Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 26 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 255
  1. #101
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Да казвам го от някакъв опит със силикони.Опитвам се да съм полезен който има някакъв опит с матрици ще разбере за какво говоря. Иначе нервите и парите са си твои, дерзай

  2. #102
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от vencii Виж публикацията
    Да казвам го от някакъв опит със силикони.Опитвам се да съм полезен който има някакъв опит с матрици ще разбере за какво говоря. Иначе нервите и парите са си твои, дерзай

    Венции, благодаря. Дерзая. Дай Боже всеки му "някакъв" опит със силикони, ама не с матрици а на матраци


    Тънката ми мисъл беше - не отказвай мераклиите без самия ти да си пробвал КОНКРЕТНО!
    Предполагам няма да спориш, че в пчеларството с "някакъв" опит успех няма...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  3. #103
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Като я направиш докладвай.

  4. #104
    Автор
    Регистриран
    01.08.2014
    Мнения
    161
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Премери ли дебелината на произведените основи в задната и в предната част, за да се убедиш, че предната е по-тънка?

    Няма как - при затваряне на капака и натискане, горния капак поне в две точки се допира до долния, и в тези участъци стават тънки дъна на килийките. Основата е по дебела отзад при пантите и по-тънка отпред при предния ръб. Ако се сложат ограничители отпред, тогава основата вече ще е с равномерна дебелина.

    При направата на много основи, луфтовете в пантите се увеличават, и тогава задната част става още по-дебела. Просто вземи шублера и се убеди сам, преди да ги хвалиш. Също така и кантара - претегли 10 основи и ще се убедиш, че са по-леки от оригинала в началото при нова преса и по-тежки когато се раздрънкат пантите.
    Тук си абсолютно прав,дори от всички панти,предлагани по магазините,купих най-скъпите испански,но и те имат луфт.Онези лагерчета е доста трудоемко да се монтират,та затова идеята с ограничителя се явява най-добра.Но пък пропускаме и друго-дори основата да е с различна дебелина в основата на килийката,пчелите сами си регулират това-дълбаят,надграждат,полират ,ние просто им задаваме работническа рамка от собствен восък.

  5. #105
    Автор
    Регистриран
    01.08.2014
    Мнения
    161
    Цитат Първоначално публикувано от vencii Виж публикацията
    По този начин може да се направи някакво подобие на преса и съответно подобие на основа. Помислете колко въздух ще остане в дъното на килийките при мазането на силикона със шпатулата, който въздух на изделието ще излезе като топче запълващо дъното на килийката. По-добър резултат ще имате ако копирате твърда пластмасова основа.
    Затова трябва качествено и внимателно да се запълнят всички килийки.Въпроса е дали ще можем да разтворим пресата,ако се ползва пластмасова основа, без да се разкъса силикона.Аз обмислях варианта да се направи матрица от пластмаса,смисъл проекция на пластмасова основа и да се пробва дали пък няма да се разкъсва новоизлятата основа.Дори звъннах на човека производител,ама той ми заговори за нови калъпи,некви 2-3000лв и ме отказа.

  6. #106
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Предложете с какво да се намаже предварително восъчната основа преди да се нанесе силикона. Идеята е след като силикона дръпне да се отлепи лесно от основата и да не се налага загряване във фурна.

  7. #107
    Наблюдател
    Регистриран
    04.10.2014
    Мнения
    35
    Купуваш качествен силикон от ТКК и няма да ти лепне за основата.

  8. #108
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Цитат Първоначално публикувано от Rosen-shumen Виж публикацията
    Купуваш качествен силикон от ТКК и няма да ти лепне за основата.
    Посочи линк.

  9. #109
    Наблюдател
    Регистриран
    07.01.2011
    Мнения
    25
    Пчеларски район
    Велико Търново
    Цитат Първоначално публикувано от спартак Виж публикацията
    Прикачен файл 3513Прикачен файл 3514Прикачен файл 3515


    Да докладвам: Пет опита и все разкъсване на основата в един и същ очастък се получава.Съмнява ме , че външната температура е ниска и восъка не е достатъчно гъвкав, пък е и от разпечатки само . За сега край с опитите , че и без друго имам работа. Момчета ваш ред е да се забавлявате. Силикона е 100 % силикон от белите - средна цена малко без четири лъва. Опитайте с акрилен дано да стане . Имам чувството , че момчето от клипа нещо важно премълча ама ще видим . Успех инъче 300 лв на магазина в Сливен
    Разкъсва се защото капакът тръгва леко да се връща нагоре, а восъкът е още мек.Аз защипвам двете страници с една голяма щипка, която е вид стега–купих я от Бриколаж.Отливам, стягам веднага и след 3-4минути отварям.Пръскам и матриците със сапунена вода.

  10. #110
    Наблюдател
    Регистриран
    04.10.2014
    Мнения
    35
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Керчев Виж публикацията
    Посочи линк.
    Ето;
    http://www.tkk.bg/modules/news3/article.php?storyid=74

 

 
Страница 11 от 26 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •