Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 20 от 24 ПърваПърва ... 101819202122 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 191 до 200 от общо 235
  1. #191
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от pchelata-Z Виж публикацията
    ...сложих магазини, налях и последния сироп със стартовит.
    Извинявам се ,че съм изостанал от тая технология на магазини+сироп , но колко от вас ,колеги я практикуват? Какъв е ефекта?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  2. #192
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Извинявам се ,че съм изостанал от тая технология на магазини+сироп , но колко от вас ,колеги я практикуват? Какъв е ефекта?
    То и аз подлъган от щедри синоптични обещания още преди седмица сложих магазините. От тогава здраво сироп, но нито пчели има в магазините нито сироп. Всичко се сваля долу, че и не стига. Рапицата жълтее от 5-6 дена, но нектар още няма.
    Винаги може по-добре.

  3. #193
    Потребител
    Регистриран
    27.10.2014
    Мнения
    87
    Пчеларски район
    Югоизточен регион
    Здравейте, от доста време не съм писал нищо във форума.Но от известно време не съм посещавал "пчелина" и така. сега имам питане и ако някой е започнат с проблема , моля да сподели решението му. Преди месец извадих няколко пити от кошерите и ги "складирах". Но сега има проблем, питите са опаразитени от молец. Въпросът ми е има ли вариант питите да се обезпаразитят и да се изцентрофогират.Благодаря предварително.

  4. #194
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.08.2015
    Мнения
    306
    Пчеларски район
    град Белово - Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от pchelata-Z Виж публикацията
    Здравейте, от доста време не съм писал нищо във форума.Но от известно време не съм посещавал "пчелина" и така. сега имам питане и ако някой е започнат с проблема , моля да сподели решението му. Преди месец извадих няколко пити от кошерите и ги "складирах". Но сега има проблем, питите са опаразитени от молец. Въпросът ми е има ли вариант питите да се обезпаразитят и да се изцентрофогират.Благодаря предварително.
    Зависи какви са пораженията и меда за какао ще го ползваш.Иначе центрофугираш и после ги слагал за 2-3 дни вьв фризер.
    "Десет грама практика са повече от тонове теория".

  5. #195
    Потребител
    Регистриран
    27.10.2014
    Мнения
    87
    Пчеларски район
    Югоизточен регион
    Цитат Първоначално публикувано от IVO_3 Виж публикацията
    Зависи какви са пораженията и меда за какао ще го ползваш.Иначе центрофугираш и после ги слагал за 2-3 дни вьв фризер.
    Идеално, значи има начин.А, предварително питите обезпаразитяват ли се по някакъв начин? Иначе медът ще е за консумация, няма да го изпилзвам за подхранване на пчели.

  6. #196
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.08.2015
    Мнения
    306
    Пчеларски район
    град Белово - Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от pchelata-Z Виж публикацията
    Идеално, значи има начин.А, предварително питите обезпаразитяват ли се по някакъв начин? Иначе медът ще е за консумация, няма да го изпилзвам за подхранване на пчели.
    В темата 'неприятели за пчелите - там има за восьчният молец доста писано.
    "Десет грама практика са повече от тонове теория".

  7. #197
    Потребител
    Регистриран
    27.10.2014
    Мнения
    87
    Пчеларски район
    Югоизточен регион
    Цитат Първоначално публикувано от IVO_3 Виж публикацията
    В темата 'неприятели за пчелите - там има за восьчният молец доста писано.
    Много благодаря, за помощта. Сега ще намеря темата и ще я прочета.

  8. #198
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от pchelata-Z Виж публикацията
    Идеално, значи има начин.А, предварително питите обезпаразитяват ли се по някакъв начин? Иначе медът ще е за консумация, няма да го изпилзвам за подхранване на пчели.
    Слагаш ги на някой силен кошер и ги чисти от молеца за няколко часа.
    Аз преди няколко дена прехвърлих на бързо комините и имаше няколко пити нападнати от молец. Сложих ги на 1 кошер и на другия деен нямаше и следа.

  9. #199
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Аз преди няколко дена прехвърлих на бързо комините и имаше няколко пити нападнати от молец. Сложих ги на 1 кошер и на другия деен нямаше и следа.
    Имаш вече достатъчно практика за да знаеш кои пити няма да бъдат нападнати от молец. Като му дойде времето, ги трупаш на комин. Рисковите да си стоят по кошерите, докато е хубаво времето. Възползвай се максимално от предимствата на малкия размер
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  10. #200
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Имаш вече достатъчно практика за да знаеш кои пити няма да бъдат нападнати от молец. Като му дойде времето, ги трупаш на комин. Рисковите да си стоят по кошерите, докато е хубаво времето. Възползвай се максимално от предимствата на малкия размер
    Направих го това, 6 комина от по 10 магазина са с рамки които нямат опасност да бъдат нападнати, за тях не се притеснявам. Последния комин е с рамки в които е гледано пилио и ги следя, но и при тях почти няма проблем.

 

 
Страница 20 от 24 ПърваПърва ... 101819202122 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •