Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 22 от 22 ПърваПърва ... 12202122
Резултати от 211 до 216 от общо 216
  1. #211
    Автор
    Регистриран
    21.10.2012
    Мнения
    151
    Там където има зъби се лепи, площа на присъединяване става по голяма и когато лепилото е хубаво няма никакъв проблем с цепенето

  2. #212
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от joromainata Виж публикацията
    Там където има зъби се лепи, площа на присъединяване става по голяма и когато лепилото е хубаво няма никакъв проблем с цепенето
    Да, идеята ми е ясна, но тези плоскости се цепят точно там и се чудя дали е от лепилото или просто самата сглобка.
    А зъбите влизат ли добре един в друг и не се ли получава разминаване при различна влажност?
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  3. #213
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Хаха, Боби, още веднъж ми кажи Г-н, хеле пък и на Вие и ще ми видиш палеца надолу. За това ли говорим:

    http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=145&page=7

    Инж.Иво рядко се включва напоследък, сигур му идва голяма бройката и не му стига времето за нас...
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  4. #214
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Хаха, Боби, още веднъж ми кажи Г-н, хеле пък и на Вие и ще ми видиш палеца надолу....
    Ама, г-н Йорданов, моля Ви се, не с такъв тон рано сутрин!...

    Жоро, майна, със стационарна фреза ли правиш зъбите или с оберфреза? Има едни фрезерчета на някакъв американец в ибей, доста са добри, но не ми се занимава с оберфрезата, голяма разправия ми се струва. Предпочитам лепене чело-чело най-много с някоя дибла/бисквитка за първоначална стабилност. И след това финално минаване на щрайхмуса на 25 или 20мм.

  5. #215
    Автор
    Регистриран
    21.10.2012
    Мнения
    151
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Да, идеята ми е ясна, но тези плоскости се цепят точно там и се чудя дали е от лепилото или просто самата сглобка.
    А зъбите влизат ли добре един в друг и не се ли получава разминаване при различна влажност?
    така зъбите влизат точно един в друг нямал съм проблеми като описаните от теб
    Работя един материал и няма как да има различна влажност а и това не е съществено при направа им
    другото което съм пробвал многократно дъската се чупи навсякъде другаде но не и на слепката
    имам с години такива кошери на вън няма един да е почнал да се разтваря по спеленото
    ЯВНО Е ОТ ЛЕПИЛОТО НА ТВОИТЕ ПЛОСКОСТИ

  6. #216
    Автор
    Регистриран
    21.10.2012
    Мнения
    151
    Цитат Първоначално публикувано от BateMisho Виж публикацията
    Ама, г-н Йорданов, моля Ви се, не с такъв тон рано сутрин!...

    Жоро, майна, със стационарна фреза ли правиш зъбите или с оберфреза? Има едни фрезерчета на някакъв американец в ибей, доста са добри, но не ми се занимава с оберфрезата, голяма разправия ми се струва. Предпочитам лепене чело-чело най-много с някоя дибла/бисквитка за първоначална стабилност. И след това финално минаване на щрайхмуса на 25 или 20мм.
    Правя ги на стационарна фреза
    и аз така ги правя лепя и след това докарвам до дебелината която ми е необходима

 

 
Страница 22 от 22 ПърваПърва ... 12202122

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •