Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 33
  1. #21
    Наблюдател
    Регистриран
    17.04.2014
    Мнения
    35
    много гадни хора сме българите все обичаме на прееби другарче да си играем за това сме на това дередже

  2. #22
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от icofly Виж публикацията
    За 13бр по 0.13лв,по колко основи предлагаш без доплащане?И по колко изкупуваш восъка,ако на някой все пак му е останал?
    Ако е без доплащане, миналата година задържах по 25% от восъка. Сега задържам само 20%, защото восъка поскъпна. За който му се увижда трябва да има предвид факта, че това всъщност са последните 20% от варката, в които са се концентрирали боклуците на всичките 100%.

    Изкупуване на восък в момента не правя. Не ме устройва цената. Ако много ме напъне нуждата, предпочитам сам да си го произведа с малко повече вложен труд.

  3. #23
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от БУТАНЯ Виж публикацията
    много гадни хора сме българите все обичаме на прееби другарче да си играем за това сме на това дередже
    Не ми стана ясно кой кого преебава и с какво?

  4. #24
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.08.2014
    Мнения
    235
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ако е без доплащане, миналата година задържах по 25% от восъка. Сега задържам само 20%, защото восъка поскъпна. За който му се увижда трябва да има предвид факта, че това всъщност са последните 20% от варката, в които са се концентрирали боклуците на всичките 100%.

    Изкупуване на восък в момента не правя. Не ме устройва цената. Ако много ме напъне нуждата, предпочитам сам да си го произведа с малко повече вложен труд.
    Аз конкретно попитах колко без пари за 1кг восък,% са за теб ?

  5. #25
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ами сметни си - имаш я цялата информация.

    От 1 кг восък задържам 200 гр. и остават 800 гр. Делим ги на 61 гр. и за ЛР и получаваме 13 основи. От 10 килограма -131 основи. От 100 кг. - 1311 основи.

    За сравнение Петко Пенчев от Сливен срещу 1 кг восък дава само 9 ЛР основи. Аз давам 13. Тоест при мене имаш 4 допълнителни.

  6. #26
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.08.2014
    Мнения
    235
    Значи,1кг=ДБ-11бр-72гр!На изложението ще имаш ли щанд?

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от icofly Виж публикацията
    Значи,1кг=ДБ-11бр-72гр!На изложението ще имаш ли щанд?
    Колега не виждаш ли че си на загуба при тази замяна без доплащане, ако правилно съм ви разбрал сметките за 10 кг восък получаваш 138 броя 72 гр. ДБ основи и доплащаш 17.94лв за преработката, ако е без доплащане получаваш 110 основи, т.е. 28 броя по малко, ако решиш да си избиеш тези 17.94 за преработката продаваш на колеги 15 основи по 1.20лв и пак ти остават чисто 123 броя основи, т.е. 13 броя повече от това да си замениш восъка за основи без доплащане.

  8. #28
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Николай Христов-nikberk Виж публикацията
    То това с ишлемето е чиста работа ,но сигурно ще отидат три дни за да ти ги докарам ,да се стопят и валцоват на ЛР и да се върна ?Говоря за 100-150 кг. восък.
    Не бъркайте леенето с валцуването, или по точно горещото леене през валове със студеното пресоване/валцуване. При двата метода се получават основи с различни характеристики при различна температура, но това е обсъждано надълго и нашироко в други теми.

  9. #29
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Забравяте още нещо при тези ваши бакалски сметки. Ако донесете 100 кг. восък, няма как всичките 100 кг. да станат на основи, защото последните 7-8 кг. няма как да бъдат обработени. Те остават на дъното на казана под нивото на щуцера и ще ви бъдат върнати, но черни като катран, защото в тях ще се намират боклуците от всичките 100 кг.

    Другият вариант е с тях да си заплатите правенето, но не си мислете че този восък с боклуци струва някакви сериозни пари. Трябва да сте доволни, ако се намери глупак да ви даде и половин цена за него.

  10. #30
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Забравяте още нещо при тези ваши бакалски сметки. Ако донесете 100 кг. восък, няма как всичките 100 кг. да станат на основи, защото последните 7-8 кг. няма как да бъдат обработени. Те остават на дъното на казана под нивото на щуцера и ще ви бъдат върнати, но черни като катран, защото в тях ще се намират боклуците от всичките 100 кг.

    Другият вариант е с тях да си заплатите правенето, но не си мислете че този восък с боклуци струва някакви сериозни пари. Трябва да сте доволни, ако се намери глупак да ви даде и половин цена за него.
    То, това е и причината при ишлемето срещу доплащане и при Горна Оряховица и при Сливен, срещу кило восък да се получават основи тежащи 930-950 грама, и привидно на 100кг восък да се "губят" 100-тина основи...

 

 
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •