Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 22 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 216
  1. #121
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Абе Варна, как ти я направиха тая цена при 1100 лв кубика? Голям рабат си договорил, бравос. Пчелите как са, имаш ли смъртност ?

  2. #122
    Автор
    Регистриран
    10.10.2010
    Мнения
    128
    Пчеларски район
    Велики Преслав
    Варна,колко кошера ДБ ще направиш от един кубик материал ? По мои сметки трябва да изкараш над 25 броя за да ти се върже цена от 65.00 лв. при цена на материала 1100 лв. за кубик.

  3. #123
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    231
    Цитат Първоначално публикувано от Диян Димитров
    Варна,колко кошера ДБ ще направиш от един кубик материал ? По мои сметки трябва да изкараш над 25 броя за да ти се върже цена от 65.00 лв. при цена на материала 1100 лв. за кубик.
    ти колко можеш да направиш от един кубик? говоря за бройка а не пари.

  4. #124
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    231
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov
    Абе Варна, как ти я направиха тая цена при 1100 лв кубика? Голям рабат си договорил, бравос. Пчелите как са, имаш ли смъртност ?
    Тази цена не е моя, хора четите внимателно, това е цена на производител в Разлог, и той има капацитет на производство, но е дава такава цена.

  5. #125
    Автор
    Регистриран
    10.10.2010
    Мнения
    128
    Пчеларски район
    Велики Преслав
    ти колко можеш да направиш от един кубик? говоря за бройка а не пари.

    От 1 кубик материал при подходяща дебелина мога да направя 7 или 8 броя ДБ, 10 рамкови с 1 един магазин и дебелина на страниците 35 мм. При обявената по-горе цена от 1100 лв. на кубик ще рече, че само материала в един кошер е около 146 лв. от там на татък други консумативи и труд.
    Реалната цена на сухия материал /чамови талпи/ при нас е между 400 и 500 лв. от складовете.

  6. #126
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    231
    Цитат Първоначално публикувано от Диян Димитров
    ти колко можеш да направиш от един кубик? говоря за бройка а не пари.

    От 1 кубик материал при подходяща дебелина мога да направя 7 или 8 броя ДБ, 10 рамкови с 1 един магазин и дебелина на страниците 35 мм. При обявената по-горе цена от 1100 лв. на кубик ще рече, че само материала в един кошер е около 146 лв. от там на татък други консумативи и труд.
    Реалната цена на сухия материал /чамови талпи/ при нас е между 400 и 500 лв. от складовете.
    Така да поговорим на тази тема, аз не купувам дъски, талпи, трупи, не работя дебелина 35мм, не си създавам излишни главоболия, от един кубик може да излезе 25 кошера ДБ комплект с един магазин дебелина 25мм. Вижте моите публикации там всичко пише. Хора послушайте мен, не правете сами това което ще ви струва много по скъпо от магазинната цена. Като сметнете расходи направени от вас за 1 кошер - направи си сам, ще се видите в чудо и ще се чудите на акъла си. Купувайте от тези които ги произвеждат и работят само дървен материал, гледайте какво има на склад, гледайте производствени мостри, аз в една фабрика видях над 20 вида дъна, и не е помалко вида корпуси и плодници, на склада на човека стоеше над 200 готови корпуса, а за дъна изобщо не говоря, и му поръчих веднага да ми направи кошери.По моя сметка това ще ми спести куп главоболия и време. Ако искате да си начешете краста, тогава правите кошера сами, но това е вашето желание.

  7. #127
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Bee Varna Ако примерно всяка година търся и купувам само евтини кошери, в един момент ще имам на пчелина няколко стандарта от различни производители, като никой магазин или корпус няма да пасва на друг, освен на неговия си комплект.
    Това ще е така, защото всеки производител, пуска евтини цени за зарибяване и след набиране на клиенти, вдига цените. Ние съответно се ориентираме, към следващия с ниски цени....и става една каша от която пак ние си сърбаме !!!

  8. #128
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Всеки производител на кошери би спазил твоите размери. Така че това не е проблем.

  9. #129
    Автор
    Регистриран
    10.10.2010
    Мнения
    128
    Пчеларски район
    Велики Преслав
    Цитат Първоначално публикувано от Bee Varna
    ...от един кубик може да излезе 25 кошера ДБ комплект с един магазин дебелина 25мм.
    Те това трябва да се види как става. И да го видя, няма да вярвам на очите си.

  10. #130
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    231
    Цитат Първоначално публикувано от Румен Димитров
    Bee Varna Ако примерно всяка година търся и купувам само евтини кошери, в един момент ще имам на пчелина няколко стандарта от различни производители, като никой магазин или корпус няма да пасва на друг, освен на неговия си комплект.
    Това ще е така, защото всеки производител, пуска евтини цени за зарибяване и след набиране на клиенти, вдига цените. Ние съответно се ориентираме, към следващия с ниски цени....и става една каша от която пак ние си сърбаме !!!
    не съм согласен с това, ти избираш неправилен производител за сметка на цена, що то селски цехове дават ниска цена само да те заръбят, но от тях имаш това което пишеш. Голям производител дава една и съща цена, набира заявки до попълване на капацитет и испълнява поръчки.Цена може да се променя само ако има промяна в цена на суровина. скокове на цена минимални. За да има нормален производител в региона трябва да не се стискаме за стотинка а всички от региона да дойдем при един производител и да му дадем поръчки да има возможност производител да печели и да ни дава добро качество. Размери трябва да е национални и трябва да се впишат в договори за финансирани и тогава става всичко на своето място. На мен ми е ясно какво пиша, ти имаш едни размери, друг има други итд но без това няма да дойдем на нормално ниво, все ще е така като сега. Затова е дума стандарт, и той е един, от празара трябва да тръгнат производители които нарушават стандарт на кошер и рамка, отночало на пчелари ще им заболи много но след това няма да има проблеми с размери и стандарти.

 

 
Страница 13 от 22 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •