Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 14 от общо 14
  1. #11
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от motor63 Виж публикацията
    Много хора искат да си регистрират организацията,но нямат опит и пари. Ако им се подаде една информация за необходимата документация, стъпките които трябва да предприемат и финансии, то нещата ще са много по-прости и бързи. Т.е. да имат единен алгоритъм за да бъдат улеснени.
    Ако под това имаш в предвид създаването на пчеларски дружества по места които да изградят нужните структури на Конфедерацията по места (селски, общински, областни) поне тук в Добрич има някой много съществени проблема преди изобщо да се говори за документация и пари. Как е по други райони не зная.
    - липсата на заинтересованост - всеки тегли по една майна или казва не ме занимавай с глупости с нищо няма да ми помогнат ....
    - липсата на хора които да регистрират дружеството - на никой не му се занимава с бягане по инстанции а като се разбере че и някой лев трябва да даде от джоба си и става една... дори и да намериш нужния брой ЗП и почнеш да убеждаваш други пчелари да се включат в дружеството една от репликите която може да се чуе - Каква е далаверата че се натискате да го правите...
    - членски внос в дружеството (не в Конфедерацията) от 60-70 човека в пчеларско дружество само 15 плащат членски внос (12 лв. на година)
    - клуб където да се провеждат събиранията - общината обикновено ти дава най-големите дупки
    - посещаемост - ами просто ако се съберат 4-5 човека е пак добре виж ако се чуе че има някаква далаверка ще се дават пари или нещо подобно не можеш си намери място

    Първо трябва да се заинтересоват един вид да ги събудиш от летаргията и апатията и да проумеят че онзи които чакат да дойде и да ги оправи и да им бута по едни пари всяка година ей така без те да си мръднат пръста го няма и няма и да се появи и че всъщност всичко зависи от тях и сами да искат да участват в дружества и съюзи. Ако им се предложи всичко наготово както каза един колега - то добре ама к'ва ми е файдата....

    И точно тук мисля че един представителен офис ще играе огромна роля като място което им се предоставя безплатно да се събират, обменят опит, информация за меда, и най-вече като място на което да получават информация.
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Могат да се направят доста неща за привличането: Във форума има писано за положителен опит.

    1. Ако се създаде организация могат да се закупуват различни неща, като помощен инвентар, ВМП, ВО И др.
    2. Може да се помага при изследването на меда.
    3. Може да кооперира продажбата на мед, прашец, восък (замяна за ВО) по изгодно за всички.
    4. Трябва да се говори с всички по въпроса за едновременното третиране.
    И не на последно место, това което казва Борислав, УВЕДОМЯВАНЕТО ЗА ПРЪСКАНЕ ОТ АРЕНДАТОРИТЕ! Разговори с тях и разясняването за ползата от пчелоопрашването. Ние не сме врагове с тях и трябва да си помагаме.
    Това на "прима виста".
    Поздрави, Г. Георгиев

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    15.11.2014
    Мнения
    31
    Да това имам предвид. На много места нещата са подобни, както ги описваш. На много места обаче хората имат първоначално желание да се направи нещо. И ако ги "подбутнем" и помогнем, нещата може да се получат. Това с подпомагането е възможно да стане от областната или някоя по-развита местна организация имаща идеята да привлича последователи. Не казвам , че нещата ще са лесни. Напротив. Но, друг избор няма.

  4. #14
    Наблюдател
    Регистриран
    13.12.2014
    Мнения
    36
    Пчеларски район
    с.Братя Даскалови
    Уважаеми колеги,не чакайте някои да направи нещо,всички сме заинтересувани да привлечем повече членове и тогава да изглаждаме взаимоотношения.Ние пчеларите от Общинско пчеларско дружество"Сърнена средна гора"се обеденихме преди 8 години,регистрирахме в съда и започнахме да си помагаме,неприятно е ,че в общината има над 300 пчелари а ние сме 30 ,идеята е да помагаме в създаването и в съседни общини на такива дружества и трябва да убеждаваме пчеларите в необходимостта да подкрепят Конфедерацията на българските пчелари/засега няма нищо по добра/

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •