Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 65
  1. #21
    Потребител
    Регистриран
    18.03.2013
    Мнения
    90
    Пчеларски район
    общ. Козлодуй , обл. Враца
    съжалявам че оспамихме на колегата темата
    Ааа , спамете си на воля То по край спама и много интересни работи се казаха !

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Моите са съвсем различни. За съжаление ни снимки ни размери имам в момента...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  3. #23
    Потребител
    Регистриран
    09.12.2011
    Мнения
    72

    военни сандъци 12 рамкови

    Аз миналата година взех от Козлудуй 50 броя по 5 лв., но са готови 12 -ци.Ползвам ги предимно за отводки или рояци.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри voeni.jpg‎  
    Умният човек се учи от грешките си, а мъдрият - от грешките на другите

  4. #24
    Автор
    Регистриран
    17.10.2012
    Мнения
    136
    Пчеларски район
    Троян
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Уж са почти готови кошери, но докато станат наистина такива верно е голем зор. Вътрешните кошаци /дъсчиците/ се вадят със секач и по голем чук. Аз лично им ковах надстройки за да влезне рамката, а не им правих нутове за да слезе на долу въпреки че има място, но има и доста пирони..... Изобщо много досадна и нервна работа, аз вече като ги видя тия сандъчета и ми се гади
    Понеже и аз съм решил да си купя 20-30 броя,да питам горе-долу колко време е нужно за преправянето на един брой и какви инструменти са нужни.Иначе ми се въртят едни мисли за 8 рамкови нуклеуси от шперплат...

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от piper Виж публикацията
    Понеже и аз съм решил да си купя 20-30 броя,да питам горе-долу колко време е нужно за преправянето на един брой и какви инструменти са нужни.Иначе ми се въртят едни мисли за 8 рамкови нуклеуси от шперплат...
    Зависи какво искаш да им преправяш. Аз миналата зима на ден по 1 оправях, но им правих капак изрезвах дъната, прелки и ги боядисвах. Иначе пролетта като започнаха да роят кошерите и нямах сандъци за 2 дни направих 15 броя набързо колкото да настаня пчелите.

  6. #26
    Автор
    Регистриран
    29.07.2013
    Мнения
    144
    Пчеларски район
    Мизия
    Цитат Първоначално публикувано от piper Виж публикацията
    Понеже и аз съм решил да си купя 20-30 броя,да питам горе-долу колко време е нужно за преправянето на един брой и какви инструменти са нужни.Иначе ми се въртят едни мисли за 8 рамкови нуклеуси от шперплат...
    Витоверт, зеге, а за 12 рамковите и фреза. Ако намереш си вземи от този модел http://pchelari.com/forum/attachment...4&d=1392629284 и се получава това http://pchelari.com/forum/attachment...6&d=1392545558, http://pchelari.com/forum/attachment...4&d=1392545557. Влизат точно девет плодникови рамки с уширител. От два сандъка се получава плодник и два магазина. А тук се виждат и 12 рамковите http://pchelari.com/forum/attachment...9&d=1375732775.

  7. #27
    Автор
    Регистриран
    17.10.2012
    Мнения
    136
    Пчеларски район
    Троян
    Много благодаря!Страхотни са ти се получили!
    Адмирации!
    А колко приблизително време отнема преправянето на един сандък?Но сумарно, с покрива,махането на кошаците и др операции?Че и време много няма, а и нали сме капиталисти, трябва да ценим времето си!/интересуват ме 9 рамковите/
    А, тези сандъци от Горни Лом ли са?
    Отново поздравления за резултата!

  8. #28
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    малко спорен е момента струва ли си да си губи времето човек, защото си е бая работа, при положение, че за 25-30лв се намират кошери втора употреба, на които им трябва само една боя....аз днеска си играх да разкулачвам 2 сандъка с различни размери, не е лесно!!....за капани за рояци и отводки бих ги преправил, но за кошери с магазини честно казано - не,...ще си купя втора употреба....дъските са дебели 2см, не знам дали е достатъчно за през зимата, начинаещ съм

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  10. #30
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    малко спорен е момента струва ли си да си губи времето човек, защото си е бая работа, при положение, че за 25-30лв се намират кошери втора употреба, на които им трябва само една боя....аз днеска си играх да разкулачвам 2 сандъка с различни размери, не е лесно!!....за капани за рояци и отводки бих ги преправил, но за кошери с магазини честно казано - не,...ще си купя втора употреба....дъските са дебели 2см, не знам дали е достатъчно за през зимата, начинаещ съм
    Да 2см са дебели дъските но това не е проблем.А и купуването на кошери 2-ра употреба си е рисковано не се знае какви зарази може да има.

 

 
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •