Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 22 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 216
  1. #81
    Няма два дървесни вида с еднакви качества . А пък между Б Бор и Смърч има повече разлики отколкото прилики. А и Боров материал е грешно защото има Много видове бор Бял , Черен , Веймутов ... Между тях разликите във вид на талпи е малко по трудно забележима от неспециалист.
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  2. #82
    Цитат Първоначално публикувано от Боян Бумбалов
    Е как го различавате,и по какво,черния от белия бор родопския,че ми е интересно,не съм запознат.
    На първо място по плътността и смолистостта . За да правиш такива сравнения обаче ако нямаш опит е необходимо да имаш и от двата вида пред себе си иначе забрави...
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  3. #83
    Потребител
    Регистриран
    29.12.2012
    Мнения
    72
    Цитат Първоначално публикувано от Боян Бумбалов
    Е как го различавате,и по какво,черния от белия бор родопския,че ми е интересно,не съм запознат.
    Иглиците на черния бор(чб) са по дълги от белия бор (бб).Кората на чб е тъмна от основата до върха а на белия кората започва да става по-светла от средата на стъблото до върха.Дървесината на чб е много смолива и затова е доста по-тежка от бб и двойно по-тежка от смърчовата,затова чб не се предпочита за направата на корпуси ,рамки и други, но е идеална за дъна тъй като издържа на влага wink;

  4. #84
    Автор
    Регистриран
    30.08.2011
    Мнения
    116
    При нас има иглолистни дървета и влизат,бял бор,черен бор,смърч,ела и дугласка,белия бор е смолист и дървесината му е по тежка от дугласката елата и смърча използва се повечето за кофражни дъски и подпори,черния бор е най-смолист от всички и най-трудно за обработва ,дугласката е твърда и лека с красиво червено ядро,смърча дървесината е бяла лека и лесна за обработка,елата и смърча са много близки с изключение на смърча който е по смолист имат много бяла и лека дървесина и за това смърча са предпочита най-много от него са изработват скъпи мебели врати прозорци който може да си позволи финансово.

  5. #85
    Бора за мен има най-красива шарка от всички иглолистни видове.

  6. #86
    Дори дървета от един и същи вид раснали на различни места в различни условия ще дадат различна дървесина. Но това са подробности.
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

  7. #87
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    231
    господа, стига да се фантазирате, само бъркате хора, за дълго до нас кошери правели от иглолистно дърво, за сметка на смола която има в дървесина материала подходящ за кошер. Цена равна на качество. работят такива кошери 20 - 30 години, естествено ако си грижиш за тях. Акация добро дърво, кой то иска да го прави, но и за него трябва да се грижиш.Липа меко дърво и иска специална грижа, може да се поеме влага и да се изметне, при правилна грижа и начална обработка можете да не се случи но дървото е меко и не е подходящо за плодник, за магазин по бива. Дъно задължително от иглолистно дърво, а най добро от акация. Тези дървета има на пазара в РБ. Важно е дъно да е с мрежа срещу Акар, и табла информационна под мрежа.Пчели от студ не умират, умират от глад, синдром на празен кошер - дело на ръцете на калпов пчелар или на некачествен препарат, което често се срещано за последно време. Днес говорих с Енчо Енев от Бяла, в техен регион намерена проблема с препарати срещу Акар.Моля всички да започнем да спираме разни акъли от безпаричие, а да започнем да правим нещата като пишат в умни книги. купи един кошер направен правилно, сложи в него пчели и се грижи за тях като добър стопанин и всичко ще е на ред. Успех пожелавам на всички колеги Пчелари.

  8. #88
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Абе пич, Bee Varna, да не ползваш преводача на Гугъл за да пишеш мнения?!?!?!?
    ....нищо не ти разбрах wink;

  9. #89
    Автор
    Регистриран
    01.01.2011
    Мнения
    167
    Пчеларски район
    с.Средец и гр.Стара Загора
    И аз много се чудех и щях да питам. Човека може и да има добри качества ама с този словоред няма как да не погледнеш с надсмешка и да си създадеш някакво мнение.
    Галин Койчев www.dogo-hunting.alle.bg

  10. #90
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Сефте..
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

 

 
Страница 9 от 22 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •