Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 17

Тема: Ад и Рай

  1. #1
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски

    Ад и Рай

    Здравейте колеги,

    Иска ми се да споделя с вас няколко "tips & tricks" за земеделския производител тези дни...

    Като подавате Годишната данъчна декларация, подавйте и образец 6, За да не се сетят за "гъзеца ви" две години по късно...
    Като внасяте закъснели задължения, (заради тъпата декларация, която сумати некомпетентни служители са забравили да ви кажат), внасяйте го в деня в който ви кажат сумата, щото иначе ще трябва пак да внасяте отново и 13 стотинки лихва... за да имате чисто досие...
    В държавен фонд земеделие (Русе) се опитват да помогнат на хората, доколкото могат. Както и вие, и те получават инфо само от www.dfz... но хорат са отзивчиви и гледат да спестят време, нерви и разкарване на клиентите си.
    Има много "глупости" измислени от хора, нямащи нищо общо с пчеларството, които повече пречат, отколкото помагат. Пример:
    Три сезона си гледал пчелите си (че и повече), ама си регнат от 2 години и 10 месеца... (имаш заверени 4 стопански години, ма к'во от това?!!?).
    Мечтая си за един момент, в който ще получа мейл: г-н Бай Х-й, вие, като ЗП отглеждащ 40 пчелни семейства, може да получите ХХ лв помощ на пчелно семейство. Моля заповядайте да подпишете договора си!
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    МЕЧТИИИИИ, това може да стане навсякъде другаде, но не и БГ.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Е ,някой ден ще стане.Аз направо не вярвах на ушите си ,когато ми се обадиха да ме предупредят за крайния срок , за представянето на дневника.Бавно ,но явно се развиват.

  4. #4
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Жорка, много черногледо - я дай малко по-оптимистично!!! Виж колко хиляди декари с рапица имаш "точно под носа си", а то другото - няма оправия!!!

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Жорка, много черногледо - я дай малко по-оптимистично!!! Виж колко хиляди декари с рапица имаш "точно под носа си", а то другото - няма оправия!!!
    Аааа не съм съгласен. Точно туй не е черногледо. Напротив, опитвам се да помогна. А и я виж как хваля, ДФЗ-арите. Наистина са готини, ма то е и от преди при тях.
    Никога! Ама НИКОГА не съм се оплаквал от бюрокрацията около моето ЗП съществуване. Ама сега ми кипна много. 101 подписа и печати от хора и институции, които нито са ми видяли кошерите, нито пчелите, нито знаят къде са... а изискванията за оценяването "намаляват злоупотребите". Намаляват единствено надеждите на честните хора! Говоря за НПП прием 2015
    И пак не се оплаквам! Не завиждам на тези, които ще вземат повече, няма да псувам ако не ме одобрят. Дразнят ме единствено коментрите от типа "гроздето е кисело" от хора, които хем не кандидатстват, хем злорадстват за неволите на другите.

    Пък за рапицата, още нямам точна представа да и се радвам ли, да съжалявам ли... като знам след пръскането на житата тази пролет какво ми дойде до главата....
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Айде да ни е честита оставката на "любимия" министър. Да ни е честит и вероятния "нов" министър - Десислава Танева... Както каза един приятел във ФБ, "на Бойко явно резервната скамейка е не само къса, но и кръгла..."
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  7. #7
    Потребител
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    53
    Пчеларски район
    Русе
    Той министъра обещава, обещава, пък взе, че си би камшика. Ти виж табелките при вета дали са вкарани, че там работата куца.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Йонко Виж публикацията
    Той министъра обещава, обещава, пък взе, че си би камшика. Ти виж табелките при вета дали са вкарани, че там работата куца.
    Вкарани са. След няколко опита и уточнения.

    П.С. Аз преди време смених доктора... щото имигрирах...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Айде да ни е честита оставката на "любимия" министър. Да ни е честит и вероятния "нов" министър - Десислава Танева... Както каза един приятел във ФБ, "на Бойко явно резервната скамейка е не само къса, но и кръгла..."
    То от министъра ако зависеше пчеларството ехеее. Още от сегашните избори ще разберем следващия министър Чичибаба, Дикме или Кабил ще е. Който и да е, все ще оправи неговите си хора!

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Корупцията е маслото в мотора на демократичната държава.Навсякъде ограничават разхода на масло, при нас се лее в изобилие.Богата държава!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •