Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 19 от общо 19
  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Колега,искаме или не,пчелите сами решават кога и колко пило да имат по това време,и ние сме безсилни с/у природата.Ако в с-то има достатъчно хранителни запаси,да не се притесняваме от това.Между впрочем,почти всяка година по това време при мен има пило на броя рамки,които посочваш и ти.Имало е години,когато през март,с-та са имали по 5-6 рамки с пило,и температурите са падали под нулата.Така,че нищо страшно не е станало,гледай напред.

  2. #12
    Автор
    Регистриран
    07.10.2010
    Мнения
    104
    Пчеларски район
    ДОБРИЧКА
    Дано да си прав

  3. #13
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    През януари бяха необичайно топли , а сега - необичайно студени!Със сигурност ще има доста жертви , интересно е дали при хранилите или при тези , които не храниха.
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  4. #14
    Ами ако си признаят честно ще разберем wink; . А сегашните температури са си съвсем нормални, за тези географски ширини.

  5. #15
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    281

    Re: НЕОБИЧАЙНО ТОПЛИ ДНИ ЗА ЯНУАРИ 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от plamen
    Дали ще има някакво въздествие върхо пчелите необичайно топлите дни през януари.

    Сигурно ще има въздействие.Но според мен са по-интересни резултатите от въздействието, което прави самия пчелар волно или неволно.
    Ще преброим ''пенсионерите''напролет!
    Прогнозата за март е с температури от -12 до +22 градуса.Сериозни колебания.

  6. #16
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Здравейте днес реших да прегледам двата ми кошера накаде е калбото и дали има мед около него,и какво да видя пчелите бяха на около три междурамия и около тях килийките бяха празни.Веднага им сложих по една медна питка,та вапросами е според вас тези семейства много слаби ли са или средни по сила



    [/img]

  7. #17
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    От това което виждам,за съжаление са слабички.

  8. #18
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    По клея по одеалата съдя, че с тях си завивал плодника. Според мен, по-добре ще направиш, ако покриеш гнездото с найлон, след което поставиш празен магазин и затоплящите материали-вълнени парцали, дунапрен и т.н в магазина.

  9. #19
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Одялото бях го поставил защото кошера е от фибран и на всякаде се говореше за много влага,и аз като новобранец го сложих хем да поема влагата и да задържа топлина.А за найлона съм съгласен но нека да се постопли още малко и ще го сложа.

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •