Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 15 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 143
  1. #71
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    600 вата е достатъчно-нагревателя се прави по поръчка за да е сгънат както искаш. струва около 15 лв .

  2. #72
    Наблюдател
    Регистриран
    15.07.2013
    Мнения
    12
    Благодаря колега.., последен въпрос. Какъв нагревател би бил по-подходящ: тръбен, гъвкав нагревател или нагревателна лента ?
    Ето тук има различни видове нагреватели.. на кой да се спра? http://www.nagrevatel.eu/services.php
    blood and honour

  3. #73
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    Зависи какъв нож ще използваш и сам ще прецениш какъв нагревател да ползваш.

  4. #74
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево

    Cool

    Цитат Първоначално публикувано от Лалов Виж публикацията
    Става въпрос за този нож, тия дни си ги направих сега на ток или пара???от механична ножовка са, заточени едностранно но имат още за дооформяне.
    Та от тези СИРАКОВИ,кой реотан ще ми пасне за 12волта .П.П ваобще толкова ли няма някой от вас около Царево да идва това лято да се попече малко та да изядем малко прясна риба и да ми свърши работа
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  5. #75
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    Ножовете от абрихт са по добри от тези.Примерно 40 см дълги 3 ширики и 3 мм. дебели.Нагревателят може да се завари за тях.

  6. #76
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Имам ги тях,но дай мостра на реотан да ми работи на 12 волта
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  7. #77
    Автор
    Регистриран
    29.07.2013
    Мнения
    144
    Пчеларски район
    Мизия
    Аз използвам този електрически нож втори сезон.
    http://www.vbox7.com/play:5ec16bbdba
    Този пост е редактиран от Валтер Желязков; 29.07.2013 в 16:32.

  8. #78
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Моля колегите , които работят с пластмасови основи и разпечатват меда с ръчен електрически нож ,да споделят дали допира на ножа докато преминава по рамката, не поврежда (стопява) тази пластмаса. Аз примерно ползвам конвенционални рамки и основи и проблем с ел ножа да речем , нямам, защото допира на горещото острие преминава по дървената част на рамката и разреза остава идеален , даже " красив" но с пластмасата не знам.Благодаря Ви предварително.
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  9. #79
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Стана ми интересно какъв нож използваш? Толкова ли е нагрято острието докато разпечатва, че да стопи пластмаса? Ако острието е толкова нагрято при самото разпечатване не се ли повишава хидрокси-метил-фурфурола (ХМФ)?
    Аз използвам правен от мен нож, който когато не е в досег с пита се нагрява доста, но при започване на разпечатването мигновено изтива под 70 градуса и към средата на питата вече е толкова изтинал, че разпечатването става трудно. Смятам да го пооправя за новия сезон и затова събирам информация.

  10. #80
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    За информация - виж каталозите на производители, напр. "Лега".
    Препоръки - купете си фабрично произведен нож и не интерпретирайте със самоделки.
    Working....

 

 
Страница 8 от 15 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •