не мене, и после публикувай във форума каква е неговата реакция.

    Нищо лично - всеки си има право да си членува където си иска и при когото си иска, но в случая аз си мисля, че ти си сбъркал човека, на когото поставяш изисквания и претенции да ти разрешава проблемите. Сори за емоционалния изблик, но това което си го мисля аз, вече си го мислят и всички други от форума .......

  2. #42
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Не очаквах такава реакция и тя е абсолютно грешна.
    С тези мои въпроси ви правя огромна услуга и както виждате няма никакъв заяднически или целящ омаскаряване тон или намек.
    ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ КАЗВАМ ЧЕ СЪМ ЧЛЕН НА ОРГАНИЗАЦИЯ КОЯТО СЪЩЕСТВУВА В МОЯ ГРАД. ТОВА ЧЕ ТЯ Е ПОД ГАНЧОВАТА ШАПКА НЕ МЕ ПРАВИ НИКАКЪВ ГАНЧОВИСТ И НАЙ МАЛКОТО ВЪРЛ.
    Активен съм защото искам в страниците на форума да се появява актуална и полезна информация, а не само плява, с която модераторите изнемогват и вече спряха да се борят.
    Може и да си забравил Матеев, но ти ме покани много преди фактическото създаване на конфедерацията за евентуален член на управителния съвет и аз ти отказах. Не мога да поема така отговорност, защото ако я поема ще трябва наистина да си скъсам задника от бачкане за каузата, защото винаги правя нещата както трябва и до край, а в момента нямам необходимото и време и енергия за това.
    Този пост е редактиран от rosty_sz; 19.01.2016 в 23:01.

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Матеев, настоявам веднага да се извиниш за горния пост.

  4. #44
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    При създаване на конфедерацията се говореше за пълна прозрачност. В този дух мисля, че е редно да ни запознаете с най-важното от ежеседмичните ви заседания в работната група по програмата.
    Въпреки личните ми емоции, ще ти отговоря на този въпрос. Явно Ганчо ви държи в пълно затъмнение, и ти не можеш да си сдържиш любопитството.

    Накратко - вече имахме няколко заседания, и във всичките тях се приемаха или отхвърляха различни предложения на различните пчеларски организации. В общия случай служителите на МЗХ, ДФЗ, БАБХ и т.н. играят пасивна роля в тези обсъждания. Споровете и ударите под кръста си ги разменяме самите пчелари. Държавните служители само ни завръщат, когато се предложи някаква глупост, несъвместима с изискванията на Евросъюза. Самата програма вече претърпя не знам колко версии. На всяко едно заседание правим поредните мазали - трием нещо прието и добавяме нещо ново. Като цяло се забелязва голяма пасивност от определени представители на пчеларите и голяма активност от други. Представителите на КБП и БПРА са сред активните, а Ганчо е сред пасивните. На доцента пък въобще не сме му виждали очите - само заема бройка в работната група, която бройка можеше да бъде дадена на някой друг по-голян активист - например Ростислав от Стара Загора или на някой активист от Пловдивската група.

    При обсъжданията всички пчеларски лидери уж наистина защитават интересите на пчеларите, лошото обаче е, че те не знаят какви са тези интереси в действителност. И това е така, защото повечето си нямат собствени членове и плещят глупости само от позицията на собствените си разбирания кое е правилно и кое - не. В общия случа ние пчеларите демонстрираме една ГОЛЯМА ИЗЛАГАЦИЯ. Представителите на държавните служби ни гледат сеира и се чудят как да ни угодят. От време на време успяваме да ги извадим от равновесие с някой бисер, и се започват кавги на висок тон, но като цяло текстовете на програмата постепенно започват да се изглаждат.

    Ако толкова ви е мерак, в следващия постинг ще ви публикувам последната версия на програмата. Трябва обаче да сте наясно, че каквото и да прочетете в нея, това няма да е за последно. Аз лично се притеснявам от нещо друго - самите пчелари нямат единодушие по много от подробностите на програмата, така че какъвто и текст да ви предложа, той моментално ще стане обект на нападки и оплювки от някого. Това вече сме го играли няколко пъти във форума. Няколко пъти се опитвах да ви взема мнението, и ползата от това всеки път беше на практика нулева. Наскоро пак опитах и събрах само негативи. При това положение няма как да се работи. Искам или не - ще трябва да подлагам всички мнения на пчелари на гласуване в някаква анкета, като достъп до нея ще имат само членовете на КБП. Това е единственият начин да се вземе демократично решение по въпрос, в които няма единомислие между отделните пчелари.

  5. #45
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Матеев, настоявам веднага да се извиниш за горния пост.
    Ако ти се чувстваш обиден, помисли си как се чувствам аз. Погледни положителните ръчички на моя постинг и ще разбереш как чувствуват нещата и останалите посетители на форума.

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    В момента въпроса с цената на меда не е много горещ заради сезона, но трябва ли да чакаме последния момент и тогава да сме пак пред свършен факт.
    Моля, моля, ако не за теб -за други е много горещ въпроса с цената и въобще реализацията.Явно от храста на Габриел, няма да изкочи заек.Напиши едно писмо до нашите си фактори.

  7. #47
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    По въпроса за пчеларската програма искам да кажа още нещо - тази година няма директни лобирания за харчене на много пари за глупости. Всички пчеларски лидери сме единодушни, че харченето на пчеларските пари трябва да става само за ЗНАЧИМИ ТЕМИ, които ще са в полза на всички пчелари. Открито лобиране в своя лична полза прави само проф. Цанков, който не се свени да иска пари за някакви мъгляви научни теми, от които пчеларите въобще не се интересуват. Също така открито иска много пари за популяризиране на пчелния мед и Петко Симеонов, който години наред харчеше по 300-400 000 лева на година за нещо, от което никой няма полза.

    За новата НПП 2017-2019 аз няма да допусна да се пилеят пари за глупости. Ще се боря със зъби и нокти такива разхищения да бъдат премахнати или най-малкото да бъдат сведени до някакви минимални бюджети. Интересното в тази работна група е това, че почти всички стари вождове са заели ПАСИВНА ПОЗИЦИЯ. Нямат почти никакви искания за харчене на пари в лична полза и на практика в изказванията им си личи загриженоста за всички пчелари. Това е нов момент. Такова нещо никога не се е случвало. Явно ВЯТЪРА НА ПРОМЯНАТА е достигнал и до тях, в резултат на което вече имаме шанса да направим нещата такива, каквито е редно да бъдат. Заслуга за това има КБП, нейните активисти и нейните действия. Това, което сега се случва в МЗХ и в работните групи, никога не го е имало. Дори в момента е разрешено заседанията да се записват с диктофон, и аз това го правя всеки един път. Само на последното заседание ми се препълни картата, и запис има само от първата половина на обсъжданията.

  8. #48
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Всеки си дърпа чергата...
    Този пост е редактиран от evgeni.filimonov; 20.01.2016 в 09:00.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Благодаря за предоставената информация. Ето такива разговори осмислят съществуването на форума.
    Представям си каква ужасия е в работната група и каква тотална излагация. Докато четох горното чак се почуствах неудобно.
    Мисля, че публикуването на проекта за текст на програмата ще бъде голяма грешка. Надявам се че обсъждате нещата поне в управителния съвет защото повече глави мислят по-добре от една, пък и там надявам се не са случайни хора (нямам честа да ги познавам).
    Колкото до меренето на ръчички в момента под моя пост има повече и бих се учудил ако това не беше така. Надявам се че разбираш че се опитвам да бъда активен и обективен. Ако да бъдеш активен по актуални проблеми и теми се възприема като натиск, вършене на черна работа и т.н. дълбоко съжалявам. Ако поста ти който възприемам за обиден събере повече ръчички от моя в който настоявам да искаме отговор за цената на меда, се свивам в ъгъла и няма да ме чуете повече. Не вярвам някой да се радва повече на интриги от колкото на един от най-болните въпроси в работата ни, но да видим.

  10. #50
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    При създаване на конфедерацията се говореше за пълна прозрачност. В този дух мисля, че е редно да ни запознаете с най-важното от ежеседмичните ви заседания в работната група по програмата.
    Аз съм единия от онея двамата дето са попълвали преди година анкетна карта или както там се казваше за присъединяването ми към КБП.Да в началото се говореше за прозрачност,информираност, избиране на УС с гласуване,отчитане на реално извършена дейност,организиране на лектории през зимните месеци и още идилии за които в момента не се сещам и не ми се рови в архива.До този момент нищо от това не се е случило и аз както Рости(извинявай ако бъркам) се изрази се чувствам като един пълнеж който бе необходим за създаването на КБП.Сега отново ще каже Матеев ами то като никой не дава пари какво искате и аз еди си колко съм похарчил.....Ами добре аз и много други хора сме готови на членски внос,но за една година членство дори и да не знам със сигурност член ли съм на КБП или не е направо несериозно...

 

 
Страница 5 от 12 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •