Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 24 от 53 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 231 до 240 от общо 529
  1. #231
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Проблем на форума е. Случва ми се както тук, така и в един друг форум, който е на същата платформа. Решавам го като продължавам с писането където е курсора, после маркирам написаното и го провлачвам където му е мястото.
    И аз го имам този проблем. Но си има решение. Вместо да пишеш от там където ти се появява "оригинално" курсора, с мишката цъквам след скобата за цитат, давам два пъти ентър и си пиша на воля.... и сега така направих
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  2. #232
    Автор
    Регистриран
    12.01.2014
    Мнения
    180
    Пчеларски район
    Троянски Балкан
    Имам следният проблем: в долният десен ъгъл на екрана, където е прозорето "Frends Online" вътре никовете, които са изписани на кирилица не се четат, а излизат само въпросителни. Примерно никът "Иван Иванов" изглежда "???? ??????". С никовете, изписани на латиница няма проблем. Възможно ли е това да се коригира и никовете изписани на кирилица също да могат да се четат?
    Никога не знаеш колко скоро ще стане твърде късно.

  3. #233
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Това не зависи от платформата на форума, а от това какъв енкодинг е зададен на браузера на компютъра. Какъв браузер ползвате и на какъв енкодинг е настроен?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #234
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    И при мене излизат питанки и не знам как да ги оправя. Много пъти съм поръчвал на IT отдела да направи нещо по въпроса, но в общия случай те са безсилни. По начало чата на форума не е от неговия собствен код, а някакъв външен Plugin, който е яко наплетен с Java-та и нищо не може да се разбере от неговия код. Функциите са скрити и нямаме достъп до тях. Ако можеше нещо да се направи, отдавна щяхме да сме го направили.

    Засега имаме само две алтернативи:
    1. Въобще да премахнем чата от форума
    2. Да търсим друг Plugin от друг производител.

    Такива Plugin-и обикновено са платени, но ще се жертваме - стига наистина някой да ни посочи някакъв подходящ, който може да свърши работа и да се справя по-добре с кирилицата.

  5. #235
    Автор
    Регистриран
    12.01.2014
    Мнения
    180
    Пчеларски район
    Троянски Балкан
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    И при мене излизат питанки и не знам как да ги оправя. Много пъти съм поръчвал на IT отдела да направи нещо по въпроса, но в общия случай те са безсилни. По начало чата на форума не е от неговия собствен код, а някакъв външен Plugin, който е яко наплетен с Java-та и нищо не може да се разбере от неговия код. Функциите са скрити и нямаме достъп до тях. Ако можеше нещо да се направи, отдавна щяхме да сме го направили.

    Засега имаме само две алтернативи:
    1. Въобще да премахнем чата от форума
    2. Да търсим друг Plugin от друг производител.

    Такива Plugin-и обикновено са платени, но ще се жертваме - стига наистина някой да ни посочи някакъв подходящ, който може да свърши работа и да се справя по-добре с кирилицата.

    Благодаря за бързият отговор. Не е болка за умиране, но си е хубаво ако може да се разреши.
    Никога не знаеш колко скоро ще стане твърде късно.

  6. #236
    Не мога да отговоря на ЛС. Полето за отговор излиза, но не ми разрешава да пиша.

  7. #237
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Не мога да отговоря на ЛС. Полето за отговор излиза, но не ми разрешава да пиша.
    И при мен се получи,но май излезе,че е от ползването-влизането във форума от друг компютър .
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  8. #238
    Това не би трябвало да е причина. На последък поллзвам предимно един и същи комп.

  9. #239
    Потребител
    Регистриран
    14.12.2014
    Мнения
    83
    Пчеларски район
    с. Градец, община Костинброд
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Не мога да отговоря на ЛС. Полето за отговор излиза, но не ми разрешава да пиша.
    При мен е същото, а когато успея да напиша съобщение, то не се получава.

  10. #240
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Имената написани на кирилица излизат в чата са с "????"
    Гадаеш с кого пишеш :D
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

 

 
Страница 24 от 53 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •