Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 18 от 24 ПърваПърва ... 81617181920 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 171 до 180 от общо 235
  1. #171
    Потребител
    Регистриран
    27.10.2014
    Мнения
    87
    Пчеларски район
    Югоизточен регион
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Това, че си решил да си вкараш КУМАФОС ("супер стрип") в кошерите е твой избор. Опитай поне да махнеш лентичките месец преди да сложиш магазин.Така се предполага , че "кумафос"-а който ще ядеш ще е по-малко.
    Вчера като вземах Стартовит-а, собственикът ми предложи да взема и Супер стрип. И като имам време да слагам по две лентички. А, по въпроса със стартовит-а, удачно ли е по това време?

  2. #172
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    За "Стартовит"-а проблем няма.Но ако си мислиш за магазини и рапица премисли за "супер-стрип"-а.Рапицата и без друго я пръскат достатъчно с химия.За акара избери друго.Има много писано във форума.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  3. #173
    Потребител
    Регистриран
    27.10.2014
    Мнения
    87
    Пчеларски район
    Югоизточен регион
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    За "Стартовит"-а проблем няма.Но ако си мислиш за магазини и рапица премисли за "супер-стрип"-а.Рапицата и без друго я пръскат достатъчно с химия.За акара избери друго.Има много писано във форума.
    Много благодаря, . За супер стрип-а още в предния пост ме убеди, да не го ползвам. За третирането ще прочета пак темата-анкетата и ще преценя, до колкото мога какво да използвам. Щом няма проблем за стартовит-а от утре започвам с 500мл. през пет дни и 0,25мг препарат. И ако не е нахално, може ли само малко насока доло горе къде да търся по въпросът за малкото запечатоно пило от 5см2 до 10см2, средно на кошер. Благодаря, предварително.

  4. #174
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    "Малкото запечатано пило" е твоето субективно виждане за обективното развитие на семейството.Защо пиша така?Количеството пило зависи от много взаимно свързани обективни фактори.Зависи от майката.Възраст , наследствени заложби.Зависи от пчелите.Количество и качество.(Малко и болни пчели много пило не отглеждат.) Зависи от храната в кошера.Признак на глад в кошера е изхвърлянето на изсмукано открито пило.Когато са гладни пчелите са и "канибали". Зависи и от наличието на храна извън кошера.Истинското и бурно развитие започва след появата на прашец и нектар в природата.А това става с повишаване на външните температури.От значение е и местоположението на кошерите. Кошери на сенчесто и проветриво място се развиват по-бавно и имат по-лоши резултати.
    Накратко, ако в твоя район са налице всички предпоставки за силно развитие и кошерите на колегите около тебе са много по-напред в развитието си може да се безпокоиш и търсиш причини за разликите.
    А за успокоение и при мене развитието тази година закъснява, с около месец.Човек прави каквото може, а Дядо Господ каквото трябва.
    И накрая един съвет: Още е много рано да ги ровиш и разглеждаш.Ако простудиш пилото при следващото отваряне пак ще е малко.Отделно загубената енергия на пчелите за нареждане и затопляне на гнездото.За момента третираш за вароатоза и храниш.И през свободното време четеш.Успех!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #175
    Потребител
    Регистриран
    27.10.2014
    Мнения
    87
    Пчеларски район
    Югоизточен регион
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    "Малкото запечатано пило" е твоето субективно виждане за обективното развитие на семейството.Защо пиша така?Количеството пило зависи от много взаимно свързани обективни фактори.Зависи от майката.Възраст , наследствени заложби.Зависи от пчелите.Количество и качество.(Малко и болни пчели много пило не отглеждат.) Зависи от храната в кошера.Признак на глад в кошера е изхвърлянето на изсмукано открито пило.Когато са гладни пчелите са и "канибали". Зависи и от наличието на храна извън кошера.Истинското и бурно развитие започва след появата на прашец и нектар в природата.А това става с повишаване на външните температури.От значение е и местоположението на кошерите. Кошери на сенчесто и проветриво място се развиват по-бавно и имат по-лоши резултати.
    Накратко, ако в твоя район са налице всички предпоставки за силно развитие и кошерите на колегите около тебе са много по-напред в развитието си може да се безпокоиш и търсиш причини за разликите.
    А за успокоение и при мене развитието тази година закъснява, с около месец.Човек прави каквото може, а Дядо Господ каквото трябва.
    И накрая един съвет: Още е много рано да ги ровиш и разглеждаш.Ако простудиш пилото при следващото отваряне пак ще е малко.Отделно загубената енергия на пчелите за нареждане и затопляне на гнездото.За момента третираш за вароатоза и храниш.И през свободното време четеш.Успех!
    Кощерите са на завет до една къща, слънце има до към три часът следобяд. Месноста е вилна зона и плодни дръвчета има в изобилие, но също и кошери . Не мога да питам никой, правил съм опити, но все едно става дума за разработка на НАСА. Иначе виждам ,че и магазини са сложили вече, но предполагам има в тях торбички със сироп. Онзи ден като ги рушках температурата беше към 14 градуса, тихо и спокоино време. Може ли в захарния сироп където слагам препарата Стартовит да се прибави и Нозевит+ ? Благадаря, предварително.

  6. #176
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Нека наличието на магазини не те смущава.Някои колеги не ги свалят никога.Цяла зима виждам кошери с по 3-4 магазина отгоре.Всеки си има различни методи , възможности и прави това, което мисли за правилно.
    Ако държиш да сравняваш твоите с кошерите на другите при хубаво време наблюдавай летежа на пчелите при тебе и при съседите.
    Подобна комбинация не съм правил, но съдейки по написаното за състава на двете не очаквам лоши последици.Ако имаш притеснения дай по отделно на по- малки порции сироп с едното и после с другото.Редувай ги.Така възможна химична реакция при директното смесване се избягва.
    Ако някой е правил подобна комбинация да издаде "тайната".
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  7. #177
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Аз също не мешам, едно след друго.

  8. #178
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    До колкото съм чел Нозевит+ не дават да се смесва с други препарати.Аз ще третирам 2 пъти през 10 дена сега на 01-04 ми престои второто даване на Нозевита.Та съвета ми е да не го смесваш със стартовит и с др. неща.

  9. #179
    Потребител
    Регистриран
    27.10.2014
    Мнения
    87
    Пчеларски район
    Югоизточен регион
    Този петък за последни ще им дам сироп. Направих бегъл преглед и пилото е значително повече от миналия.Този петък ще слагам магазини, но тъй като кощерите не са ми изпълнени на 100%, миля да ги стесня по някой от двата начина на прикачените файлове.Според вас кой е по-удачния вариант? Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	ttt.JPG
Прегледи:      224
Размер:	63.8 KB
ID:	4027Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	tttttttttttt.JPG
Прегледи:      220
Размер:	63.5 KB
ID:	4028

  10. #180
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от pchelata-Z Виж публикацията
    Този петък за последни ще им дам сироп. Направих бегъл преглед и пилото е значително повече от миналия.Този петък ще слагам магазини, но тъй като кощерите не са ми изпълнени на 100%, миля да ги стесня по някой от двата начина на прикачените файлове.Според вас кой е по-удачния вариант? Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	ttt.JPG
Прегледи:      224
Размер:	63.8 KB
ID:	4027Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	tttttttttttt.JPG
Прегледи:      220
Размер:	63.5 KB
ID:	4028
    Ако нямаш обилна паша "Рапица" в близките 5-6 дена не ги стеснявай
    Милен Михов

 

 
Страница 18 от 24 ПърваПърва ... 81617181920 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •