Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 7 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 65
  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    18.03.2013
    Мнения
    90
    Пчеларски район
    общ. Козлодуй , обл. Враца

    Военни сандъци

    Търся 40 бр. военнни сандъци ставащи за 9 рамкови кошери. Желателно е да са в северозападна България, че иначе транспорта ще е убийствен.

  2. #2
    Цитат Първоначално публикувано от zampo Виж публикацията
    Търся 40 бр. военнни сандъци ставащи за 9 рамкови кошери. Желателно е да са в северозападна България, че иначе транспорта ще е убийствен.
    0878980487 Враца

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Цитат Първоначално публикувано от zampo Виж публикацията
    Търся 40 бр. военнни сандъци ставащи за 9 рамкови кошери. Желателно е да са в северозападна България, че иначе транспорта ще е убийствен.
    Не знам кога ще се разреши влизането в завода в Горни Лом иначе там има стотици,лятото купих 360бр на цена 2лв.И останаха още много но падна страшно прехварляне и подбиране,защото има много счупени мухлясали и подгизнали от вода.Може да се обадиш и да питаш кога ще разрешат да се влиза вътре и да ги вземеш на 2лв иначе всеки ще те натовари отгоре с цената.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от zampo Виж публикацията
    ...... ставащи за 9 рамкови кошери. .
    И са си чисти "осмаци", за девета пита просто няма достатъчно място.

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    И са си чисти "осмаци", за девета пита просто няма достатъчно място.
    Е как бе Цеко нали слагахме и говорихме с теб че е добре 9-та да я сложим строителна.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Влизат девет ама много трудно и не остава необходимото разстояние от крайните пити до стените. Въпреки това си има пчели по външната страна на питите и си работят, може би затруднено, но се справят. Проблема определено е във изваждането на първата пита при преглед. Аз съм с рамки с уширител и запрополяват малко и като е тясно става много трудно. Предполагам че рамки с наковани тенекиени уширители ще са по подходящи. Ако пък останат 8 рамки трябва и една преградна дъска 25мм защото иначе надграждат или пускат далак в края.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Ivan_vd Виж публикацията
    Е как бе Цеко нали слагахме и говорихме с теб че е добре 9-та да я сложим строителна.
    Точно, строителната може да бъде по тясна от нормалната, иначе аз съм приготвил на моите по една тънка преградна дъска както казва колегатаrosty_sz, че при тая теснотия като знам какво може да стане при ваденето на първата рамка....

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Лятото като ги купихме слагахме рамки не изградени за да видим как става всичко и 9 си ставаха нормално.Като се прибера в БГ ще го мисля.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Стават ама на основи, после изградят ли ги няма вкарване на 9тата, или ако я вкараш става страшно мачкане на пчели и след това жилене.

  10. #10
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Пропуснах да кажа че рамките са без уширител,еми ако не стават 9 ще са 8 така или иначе с тая система работим но ми се искаше да сложа и 1 строителна рамка,без да намалям медовите рамки.

 

 
Страница 1 от 7 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •