Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 7 от общо 7
  1. #1
    Автор
    Регистриран
    31.01.2011
    Мнения
    112

    Италианска пчела, наблюдения и мнения

    Някои наблюдения за тази порода. Ще драсна какво съм забелязал. Всеки който може да допълва, да възразява, според знанията си.

    Време е да споделя впечатления.

    Интересна порода са тези италиански пчели. Жълтеникави, едри и работливи пчели са. Когато е хладно само италианските, и силните семейства летят. Когато е по-хладно само италианските. Кротки са, към този момент жилене не е имало. Майката е едра жълта лесно се открива. Крадливи са, все търсят някоя дупка да влезнат в чужд кошер/дупки обаче няма /. В кутийката с всяка майка имаше и няколко пчели придружителки с червеникави 2 пръстена. Пчелите в семействата обаче са с жълтеникави 2 пръстена. Това е озадачаващо?!

    Горното съм го писал преди време. Днес се натрупаха още впечатления.

    Изкарал съм паница с разпечатки на двора да кажем на 50 м. от пчелина. Логично веднага се появиха пчели. Днес/ден 2/ се вгледах понеже нещо почна да създава впечатление. Ами че всички пчели бяха само и единствено италиански! Та това са около 10% от всички кошери, и въпреки това на паницата са само италиански. Много скоро се изясни какво става. Става, че когато се появи някаква друга пчела й се нахвърлят и я гонят. Те и по между си се посбиват, ама не италианските направо ги прогонват.

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Хммм доста интересно е това последното.А колега би ли пуснал снимка от близо(ако имаш с какво да снимаш де)на тези пчели.Всички сме виждали италианки де,но все пак ще е добре и снимков материал да се приложи по възможност.
    И за да не съм съвсем извън темата,на мен също ми се струва че италианките летят и при малко по-ниски температури и развиват много пило.За напред тепърва ще събирам още впечатления от тях.

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    До колкото знам ако имаш само италиянки няма да имаш проблем с кражбите. Защото крадящите пчели правят и силна стража.... Но комшийските пчелини ще пропищят, особенно ако си с повечеко кошери а край теб има някой с 2-3-10 кошера!!!

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    Имам две такива бабаитки, в радиус от 350-400метра всичко което подаде се изяжда. Извадих по един магазин септември месец. Майките са от лицензиран производител, на как и казваха родопика ли? Като стръвници са.

  5. #5
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    112
    колега ако имаш снимков материал качи някоя снимка да видим как изглеждат
    И да се лъжем няма смисъл в това - самозалъгваш себе си като пчелар!!!

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    утре ако не вали ще ги щракна

  7. #7
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от галин Виж публикацията
    утре ако не вали ще ги щракна
    Ако може под различен ъгал да се види по добре,абе като сесия да се получи.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •