Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Желаете ли чл.18 да отпадне?

Гласували
79. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Категорично ДА

    47 59.49%
  • По-скоро ДА

    16 20.25%
  • По-скоро НЕ

    9 11.39%
  • Категорично Не

    5 6.33%
  • Не мога да преценя

    2 2.53%
  • Не ме вълнува

    1 1.27%
Отговори на анкетата
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 31
  1. #1
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция

    ЗА или ПРОТИВ отпадане на чл. 18 от Закона за Пчеларството?

    Тъй като си имате нов пчеларски съюз, трябва да си изберете какви цели да защитава. Ако искате да бъдете реалисти и те да могат да бъдат постигнати, трябва да се фокусирате на веднъж само на 1-2 такива, които са със най-голям приоритет и най-голяма важност.

    Анкетата е резултат изцяло на моето любопитство (до каква степен моите представи се различават от реалността). Интересно ми е нивото на осъзнатост и настроенията на пчеларите в България. Анкетата е публична, защото смятам че никой няма какво да крие.


    Моля гласувайте
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  2. #2
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Чл. 18. (1) В Република България се отглеждат само местни отродия пчели и/или вътрелинейните им и междулинейните кръстоски.
    (2) Селекцията и репродукцията в пчеларството се извършва от развъдни асоциации, получили разрешение по чл. 29, ал. 1 от Закона за животновъдството.
    (3) Развъдните асоциации по ал. 2 извършват дейностите си под контрола на Изпълнителната агенция по селекция и репродукция в животновъдството.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Моя глас в анкетата ще е под формата на този пост, защото съм против ал.1., втора и трета си е демократично да ги има,но със съществен и безкомпромисен контрол.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Интересно. Излиза, че съм гласувал два пъти. А гласувах веднъж...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  5. #5
    Автор
    Регистриран
    29.07.2013
    Мнения
    144
    Пчеларски район
    Мизия
    Много се извинявам, моля моя глас в анкетата да се да се прехвърли за категорично ДА, защото гласувах погрешно с НЕ. Благодаря!

  6. #6
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Валтер Желязков Виж публикацията
    Много се извинявам, моля моя глас в анкетата да се да се прехвърли за категорично ДА, защото гласувах погрешно с НЕ. Благодаря!
    Нямам възможност да променям вотовете. Не знам и как става. Може би ако IT отдела се зарови да разследва 1000 SQL таблици, ще открие къде се съхранява твоя вот, но струва ли си всичко това? Дори и да реша да ги накарам да го направят, това няма как да стане в събота и неделя.

  7. #7
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Интересно. Излиза, че съм гласувал два пъти. А гласувах веднъж...
    Тука трябва да питаш Scutellator-а. Той е създавал анкетата, той знае дали я е направил да се гласува само в едно поле или в по-много.

  8. #8
    Автор
    Регистриран
    29.07.2013
    Мнения
    144
    Пчеларски район
    Мизия
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Нямам възможност да променям вотовете. Не знам и как става. Може би ако IT отдела се зарови да разследва 1000 SQL таблици, ще открие къде се съхранява твоя вот, но струва ли си всичко това? Дори и да реша да ги накарам да го направят, това няма как да стане в събота и неделя.
    Благодаря за отделеното внимание! Не изразходвайте ресурси за това, за мен не е проблем.

  9. #9
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Лалов Виж публикацията
    Моя глас в анкетата ще е под формата на този пост, защото съм против ал.1., втора и трета си е демократично да ги има,но със съществен и безкомпромисен контрол.

    Лалов, благодаря за откровеността, въпреки че по-съществено е не каква пчела се развъжда, а как се селектира. Има добри лигустики и лоши лигустики (противно на масово разпространеното мнение че щом е италианка, значи прави само пчели но не и мед), има добри Карники и такива дето за нищо не стават, дори Африканските и африканизираните пчели могат да бъдат модулирани според това как му е кеф на пчеловъда. Лимита на възможностите които могат да се постигнат е само небето.

    В развитите пчеларски страни, селекцията в пчеларството се извършва предимно от обикновенни пчеловъди (пчелари). В нормалните държави, да бъде забранено на обикновенния пчелар да си извършва сам селекцията е като да му сложат лимит на възможностите (чатал на врата).
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  10. #10
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Тука трябва да питаш Scutellator-а. Той е създавал анкетата, той знае дали я е направил да се гласува само в едно поле или в по-много.
    всеки може да маркира няколко отговора
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

 

 
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •