Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Какъв тип лидер на пчеларска организация желаете да бъдете?

Гласували
66. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Ръководител на НАЦИОНАЛНА пчеларска организация

    1 1.52%
  • Член на управителния съвет на НАЦИОНАЛНА пчеларска организация

    8 12.12%
  • Ръководител на ОБЛАСТНА пчеларска организация

    2 3.03%
  • Член на управителния съвет на ОБЛАСТНА пчеларска организация

    14 21.21%
  • Ръководител на ОБЩИНСКА пчеларска организация

    4 6.06%
  • Член на управителния съвет на ОБЩИНСКА пчеларска организация

    22 33.33%
  • Ръководител на МАЙКОПРОИЗВОДСТВЕНА организация

    4 6.06%
  • Член на управителния съвет на МАЙКОПРОИЗВОДСТВЕНА организация

    3 4.55%
  • Ръководител на ДРУГА организация (посочете в темата каква да е тя)

    2 3.03%
  • Член на управителния съвет на ДРУГА организация (посочете в темата каква да е тя)

    0 0%
  • Не желая да съм лидер и да ръководя, но искам да давам акъли

    14 21.21%
  • Не ме интересуват организациите и няма да си мръдна пръста за тях

    10 15.15%
Отговори на анкетата
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 35
  1. #1
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч

    Lightbulb Желаете ли да сте ЛИДЕР на пчеларска организация?

    Отварям тази анкета с цел да си изясним има ли сред нас кандидат-лидери на пчеларски организации, които да са готови безкористно да дадат от себе си усилия, време и пари в името на общото благо. Всеки член на форума може да гласува за една или повече опции.

    Анкетата е публична (всеки може да види кой за какво е гласувал). Това е защото не може един лидер да е анонимен и задкулисен.

    Ако гласувате за лидер или член на управителния съвет на ДРУГА организация, моля посочете в темата каква трябва да е тя. Наприемр - на жените пчеларки, на биологичните пчелари, на пчеларите - ловджии, на производителите на кошери, на изкупвачите на мед, на производителите на прашец и т.н и т.н.

    Моля БЪДЕТЕ АКТИВНИ и гласувайте поне за една от опциите, пък било то дори и за последната (не ми пука......). Всъщност ще приемем по подразбиране, че всеки един посетител, който е видял анкетата, но не е гласувал за нищо, всъщност е гласувал за "Не ми пука за организации и лидери - да вървят по дяволите".

  2. #2
    Матеев може ли да се добави Желая да съм член на организация от Кооперативен тип, ние в Бургас сме така 10-тина човека и не ни се занимава с познатите ни до момента организации. Просто не виждаме смисъл в тях в сегашния им вариант. По добре коопериране както го правим ние, събираме се, правим един списък кой какво иска и директно си преговаряме за цени на храни, инвентар и т.н. Отделно си помагаме и през годината. Останалото е безмислено поне за нас. Лично мнение ...
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Подкрепям виждането на колегата ianev .Всякакъв вид други организации създават възможност на недостойни хора да демонстрират "достойнствата" си.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  4. #4
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Какво означава "КООПЕРАТИВНА ОРГАНИЗАЦИЯ"? Това че сте се събрали 10 човека и си помагате не е никаква организация от гледна точка на ПРАВНИЯ мир. Една организация е такава САМО КОГАТО СЕ РЕГИСТРИРА по ЗЮЛЦ.

    Та в тази анкета говорим само за такива РЕГИСТРИРАНИ организации, защото само такива организации се признават от правителството и само такива организации ПОНЯКОГА имат право на глас, пък дали правителството ще се вслуша е друга работа.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Всяка група с общи интереси в която хората си имат взаимно доверие за изпълнение на общите им цели си е организация.Това , че администрацията не я признава не пречи да съществува щом не се занимава с незаконна дейност.А относно правитилството е пълна заблуда , че то ще се вслуша в някой различен от "Брюксел", най-общо казано.На него му е необходимо легитимиране ,чрез марионетна организация на дейностите по усвояване на "едни пари".За справка, изминалите 25 "демократични години".
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  6. #6
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Така или иначе анкетата си тече. От 58 човека, които са я видяли до момента, 4 директно за гласували за "Не ме интересуват организациите и няма да си мръдна пръста за тях", а още около 50 ВЪОБЩЕ НЕ СА ГЛАСУВАЛИ, което означава, че те подкрепят същото мнение.

    На практика само около 7-8 човека са гласували за нещо друго, което означава че хората, на които им пука за пчеларството, и са готови да направят нещо за него, са не повече от 10-15%.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Да не изкривите резултатите от анкетата.Това ,че не съм гласувал не означава : Не ме интересуват организациите.Става въпрос за лидери.Аз ,макар и песимист мога да бъда един лоялен редови член.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Защо аз гласувах за. Не ме интересуват организациите и няма да си мръдна пръста за тях"

    Мен ме интересува една организация кадето ще си плащам членския внос/да кажем една минимална заплата за година/какво ще направи за моето добруване,че да имам файда да им дам тези пари.Ще търси пазари в чужбина,или с тукашни фирми,за да мога да си продам продукцията,или да закупя продукця на по добра цена отколкото аз ще мога да се спазаря.Ще намира ли лектори за обучения на пчелини.И затова е необходим ръководител между 30-40 години с преставителен вънкашен вид да знае поне два чужди езика.Заплатата да му се определя с % от членския внос.Сам казваш,че организацията е хубаво да се самоиздържа.Защо тогава от мойте пари ще отиват за някакви си областни,общински лица който и те ще искат да вземат някой лев.

  9. #9
    Автор
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    178
    Пчеларски район
    1. общ. Левски и 2. общ. Роман
    Гласувах за "Член", защото без опит и контакти (поне) не е нормално да си "Ръководител", според мен.
    При мен липсват и двете.
    Предпочитам да пия от извора.

  10. #10
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.02.2014
    Мнения
    249
    Интереса клати феса.Тази максима важи и за нас.Господин Янев е много прав,десет човека си помагат да свалят разходи и да търсят изгодни продажби.Останалото според мен е преливане от пусто в празно.

 

 
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •