Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 16 от 26 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 151 до 160 от общо 255
  1. #151
    Автор
    Регистриран
    01.08.2014
    Мнения
    161
    При мен се получи некачествено запълване на всички килийки.Соларис,ти какъв силикон използва,че гледам и при теб го има същия проблем,но в по-малки мащаби?
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	IMG_20150311_174454.jpg
Прегледи:      399
Размер:	145.4 KB
ID:	3725Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	IMG_20150311_174424.jpg
Прегледи:      400
Размер:	151.8 KB
ID:	3726

  2. #152
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от сашо 38 Виж публикацията
    При мен се получи некачествено запълване на всички килийки.Соларис,ти какъв силикон използва,че гледам и при теб го има същия проблем,но в по-малки мащаби?
    При мен се получи на едно място. Видях, че има вероятност да има не добро запълване, но ме домързя да го повторя и резултата е налице. Обаче от самолет не се вижда, а и не търся голяма прецизност. Няма да я пращам на изложение.
    А на твоята трябваше да и поставиш цяла панта. Сега има вероятност да се измества. А този восък, който е от основата се чисти по всички каналчета. Това е най - трудната работа. Силикона който ползвах е най - обикновен. Akfix - от Кауфланд.

  3. #153
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Не правете това в дома си!!!

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Снимка0441.jpg
Прегледи:      289
Размер:	93.3 KB
ID:	3729

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Снимка0442.jpg
Прегледи:      290
Размер:	96.3 KB
ID:	3730

    За 4 часа - 2 основи и то едната трябва да се брои за половин. Цяла седмица работа за нищо. Матеев, прави си основите спокойно. Тия самоделки за нищо не стават.

    Сега търся петото кьоше за да я метна там във вечна забрава.

  4. #154
    Е поне си опитал. Така няма да се чудиш, ами ако бях ...

  5. #155
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Колега Solaris, ако беше направил по-рано пробите, щеше да ми помогнеш с избора дали да си купя такава преса или не, макар и с водно охлаждане. Но вече си купих от познат наш колега и вчера около час си поиграх и наистина това е голяма играчка да направиш читава основа. Но според мен всичко е въпрос на техника, на отделител, на това дали я правиш от чист восък или примесен с церезин, топлината на помещението и тн. Все още не съм се отчаял и смятам , че ще и намеря цаката, но не разчитам, че ще правя бизнес с това, целта ми е да си направя собствени основи за магазините. Това ще ми е достатъчно.
    Напълних капака на пресата с вода и започнах, без да циркулира водата. Първата основа не ставаше за нищо, по силикона имаше много отделител и като сипах восъка, започна да цвърчи, втората малко заприлича на основа, третата по я биваше, но на места стана по-тънка и прозрачна, според мен зависи от натискането на капака. Сега ще я монтирам на постоянно място и ще пусна водата да циркулира постоянно и ще видя какво ще се получи, ще ви информирам.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  6. #156
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Защо не пробвате само с мека отливка като килимче, без панти. Гледах в един английски сайт готови към 250 лева такива гумени килимчета за основи, но сега не мога да го намеря.
    Нещо подобно:
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	1.jpg
Прегледи:      273
Размер:	18.3 KB
ID:	3736
    П.С.
    Намерих го:
    http://www.thorne.co.uk/frames-and-f...roduct_id=1830
    Винаги може по-добре.

  7. #157
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата



    Ето две в едно.

  8. #158
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov Виж публикацията
    Колега Solaris, ако беше направил по-рано пробите, щеше да ми помогнеш с избора дали да си купя такава преса или не, макар и с водно охлаждане. Но вече си купих от познат наш колега и вчера около час си поиграх и наистина това е голяма играчка да направиш читава основа. Но според мен всичко е въпрос на техника, на отделител, на това дали я правиш от чист восък или примесен с церезин, топлината на помещението и тн. Все още не съм се отчаял и смятам , че ще и намеря цаката, но не разчитам, че ще правя бизнес с това, целта ми е да си направя собствени основи за магазините. Това ще ми е достатъчно.
    Напълних капака на пресата с вода и започнах, без да циркулира водата. Първата основа не ставаше за нищо, по силикона имаше много отделител и като сипах восъка, започна да цвърчи, втората малко заприлича на основа, третата по я биваше, но на места стана по-тънка и прозрачна, според мен зависи от натискането на капака. Сега ще я монтирам на постоянно място и ще пусна водата да циркулира постоянно и ще видя какво ще се получи, ще ви информирам.
    И аз си купих нещо подобно с водно охлаждане. Направих някъкъв плах опит и бях доста обезсърчен/нямах и много време/. Колеги казват че са му намерили цаката. Скоро ще направя по-сериозен експеримент, пък ще пишем.

  9. #159
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Не знам при вас защо не се получава ,моята преса ги прави перфектно е купил съм е но поне не се чудя ще станат или не.

  10. #160
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Нали знаете, че всеки един занаят си има и своите малки тайни .....

    Затова е хубаво хората да си купуват дрехи от шивачите, обувки от обущарите, и мед от нас - ха-ха ......

 

 
Страница 16 от 26 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •