Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 26 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 255
  1. #11
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Ами купувайте си ги от Китай, от Украйна или от всяка точка на света където са изгодни... Хората от този магазин са си затворили пари в даденият продукт и го имат в наличност - отиваш, виждаш, тестваш, харесва ти, плащаш и си вземаш пресичката - няма чакане, такси, мита, и други неприятни изненади...
    Между другото преди няколко години в Плевен имаше две украинки, които продаваха някаква преса, не си спомням точната цена, но мисля че беше под 1000 лева.

  2. #12
    Автор
    Регистриран
    05.12.2013
    Мнения
    100
    Пчеларски район
    Стара Загора
    Китайската цена е добра! Качеството на продукта какво ли е? Има хубави стоки от там, но има и такива с отчайващо качество ☺

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    26.12.2012
    Мнения
    32
    Пчеларски район
    София
    От личен опит знам, че в Китай има и евтина и качествена стока, въпроса кой колко е готов да плати. По отношение на валяците имаше ги при Халед, който се интересува, може да отиде и сам да си прецени качеството на това което е налично.

  4. #14
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Халед ги продава за 2000 лв. същите и мисля че са китайски....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  5. #15
    Потребител
    Регистриран
    20.09.2011
    Мнения
    80
    Намерих в китайски сайт за 200 долара и може да се поръча една бройка.

  6. #16
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от gorgi Виж публикацията
    Намерих в китайски сайт за 200 долара и може да се поръча една бройка.
    Специално за китайците - докато не поръчаш и не видиш какво точно ще ти пратят - не ми ги хвали. Патил съм си много. Снимката е едно (кой знае откъде е копирана), но какво точно ще получиш - никой не може да ти каже.

    Самата народопсихология на китайците е извратена - при тях не се счита за неморално да те излъжат. При индийците е още по-зле - при тях пък измамата е повод за гордост и те се хвалят с нея. Както при едните така и при другите трябва да положиш усилия (и контрол) в сделката, за да не те излъжат. Ако не го направиш, измамата си е почти сигурна, и това се счита, че е в реда на нещата, особенно когато става въпрос за еднократна сделка.

    Лъгали са ме с цели контейнери. Лъжата никога не е 100%-ова. Тоест все ще ти изпратят нещо (все пак и при тях има митнически контрол и международна документация) но това, което ще получиш, може коренно да се различава от това, което очакваш. Обикновенно е нещо по-скапано и по-евтино, и ти започваш да си скубиш косите как си се вързал на номера и как няма начин да докажеш пред властите, че си излъган.

  7. #17
    Наблюдател
    Регистриран
    26.12.2012
    Мнения
    32
    Пчеларски район
    София
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Специално за китайците - докато не поръчаш и не видиш какво точно ще ти пратят - не ми ги хвали. Патил съм си много. Снимката е едно (кой знае откъде е копирана), но какво точно ще получиш - никой не може да ти каже.

    Както при едните така и при другите трябва да положиш усилия (и контрол) в сделката, за да не те излъжат. Ако не го направиш, измамата си е почти сигурна, и това се счита, че е в реда на нещата, особенно когато става въпрос за еднократна сделка.

    Лъгали са ме с цели контейнери. Лъжата никога не е 100%-ова. Тоест все ще ти изпратят нещо (все пак и при тях има митнически контрол и международна документация) но това, което ще получиш, може коренно да се различава от това, което очакваш. Обикновенно е нещо по-скапано и по-евтино, и ти започваш да си скубиш косите как си се вързал на номера и как няма начин да докажеш пред властите, че си излъган.
    С това съм напълно съгласен. И аз колкото пъти съм решавал да прескоча, китайците с които си бях уточнил взаимоотношенията, съм си скубал косите. Не съм съгласен с това, че чак е народпсихолигия да те измамят. Дискутирал съм я темата много пъти със самите китайци и си има простичко обяснение. И там си има измамници, който разчитат на еднократни удари, но сериозните фирми, въобще не си позволяват такива проблеми. По принцип си има процедури, през които се минава, като търгуваш с Китай, за да минимизираш рисковете. Така че, който си пазарува от там да внимава и да бъде нащрек.

  8. #18
    Потребител
    Регистриран
    20.09.2011
    Мнения
    80
    От тук как можем да закупим http://shop.v-zzz.ru/kms_shop+show+ids-95.html

  9. #19
    Автор
    Регистриран
    01.08.2014
    Мнения
    161
    Цитат Първоначално публикувано от gorgi Виж публикацията
    От тук как можем да закупим http://shop.v-zzz.ru/kms_shop+show+ids-95.html
    Виж тук,забележи и цената!!!Между другото и аз издирвам такава, щото ми писна да пълня чужди джобове.Ако намериш решение,сподели.
    http://beesmarket.com/index.php?rout...tegory&path=72

  10. #20
    Наблюдател
    Регистриран
    12.10.2010
    Мнения
    9
    Цитат Първоначално публикувано от сашо 38 Виж публикацията
    Виж тук,забележи и цената!!!Между другото и аз издирвам такава, щото ми писна да пълня чужди джобове.Ако намериш решение,сподели.
    http://beesmarket.com/index.php?rout...tegory&path=72
    Представител за България на Украйнските валове за восъчни основи www.avv-100.com.ua е Петко Пенчев Сливен http://petko.penchev.info/ . Аз преди две години мойте валове ги закупих от него на изложението в Плевен.

 

 
Страница 2 от 26 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •