Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 19 от 24 ПърваПърва ... 91718192021 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 181 до 190 от общо 235
  1. #181
    Потребител
    Регистриран
    27.10.2014
    Мнения
    87
    Пчеларски район
    Югоизточен регион
    Цитат Първоначално публикувано от kapanec Виж публикацията
    Ако нямаш обилна паша "Рапица" в близките 5-6 дена не ги стеснявай
    Рапицата е на 100 мерта от мен,а като вариант на стеснение, кой е за предпочитане? Благадаря предварително

  2. #182
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Хората сега разширяват а ти ще стесняваш

  3. #183
    Потребител
    Регистриран
    27.10.2014
    Мнения
    87
    Пчеларски район
    Югоизточен регион
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Хората сега разширяват а ти ще стесняваш
    Някъде във форума четох преди ( не си спомням в коя тема) , че ако не ти е изпълнен кошера на 100%, може да се стесни и пчелите да започнат да пълнят магазина. След рапицата мисля пък да ги разделя на две и с мощно хранее да са готови за слънчогледа. Ако не съм на прав път...................

  4. #184
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Така е, на майтап го написах. Ако си с 12ДБ има логика защото докато го изпълнят има доста развитие. При мен 10ЛР го изпълват за норматив.

  5. #185
    Потребител
    Регистриран
    27.10.2014
    Мнения
    87
    Пчеларски район
    Югоизточен регион
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Така е, на майтап го написах. Ако си с 12ДБ има логика защото докато го изпълнят има доста развитие. При мен 10ЛР го изпълват за норматив.
    Ахххаахахахха, недей с тези майтапи, че новобранците не ги схващаме още или поне аз де А,я аз пак да пипитам за коя от схемичките е за предпочитане?

  6. #186
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от pchelata-Z Виж публикацията
    Ахххаахахахха, недей с тези майтапи, че новобранците не ги схващаме още или поне аз де А,я аз пак да пипитам за коя от схемичките е за предпочитане?
    Не помня с какви кошери работиш.Схемите са десетрамкови май.Според мен си сложи магазините и гледай какво става.За догодина ще знаеш.

  7. #187
    Потребител
    Регистриран
    27.10.2014
    Мнения
    87
    Пчеларски район
    Югоизточен регион
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Не помня с какви кошери работиш.Схемите са десетрамкови май.Според мен си сложи магазините и гледай какво става.За догодина ще знаеш.

    Да, 10 рамкови Дадан-Блат са кошерите. Утре времето ще е идеално за пренареждане на плодниците и поставяне на магазините. Дано да ми стигне времето и за един ден да успея да се справя. Благадаря за съветите на всички отзовали се.

  8. #188
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от pchelata-Z Виж публикацията
    Някъде във форума четох преди ( не си спомням в коя тема) , че ако не ти е изпълнен кошера на 100%, може да се стесни и пчелите да започнат да пълнят магазина. След рапицата мисля пък да ги разделя на две и с мощно хранее да са готови за слънчогледа. Ако не съм на прав път...................
    Добре си го намислил след рапицата ще имаш заложени маточници на някоѝ кошери и с готовите маточници правиш деленето.

  9. #189
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от pchelata-Z Виж публикацията
    Този петък за последни ще им дам сироп. Направих бегъл преглед и пилото е значително повече от миналия.Този петък ще слагам магазини, но тъй като кощерите не са ми изпълнени на 100%, миля да ги стесня по някой от двата начина на прикачените файлове.Според вас кой е по-удачния вариант? Прикачен файл 4027Прикачен файл 4028
    Аз не бих стеснил,а щях да допълня плодника с рамки или ВО и отгоре магазина.При стесняване,изпадането в роево състояние е неменуемо.

  10. #190
    Потребител
    Регистриран
    27.10.2014
    Мнения
    87
    Пчеларски район
    Югоизточен регион
    Извинявам се, предварително, че не съм писъл нищо по темата, но имах проблем с компютъра. Миналия петък стесних кошерите,сложих магазини, налях и последния сироп със стартовит. Тези дни като се вдигнат температурите и вятърът утихне ще ги прегледам. Предполагам, че ще им сложа по една строителна рамка и по една рамка за градеж.

 

 
Страница 19 от 24 ПърваПърва ... 91718192021 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •