Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 22 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 216
  1. #31
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Кошери от липа.Направих ги от изрезки.


    Силата присъства там, където работи мисълта.

  2. #32
    Браво , златни ръце - жив и здрав да си.

  3. #33
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Изработката е прекрасна, но липата не е материал за кошери и ще се увериш след време - след няколко години. Друг е въпоса за рамките от липа - по-добър материал за рамки няма.

  4. #34
    Автор
    Регистриран
    27.01.2012
    Мнения
    139
    За изработката спор няма -майстор е колегата виждал съм и другите му изработки,само малко ми се виждат видите,наверно разчита на качествени лепила.Липата,върбата и кавака са меки дървесини и поемат много влага и водят до големи деформации но няма нищо вечно.

  5. #35
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem
    Изработката е прекрасна, но липата не е материал за кошери и ще се увериш след време - след няколко години. Друг е въпоса за рамките от липа - по-добър материал за рамки няма.
    Благодаря приятелю.Напълно подкрепям мнението ти.Изрезките бяха с дебелина 24мм след слепването и минаването на щрайхмуса станаха 22мм. и за това реших да направя кошери, а не рамки, защото при рамките ще е голяма фирата.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  6. #36
    БРАВО Станко те станали като мебели . Искам да те питам как слепваш парчетата със чуждо тяло или с нут и перо?Питам защото смятам да пробвам и аз зимата да направя някои кошер!

  7. #37
    Автор
    Регистриран
    27.01.2012
    Мнения
    139
    май направо ги лепи колегата,макар че не ми отговори,аз не съм съгласен че без чуждо тяло сглобката ще е сигурна.....

  8. #38
    Лепете на фуга и се не бойте само с качествено лепило няма да мръдне .Разбира се има и други фактори, вътрешни напрежения в слепваните детайли , пресово налягане иииии тия са най-важни. Няма спор ,че със нут и перо или с нут и вставно перо е по здраво ,а най-здраво съединяването със зъби ,но за такива малки детайли няма проблем при спазване на горните условия и само на фуга.Още повече разлепването се възпрепятства и от ъгловата сглобка на кутията .На нея отделете повече внимание .Най-добре с правоъгълни или с гратови зъби.

  9. #39
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Цитат Първоначално публикувано от Spens
    май направо ги лепи колегата,макар че не ми отговори,аз не съм съгласен че без чуждо тяло сглобката ще е сигурна.....
    Отговорих ти приятелю, но не си виждам поста.Нещо се е случило с него.Така че ще ти отговоря пак.На сглопките слагам лепило на Хенкел водоустойчиво, след това ги кова с такера на 3 места с 32мм скоби.След сглобяването им на ЛР корпуси слагам 16бр види по 4 на сглобка, на ДБ корпуси 20бр а на магазините 12.Вижда се добре на кошера, който изработих от дугласка ела няколко поста по-горе.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  10. #40
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    За мен сглобката с чуждо тяло е по-ненадеждна от колкото при директно лепене.Правил съм и двете.Това е личен извод и не ангажирам никого с него.Просто опитайте.При директно лепене и опит да счупя отпадък от таблата никога не се счупва на лепеното.Пък и до сега нито един от кошерите не се е разлепил.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

 

 
Страница 4 от 22 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •