Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 12 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 114
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    До преди 1,5година имах десетина кощера в двора си,но миналия май с мъка се разделих с тях....Проявиха такава агресия,че от обят до мръкване всичко живо надупчиха в радиус от 70-80м.от къщата.Просто обикаляха(непрекъснато) около къщата и "поздравяваха" всичко живо.Добре,че своевремено успях да се обадя на съседите да приберат децата(2-3 годишни).Пешеходците и колоездачите и те получаваха ваксина,а аз можех само да ги предопреждавам през прозореца на къщата.Щом отворя прозореца веднага налитаха по няколко.Направо изпадах в ужас,като си помисля,че бабите могат да изтърват децата на вън.Мераклиите да купят кошерите бяха предварително предупреждавани да идват екипирани,но....след това се връщаха с екипировка.......Оплакваният от съседите започнаха и зачестяваха месец по рано.Реших,че до сутринта трябва да оттърва съседите от пчелите.Продадох ги.
    Та мнението ми е,че в по оживените населени места не трябва да има пчелини.

  2. #12
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Коментар
    При правенето на устава е гонено формално спазване на закона, без да се обмислят и вземат в предвид спецификите на дейността. Няма ясно поставени ограничения за участието на юридически лица. На практика излиза, че УС по свое усмотрение решава кого да приеме за член и кого - не. Доказало се е от опита до сега, че обласните нива в момента са най-кухата и неефективна част на едно пчеларско сдружение, а се залага точно то да е гръбнака на новата организация. Къде остана идеята за линейна структура на демократичен принцип???


    Тука явно има някакво недоразбиране на принципите на конфедерацията и на ролята на нейните структури. За да не се бъркат тези неща, ще се опитам да ги обясня още веднъж:

    В конфедерацията членуват ЛИНЕЙНО всякакви възможни пчеларски организации. Няма никакво значение дали в името си са сложили разни гръмки думички като например общинска, областна, или национална организация. От гледна точка на конфедерацията това са просто ОРГАНИЗАЦИИ, в които има някаква членска маса, и нищо повече. Независимо дали една организация е общинска, селска или национална - тя се третира по един и същи начин. Данните за нея се въвеждат в един линеен списък, и конфедерацията комуникира от първо ниво с управителите на тези организации. Членската маса, донесена от тези организации, се регистрира поименно в списъка с пчелари на конфедерацията, и така тя вече е наясно зад коя пчеларска организация колко на брой са истинските пчелари. Например може да се окаже, че някоя "национална" организация ще представи списък само с двама члена, а някоя селска организация ще има 22-ма члена. Контрола дали членовете са истински ще се извърша по списъка на БАБХ.

    От друга страна структурите на конфедерацията (клоновете) нямат нищо общо с членуващите организации. Конфедерацията си изгражда собствена стройна мрежа от клонове, като при тях се спазва строга йерархия на териториален принцип. Със сигурност ще има клонове във всички области, както и в поне половината от общините. Управителите на тези клонове няма да са демократично избрани. Те ще бъдат назначени от управителния съвет на конфедерацията и ще се подчиняват на него. Тяхната задача ще е да прокарват политиката на конфедерацията на местно ниво, както и да спомагат за комуникацията и взаимодействието с външните самоорганизирали се пчеларски организации.

    Измислянето на такава организация е наложено от факта, че в много региони на страната има по няколко на брой местни враждуващи организации, които под никаква форма не желаят да се обединят. Също така има и много на брой физически пчелари, които не членуват никъде. В такива населени места конфедерацията ще създаде собствен клон със собствен управител и ще му възложи задача да работи по обединяването на враждуващите организации, както и по привличането за членове на физическите пчелари.

  3. #13
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Та мнението ми е,че в по оживените населени места не трябва да има пчелини.
    Съгласен сам и винаги съм реагирал остро на опитите за реклама, която се опитват да си правят един хотел насред София и няколко пчеларя със здравето на посетителите на въпросния хотел, който "храни" гостите си със собствен " биологичен" мед от покрива- питах дали това/хотела/ е 5 звезден животновъден обект и надлежно е регистриран в БАБХ, кой ще носи отговорността за един смъртен случай от анафиктичен шок от местната софийска "биологична" пчела, убила случайно чужд гражданин! Разбира се, отговорността ще да е .....на всички редови български пчелари! Имам опит с оглеждане на кошер в лекарски кабинет близо 2 години, пчелите си излизаха свободно през направени отвори в стената и се развиваха нормално, но прецених, че може пациентите ми и да не дишат "кошерен въздух", но да съм спокоен, че няма да стане беля. За тези две години не е имало случай на ухапване от пчела, /освен мен, когато ги отварях/ но защо поликлиниката да стане "медиен" цирк!
    Но селата, свободни от хора, да ги лишим и от пчелите е престъпление!

  4. #14
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Въпрос:
    Имате ли намерение да използвате координаторите на клоновете за търговски представители за продажба на майки, отводки или друг вид търговска дейност?


    Не. Няма как това да се случи, защото координаторите на конфедерацията ДОБРОВОЛНО ще изпълняват тази длъжност, без труда им да бъде заплащан. При това положение няма как да им се разпореждаме да правят каквото и да било против тяхната воля. По-скоро те ще изпълняват само доброволни дейности, за които са абсолютно убедени, че са в полза на цялата конфедерация.

  5. #15
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    ВЪПРОС:
    Имате ли намерение да ставате едър прекупвач на мед?


    В миналото имах намерение и все още не съм се отказал, но засега тази идея съм я поставил в режим на изчакване поне за още 2-3 години. Имам си други по-важни краткосрочни цели, като например достигането до 5000 семейства и овладяването на технология за тяхното индустрално отглеждане. Паралелно развивам хардуерни, софтуерни и информационни проекти в областа на пчеларството, и следващите две години мисля да си концентрирам усилията основно в тях.

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    [COLOR="#0000FF"]Въпрос 4:

    В момента тръгнах по дългия и труден път да защитавам не мои, а чужди интереси, и всичкото това в името на една чиста и свята идея ........ Към днешна дата идеята за обединението е моя, концепцията е моя, вложените ресурси са мои, загубеното време и многото похарчени пари са мои и ще бъдат мои и за в бъдеще и ако все пак идеята се провали, основните загуби пак ще са само мои, но ако идеята успее - печеливши ще са всички пчелари. Много ми се иска да го отчитате този факт и да не прекалявате много със критиките, ако случайно някъде нещо дребно го сбъркам. Нямам намерение да завладявам конфедерацията, но мога да направя точно обратното - мога да я развия, мога да вложа в нея десетки хиляди левове и да я направя силна и могъща, мога успешно да се преборя с Ганчо и доцента, като дори и идея си нямате какви колосални суми ще бъдат вложени във всичко това, и най-накрая мога да я подаря тази организация на един нов млад и демократичен пчеларски лидер, ако дотогава се появи такъв.
    Това ми заприлича на - ...Ако спечеля, печеля за цял народ - ако загубя, губя само мене...

    Ще поживеем и ще разберем.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  7. #17
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Точно така исках да го кажа и точно това е самата истина. Радвам се, че правилно си го разбрал. Всяка прилика с действителни лица и събития е напълно случайна......

  8. #18
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    126
    Пчеларски район
    Ябълково, обл. Хасково
    Фактът, че не се говори за финансиране на конфедерацията, като се изтъква довод, че членският внос ще уплаши хората, не поставя ли организацията в ръцете на мецената? Ако дойде момент, в който болшинството или болшинството от управителния съвет иска господин Матеев да не е част от управлението на организацията? Ако той тогава каже: ми кранчето спира?
    Да се радваме ли, че има шанс за някаква демократична организация или да послушаме вътрешният глас, който ни кара да се съмняваме? Или да изчакаме? Аз ще изчакам. След един дъждовен ден четене на форума, реших, че не мога да сложа името си и да кажа на някой, че това е неговата организация. Нека мине време, бърза работа няма.
    Ако вървиш след муха, ще стигнеш до лайно...

  9. #19
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Не мога да повярвам ........
    Да разбирам ли че ме критикуваш, защото доброволно давам дарения на конфедерацията? И това според тебе е мой недостатък, заради който няма да участвуваш в конфедерацията? Как можа да го измислиш, че и да го напишеш в публичното пространство? Невероятно, но факт........

    Мога да те успокоя - ако искаш, ти също можеш да дадеш дарение, и конфедерацията ще го приеме. Продай си колата и апартамента и ни дай парите. И ти обещаваме че няма да те оплюваме за това твое прегрешение, а ще ти благодарим. По този начин ще имаш шанса да спасиш конфедерацията от този как го каза - от МЕЦЕНАТА.

  10. #20
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Само искам да напомня на критикуващите, че трябва да дават РАЗУМНА АЛТЕРНАТИВА за всяка една критика. Ако не го направят, тогава тяхната критика се превръща е чиста проба ЗЛОБАРСТВО.

    Хора, ясно ви разбирам, че имате различно мнение по въпроса. Това е нормално. Не е нормално обаче да търсите под вола теле. Ако смятате че имате по-добра идея за обединение на пчеларите - ами предложете я, реализирайте я, докажете че вие сте прави. Наберете последователи на собствената си идея и като станете достатъчно много, забийте в земята Ганчо, Мишо, Матеев и другите "народни изедници".

    Не знам дали разбрахте, но създаването на тази конфедерация всъщност е създаване на ЕДНА НОВА ИДЕОЛОГИЯ. И тази идеология се опитва да се наложи. И само бъдещето ще покаже дали това ще стане или не.

    За пчеларите има една от следните 3 алтернативи:
    1. Избират си съществуваща идеология и влизат като членове в съответната организация (Ганчо или Мишо)
    2. Създават си собствена идеология и организация и си пробват късмета с набиране на членове (конфедерацията на Матеев, федерацията на Куманов)
    3. Остават пасивни, защото не им пука

    Други алтернативи НЯМА. Това да стои човек отстрани и да оплюва абсолютно всички и всичко НЕ Е АЛТЕРНАТИВА. Това си е чиста проба ЗЛОБАРСТВО. Ако искате хората да не ви възприемат като злобари, вместо да оплювате, ДАВАЙТЕ РАЗУМНИ АЛТЕРНАТИВИ. Създайте концепция, създайте идеология или поне се опитайте да промените някоя от съществуващите.

    Това между другото важи не само за пчеларските организации, но и за всяко едно друго мнение във форума по други проблеми:

    НЕ КРИТИКУВАЙ, АКО НЯМАШ РАЗУМНА АЛТЕРНАТИВА !!!

 

 
Страница 2 от 12 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •