Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 15 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 143
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    11.01.2011
    Мнения
    7

    ПАРЕН И ЕЛ.НОЖ

    Здравейте, колеги пчелари искам да си напрая парен нож. Ако някои има или е правил да помогне...Става въпрос за нож които работи с пара под налагане от някои съд (тенджера под налягане) температурата му на острието е 100 C като на парата и е постоянна с това олеснява разпечтването на пчелните пити които според мен са най-трудното в пчеларството ...Благодаря предварително

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Според мен по добре си купи - от 138 лв до 360 лв струват.
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    59
    Това може да ти помогни. http://www.youtube.com/watch?v=gsLPDjDA42E

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    11.01.2011
    Мнения
    7
    Аз от тоя клип се зарибих по тоя нож като гледам как става а и изработката не ми се вижда кои знае колко трудно мерси за бързите отговори. Поздрави

  5. #5
    Потребител
    Регистриран
    04.01.2011
    Мнения
    51
    Цитат Първоначално публикувано от BaMnuPko
    Аз от тоя клип се зарибих по тоя нож като гледам как става а и изработката не ми се вижда кои знае колко трудно мерси за бързите отговори. Поздрави
    Този нож мисля че е направен от камера на хладилник. Успех.

  6. #6
    Потребител
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    59
    Цитат Първоначално публикувано от BaMnuPko
    Аз от тоя клип се зарибих по тоя нож като гледам как става а и изработката не ми се вижда кои знае колко трудно мерси за бързите отговори. Поздрави
    Ами остава да го направиш, и след това да пуснеш някоя снимка, та да видим какво се е получило. И както се казва, успех.

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    11.01.2011
    Мнения
    7
    Че ще се прави е решено, но как и с какво ще мисля има още доста време до медосбора и ще пусна снимчици какво се е получило. Поздрави

  8. #8
    tartiq_uili
    Guest
    Най добре си купи от Иван Парашкевов от Плевен.Произвежда страхотни ел.ножове но са скъпички.

  9. #9
    Цитат Първоначално публикувано от tartiq_uili
    Най добре си купи от Иван Парашкевов от Плевен.Произвежда страхотни ел.ножове но са скъпички.
    Колега , колко по скъпички , говорете в цифри така хората ще ви уважават повече

  10. #10
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Казвали са ми, че на Иван Парашкевов производството е много качествено! Никога не съм виждал негов нож и как работи. Цените които знам са : "захранващо устройство" с 1 бр. нож = 300 лв, а с 2 бр. ножове = 360 лв. Може да се "задава" и температурата на загряване на острието - по спомен - от 55 до 110 градуса.
    На "Лега"- Италия е 360 лв.

 

 
Страница 1 от 15 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •